Skocz do zawartości

KLUB SUBARU


andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Gdańska, to dlaczego jest tylko  jeden ASO???? Dlaczego Subaru Polska nie "da" jeszcze innej firmie dostępu do sprzedaży ich aut w Trójmieście i okolicach??? 

Wydaje mi się, że czasy monopolu to już dawno minęły.

Ktoś wcześniej napisał, że Subaru Zdanowicz z Gdańska udziela 10 % zniżki na części a nie ma ich w wykazie.

Uważam, że jeśli jesteś na liście to stosujesz zasady 20 % usługi  i 10 % części. 

A jeśli już jest już JEDEN salon to dlaczego nie mam możliwości pełnego skorzystania z pakietu Klubu Subaru (20% i 10%)???

Osobiście zamówiłem nowe auto w innym województwie (pomimo że jestem z Trójmiasta) ze względu na to, jak zostałem obsłużony.

 

PS. Dla przykładu: jakiś czas temu Lellek z południa otworzył w Trójmieście salon Skody i jak widać nikt nie ma z tym problemu. Wolny rynek. 

Może jakiś dealer Subaru z Polski otworzy swój salon w Trójmieście - zapraszamy.

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przystąpienie do Klubu Subaru jest dobrowolne. 

Dobrowolność ta dotyczy zarówno nas klientów jak i dealerów.

Aktualna lista autoryzowanych serwisów partnerskich, które przystąpiły do programu, znajduje się na stronie klubu:

 

Serwisy Partnerskie Subaru

 

25 minut temu, Brownstone napisał:

Co do Gdańska, to dlaczego jest tylko  jeden ASO?

Widocznie nikt więcej się nie zgłosił ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chce przystapic do klubu dobrowolnie, dobrowolnie oplacic skladke ale nie chce dobrowolnie jechac 200 km do najblizszego ASO w innym rejonie kraju aby skorzystac z dobrodziejstw Klubu . Wyglada na to, ze klienci sa nierowno traktowani i nie maja rownych szans i dostepu do pelnej oferty Subaru Polska. no coz.... widocznie na monopol nie ma mocnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi, że nikt nie chcę otworzyć kolejnego salonu/serwisu w danym mieście? Jak otworzą w okolicy kolejnego Lidla to też będziesz się czepiał że nie Biedronkę, bo bardziej by Ci pasowała pod domem?

Do pełnej oferty Subaru masz dostęp, możesz kupić w każdym salonie dowolny model, skorzystać z tej samej oferty serwisowej w każdym serwisie. A że ktoś nie chcę przystąpić do oferowania dobrodziejstw jakiegoś klubu do którego dobrowolnie się przystępuje to jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Brownstone napisał:

na monopol nie ma mocnych

 

26 minut temu, Brownstone napisał:

jak robia promocje to we wszystkich sklepach

 

To jak w końcu być powinno... należy zlikwidować monopol, czy też wszędzie ma być jednakowo? ;) 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co z tego ile co kosztuje?

Ja nie porównuje biedronki czy Lidla, tylko o to co komu pasuje, że jest w danym miejscu, a nie coś innego, równie dobrze zamiast tych sklepów możesz wstawić sobie cokolwiek. Ktoś chciał otworzyć salon Subaru, otworzył go, nie wymagaj se ktoś ma otworzyć kolejny. Równie dobrze możesz Ty to zrobić.

A co do rabatów kupując samochód dostałem większy rabat niż znajomy w innym salonie za identyczny i jeszcze dorzucili mi pierwszy przegląd gratis, zatem zostaliśmy nierówno potraktowani? A nie daj boże jakby to było w tym samym salonie, to dopiero by było nierówne traktowanie.

Salon/serwis nie ma obowiązku przystępowania do honorowania karty klubowej i tak samo jak dany w danym okresie honoruje może nagle z tego zrezygnować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urabus: to że na całym rynku obowiązuje dana akcja promocyjna (ujednolicenie oferty)  to nie jest monopol ; z wiki: Monopol (z gr. monos – jeden i poleo – sprzedaję) – rynek, na którym produkuje i sprzedaje produkt tylko jedno przedsiębiorstwo. Posiada ono pozycję monopolistyczną, czyli dla innych przedsiębiorstw istnieją bariery wejścia na ten rynek uniemożliwiające podjęcie konkurencji. Realizuje ono politykę monopolistyczną prowadzącą do zdobycia i utrzymania pozycji monopolistycznej.

radekk: Jak napisałem wcześniej, skoro w danym regionie jedna firma wykorzystuje przewagę wynikającą z monopolu i nie honoruje kart Klubu Subaru to ja się z tym nie zgadzam i mam do tego prawo.

Klub Subaru jak rozumiem działa na terenie całego kraju i ma na celu przywiązanie klienta do marki, przeprowadzanie serwisu w ASO zarówno w czasie trwania gwarancji jak przede wszystkim po jej upływie (aby klienci nie uciekali do nie ASO)  etc.

To Subaru Polska zachęca do wstąpienia do klubu przecież i proponuje taką ofertę. Ale musi być ona dostępna regionalnie dla każdego klienta Subaru Polska. Można śmiało rzec, że klienci Pomorskiego są w tej kwestii poszkodowani.

Logiczne jest dla mnie, że przecież mogę pojechać do innego województwa ale opłacalność pod względem finansowym i czasowym takiego przedsięwzięcia jest z góry skazane na porażkę.

Dobrowolność oczywiście to nie przymus, ale jeśli nie masz możliwości wyboru, (a w tym przypadku nie ma sensu wstąpienie do Klubu, bo najważniejsze z tego płynące korzyści są dla mnie niedostępne), a inni ją mają, to jak się poczujesz???

Myślę, że każdy klient z Trójmiasta mi przyklaśnie w tej kwestii.

Kończę dyskusję, koledzy  proszę mnie łapać za słówka  - moje stanowisko jest jasne i piszę to z punktu widzenia klienta ostatecznego. (nawiasem rzecz ujmując radekk nie wiem czyj interes tu reprezentujesz - proszę więcej nie trolluj).

B.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Brownstone napisał:

Monopol (z gr. monos – jeden i poleo – sprzedaję) – rynek, na którym produkuje i sprzedaje produkt tylko jedno przedsiębiorstwo.

Zgadzam się z kolegą. Oczywiście, że jest monopol - bo dlaczego niby Subaru jest produkowane tylko przez Subaru Corporation, a nowe modele są sprzedawane jedynie przez autoryzowanych dealerów. Skandal! :D

A tak na poważnie kolego @Brownstone, nie bardzo rozumiem w jakim celu wylewasz tu żale i pretensje, że jest tylko jeden dealer w Gdańsku. Przecież nikt z SIP nie będzie nachodził Salonu Skody z panami ze wschodu, żeby się przebrandowali na Subaru. Zgłoś się do SIP, że chcesz założyć nowe ASO, albo namów kogoś z kasą na inwestycję w ten złoty interes i z pewnością SIP "da jeszcze jednej firmie dostęp do sprzedaży".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brownstone napisał:

Jak napisałem wcześniej, skoro w danym regionie jedna firma wykorzystuje przewagę wynikającą z monopolu i nie honoruje kart Klubu Subaru to ja się z tym nie zgadzam i mam do tego prawo.

 

Masz prawo ze wszystkim się nie zgadzać ale mamy wolny rynek i każda firma ma również prawo prowadzić własną politykę cenową, co więcej ma nawet taki obowiązek, bo w przeciwnym razie mogłaby być posądzona o udział w zmowie cenowej. Oczywiście świetnie Cię rozumiem, że chciałbyś skorzystać na członkostwie w Klubie Subaru, każdy by chciał i to niekoniecznie mieszkając w regionie, wystarczy być przejazdem i potrzebować pomocy lokalnego autoryzowanego serwisu. Niemniej jednak Twoje postrzeganie tego zagadnienia jest powierzchowne. Nie znamy sytuacji finansowej firmy, jej rachunku ekonomicznego... nie posiadamy zatem żadnej wiedzy, która umożliwiłaby wyciągnięcie jakichkolwiek miarodajnych wniosków, więc zarzucanie stosowania praktyk monopolistycznych ociera się wręcz o pomówienie.

 

2 godziny temu, Brownstone napisał:

nawiasem rzecz ujmując radekk nie wiem czyj interes tu reprezentujesz - proszę więcej nie trolluj

 

Jesteśmy na forum publicznym, gdzie każdy Forumowicz, o ile nie narusza regulaminu, może wypowiedzieć się na zadany temat i skomentować wypowiedź innych.

Bardzo proszę abyś postarał się poczuć atmosferę forum i nie mylił odrobiny sarkazmu z trolowaniem... spotykamy się tu zasadniczo dla przyjemności i najlepsze co można zrobić to poluzować lekko kokardkę ;) i spojrzeć z życzliwym dystansem na siebie i innych :) 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brownstone napisał:

radekk: Jak napisałem wcześniej, skoro w danym regionie jedna firma wykorzystuje przewagę wynikającą z monopolu i nie honoruje kart Klubu Subaru to ja się z tym nie zgadzam i mam do tego prawo.

nie zgadzasz się i masz do tego prawo, ale tak samo nie możesz żądać żeby dany salon/serwis honorował dobrowolne przystąpienie do klubu.

Nie wiem jak obecnie ale w moim regionie również nie honorują karty (kiedyś honorowali i korzystałem przez wiele lat) traktowałem to jako dodatkowy bonus z którego mogłem skorzystać, a że ktoś uznał że mu się nie opłaca, nie chcę, czy bo zupa była za słona, to jego sprawa i ja to rozumiem.

Interesu niczyjego interesu nie reprezentuje, co najwyżej swój;)

 

Nawiasem mówiąc kiedyś będąc w tesco czy jakimś innym markecie, dla zabawy podsunąłem kartę klubową pod skaner kodów kreskowych i wyskoczyło butelka chyba od piwa czy jakoś tak, już nie pamiętam, mogę poszukać filmiku, bo napewno kręciłem. Więc nie wiem jak teraz, ale może nadal można skorzystać z oferty, albo nawet oferują za nią coś lepszego:biglol::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
30 minut temu, _akir_ napisał:

jaka stawka za przedluzenie ?

 

Cytat

Wysokość składki uzależniona jest od statusu klubowicza (patrz punkt 5. Członkowie Klubu Subaru) i wynosi 240 PLN dla osób posiadających samochód marki Subaru zakupiony poza autoryzowanymi salonami Subaru na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Posiadacze samochodu marki Subaru zakupionego w autoryzowanym salonie Subaru Import Polska oraz osoby uczące się, do 25 roku życia, które nie posiadająsamochodu, płacą 50% powyższej składki. Dla pozostałych osób, czyli posiadaczy samochodów innych marek niż Subaru składka członkowska wynosi 280 PLN.

Zródło: Regulamin Klubu Subaru

 

30 minut temu, _akir_ napisał:

karta skonczyla mi sie w czerwcu, od maja kilka prob kontaktu @ i telefon ale zero odpowiedzi

 

Ja co roku wysyłam przelew w stosownej kwocie na rachunek:

Subaru Import Polska sp. z o.o.  Josepha Conrada 51 Kraków 31-357 

03 1140 1081 0000 2784 5100 1001

Tytułem:

KLUB SUBARU - <tu podaję imię i nazwisko> - Przedłużenie karty <tu podaję numer karty> 

 

I to działa :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Urabus napisał:

 

Zródło: Regulamin Klubu Subaru

 

 

Ja co roku wysyłam przelew w stosownej kwocie na rachunek:

Subaru Import Polska sp. z o.o.  Josepha Conrada 51 Kraków 31-357 

03 1140 1081 0000 2784 5100 1001

Tytułem:

KLUB SUBARU - <tu podaję imię i nazwisko> - Przedłużenie karty <tu podaję numer karty> 

 

I to działa :)  

a ja "glupi" chcialem tylko potwierdzenia poprawnosci konta :facepalm:

fakt faktem zero kontaktu jest dosc wkurzajacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, _akir_ napisał:

chcialem tylko potwierdzenia poprawnosci konta

 

Ja robiłem przelew w kwietniu br. i konto było poprawne bo pocztą dotarła nowa karta :)

 

20 minut temu, _akir_ napisał:

fakt faktem zero kontaktu jest dosc wkurzajacy

 

Na pewno... ale konkretnie w czym jest problem: telefonów nie odbierają, czy na e-maile nie odpisują?

Podaj na jaki numer dzwoniłeś, na jaki adres pisałeś... to poprosimy o zweryfikowanie tych kanałów komunikacyjnych ;) 

 

51 minut temu, _akir_ napisał:

od maja kilka prob kontaktu

 

Koniec maja i początek czerwca to był okres Plejad i praktycznie cała centrala była cieżko zapracowana w Zawierciu... może coś im umknęło :mellow: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Urabus napisał:

 

Ja robiłem przelew w kwietniu br. i konto było poprawne bo pocztą dotarła nowa karta :)

 

 

Na pewno... ale konkretnie w czym jest problem: telefonów nie odbierają, czy na e-maile nie odpisują?

Podaj na jaki numer dzwoniłeś, na jaki adres pisałeś... to poprosimy o zweryfikowanie tych kanałów komunikacyjnych ;) 

 

 

Koniec maja i początek czerwca to był okres Plejad i praktycznie cała centrala była cieżko zapracowana w Zawierciu... może coś im umknęło :mellow: 

wiem ze bylo goraco :) sam bylem na plejadach (zaczalem kontakt od poczatku maja najpierw telefonicznie 12 687 43 00 a potem @ na klub@subaru.pl)

 

dzis zrobie przelew i bede czekac na nowa karte :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Szanowna Dyrekcjo, 

Jestem posiadaczem karty Klubu Subaru uprawniającej do rabatu

Proszę o wyjaśnienie wątpliwości czy olej silnikowy oferowany przez ASO podlega rabatowi w rozumieniu regulaminu Klubu Subaru.  

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 25.07.2018 o 11:01, Urabus napisał:

Ja co roku wysyłam przelew w stosownej kwocie na rachunek:

Subaru Import Polska sp. z o.o.  Josepha Conrada 51 Kraków 31-357 

03 1140 1081 0000 2784 5100 1001

Tytułem:

KLUB SUBARU - <tu podaję imię i nazwisko> - Przedłużenie karty <tu podaję numer karty> 

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam taki problem, 15 maja dokonałem wpłaty na kartę klubową i miałem ją dostać w przeciągu miesiąca od zaksięgowania wpłaty. :(

W tym tygodniu umawiam się na przegląd i czy mimo, że nie mam jej fizycznie to należy mi się rabat klubowy i jak ewentualnie interweniować w tej sprawie by ją jednak dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...