Skocz do zawartości

Co moge sie spodziewac po Tribece?


gryzli

Rekomendowane odpowiedzi

2006 rok, zakładam, ze będzie miał ponad 100 tys (km) przebiegu, także powinien być już po regulacji zaworów. Jeśli tak, poprosilbym o rachunki na dowód i raczej sie tym nie martwił. Jeśli nie miał, założyłbym już na wstępie, ze nawet jeśli jeździ ok i nic sie nie dzieje, to jest to po prostu do zrobienia i trzeba to wliczyć w koszt zakupu. U nas koszt takiej zabawy to ok 3-4 tys złotych. Ale gdyby egzemplarz był naprawdę ok, to ja bym go przez sam fakt regulacji nie skreslal, robisz to raz i masz z głowy prawdopodobnie na cały czas użytkowania auta przez siebie.

A tak przy okazji - już Ci zazdroszczę brzydala :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze 25 mil/galon, super wynik. Mi cały czas wychodzi między 19,8 a 22 - też jest spoko

 

Pamietaj jednak ze ja to mam w OBK 3.6 :P Tribeca jest jednak troszke innej wagi i gabarytow :wink:

 

zakładam, ze będzie miał ponad 100 tys (km) przebiegu,

 

 

Tak, mniej wiecej 70- do 100 tysiecy mil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie 14mil/gal nie przekracza

Krotkie odcinki i stanie w korkach jednak rrobia swoje...

Teraz w Jeepie - choc to diesel po Londynie nie moge zejsc po nizej 20 mil na galonie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

tak w ramach ciekawostki: juz wiem, gdzie sie podzialy wszystkie Tribeki - sa w Kazachstanie, kraju taniego paliwa i duzych odleglosci :)

 

bylem naprawde zdziwiony iloscia Tribek w Astanie, absolutna wiekszosc stanowia przedliftowe US-spec'e

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jednym ze znanych polskich serwisów aukcyjnych ilość tribec oscyluje na poziomie 50 do 70 szt bardzo nie ma w czym wybierać a po lifcie dobry egzemplarz znaleźć to już sztuka

ceny zaczynają się już od 30 kPLN, przebiegi poniżej 150kkm, także co tu można spodziewać się. spalanie na pewno nie będzie niskie, chyba że gaz, ale to równa się prawdopodobieństwo regulacji zaworków, tj. ok 4000PLN. Chyba że wypadkowe. Tak ogólnie to raczej bezawaryjne, nie licząc standardowych serwisów, na które trzeba liczyć srednio 1200PLN na 15kkm. W X5 czy Q7, nie mówiąc o ML, to te kwoty to raczej są skromne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spalaniem nie ma aż takiej tragedii. Sądzę, że nie jest nic wieksze jak podobnych jednostek w takich samochodach. Ja miałem prawie dwa lata i za cały ten okres wyszło mi 12.5 litra. Fakt, szybko nie jeżdżę ale zawalidroga też nie jestem. Poza tym...sama przyjemność podróżowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie spalanie średnio 90% miasto 10% trasa wychodzi koło 13L  więc nie ma tragedi, mam jeszcze vw 2,0 turbo i tam spalanie jest koło 10-11 L i tu można powiedzieć że jest sporo w porównaniu do Tribeci

potwierdzam, tyle brała bez gazu w jezdzie bardziej miejskiej, niż poza. W jezdzie miejskiej jest jeszcze jeden warunek do niskiego spalania ... dłuższe odcinki, przy 4-5 km, odcinkach podchodzi do 17L :).

ten VW to chyba diesel, bo u mnie foka bierze 14 L w mieście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...