Skocz do zawartości

Bagażnik i box na dach


Langus

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem i nie będę zmieniał. Minimalnie się ruszają po zamontowaniu. Może to być wina gum dociskowych pomiędzy mocowaniem bagażnika, a relingiem. Mocowanie nie przylega idealnie z każdej strony. Nie przylega od góry. Nie da się jednak pod wpływem ciężaru obniżyć belek. Dociska na tyle mocno, że nie mam obaw, aby coś się urwało lub przesunęło. Aby poruszyć minimalnie belkę wzg relingów trzeba rozbujać wcześniej całe auto. Bagażnik gwiżdże w kilku tonacjach już od 50 km/h. Jest ładny. Zamki są tylko do dwóch mocowań, a z drugiej strony można odkręcić imbusem mocowanie. Jestem przekonany, że za 165 zł. to dobry zakup. Miałem już kilka rodzajów belek przy innych autach. Tylko raz nie gwizdały (org. AUDI). Przy mocowaniu do dachu (sedan) nie poddawały się. Te mocowane do relingów zachowywały się podobnie, jednak mniejsze były luzy.

Na kartonie znalazłem napis: SUBARU Impreza SW 06>; Legacy SW 89>05; Justy G 3X 03>.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale 160 + wiatr od ciężarówki z przeciwka i... box może odfrunąć. No i pamiętaj że spalanie Ci się zwiększy i samochód bedzie się bardziej bujać i bedzie podatny na boczny wiatr.

 

 

Znam nawet gościa, który przy 160 z paką na dachu poczuł nagły przypływ mocy :-) i w lusterku zobaczył swoje ciuchy na autobahnie. Szczęśliwie nic się nie stało - podstawa to dobrze domykająca się część czołowa paki. Jak tutaj złapie powietrze to staje jak żagiel. To taki kamyczek do ogródka w ramach kryteriów wyboru.

 

Ja mam KAMEI i jestem zadowolony. Dobra alternatywa do droższego THULE. Warto zainwestować w porządne (opływowe) belki - będzie mniej świstało. Ja mam o przekroju prostokątnym i muszę zaklejać taśmą otwory montażowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem i nie będę zmieniał. Minimalnie się ruszają po zamontowaniu. Może to być wina gum dociskowych pomiędzy mocowaniem bagażnika, a relingiem. Mocowanie nie przylega idealnie z każdej strony. Nie przylega od góry. Nie da się jednak pod wpływem ciężaru obniżyć belek. Dociska na tyle mocno, że nie mam obaw, aby coś się urwało lub przesunęło. Aby poruszyć minimalnie belkę wzg relingów trzeba rozbujać wcześniej całe auto. Bagażnik gwiżdże w kilku tonacjach już od 50 km/h. Jest ładny. Zamki są tylko do dwóch mocowań, a z drugiej strony można odkręcić imbusem mocowanie. Jestem przekonany, że za 165 zł. to dobry zakup. Miałem już kilka rodzajów belek przy innych autach. Tylko raz nie gwizdały (org. AUDI). Przy mocowaniu do dachu (sedan) nie poddawały się. Te mocowane do relingów zachowywały się podobnie, jednak mniejsze były luzy.

Na kartonie znalazłem napis: SUBARU Impreza SW 06>; Legacy SW 89>05; Justy G 3X 03>.

 

 

Nie zwróciłem uwagi , a ja mam inne relingi. 05 zintegrowane. Kombinuję co by jakąś gumę podłożyć pod łapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
23 godziny temu, Fuerte napisał:

Chciałbym troszkę ożywić ten temat :)

Szukam jakiegoś cichego i pojemnego bagażnika i boxa do Forestera 2011r.
 

Może ktoś korzysta w tych nowszych i mógłby mi pomóc w wyborze ?

Witam. Posiadam forestera 2011 i od początku ( już 6 lat) używam box thule atlantis 600. Super na narty i wakacje.Cichy, wygodny i bezpieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz box'a uniwersalnego, czy raczej głównie do przewozu nart i mniejszych rzeczy?

Jeżeli nie szukasz dużego, to możesz zainteresować się marką Skiguard, w Skandynawii bardzo popularne i IMHO świetnie wyglądają na większości aut . 

efc32cb8a81a32174d5030400623b3d9-image.j

P.%205008%20m%20850T%20hvit_1.jpg

DSC_0573_1.jpg

 

Zdjęcia dzięki uprzejmości Google :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Taurus Altron500 - spora pojemność, niewygórowana cena, jednak jakość przeciętna - obecnie chyba dołożyłbym do thule, w którym chociażby da się zrobić system onekey, a w taurusie wszystko ma swoje, oddziele kluczyki - jadąc na wakacje wyglądam jak strażnik więzienny - z pękiem kluczyków ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić INTER PACK TRAXER 6.6 - używam go od wakacji i jestem zadowolony. Box posiada system szybkiego montażu, wzmocnione dno, dwustronne otwieranie, które jest dużym atutem.

Spokojnie zmieści narty, buty, kaski dla 4 osób

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem pod uwagę jedno - by auto się mieściło do garażu. Niskie  belki i tani box z Taurusa Extreme 400 dają radę. Box ma centralny zamek i wygodne mocowanie do belek - niestety mocowanie zaczyna koronować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje raczej

Dnia 11.03.2017 o 17:13, Lukasz123 napisał:

Witam. Posiadam forestera 2011 i od początku ( już 6 lat) używam box thule atlantis 600. Super na narty i wakacje.Cichy, wygodny i bezpieczny.

 

Wygląda ciekawie. Jakiego bagażnika do tego używasz ?

 

11 godzin temu, sredniaq napisał:

Potrzebujesz box'a uniwersalnego, czy raczej głównie do przewozu nart i mniejszych rzeczy?

Jeżeli nie szukasz dużego, to możesz zainteresować się marką Skiguard, w Skandynawii bardzo popularne i IMHO świetnie wyglądają na większości aut . 

 

Ten zdecydowanie za mały.  Potrzebuje zmieścić wózek dla dziecka

 

 

 

 

 

Najwazniejsze pytanie to jaki bagaznik wybrac ? Nie chce zeby byl zbyt glosny przy szybszej jezdzie, a nie chce tez wydac na caly zestaw wiecej jak 2000zł

Edytowane przez Fuerte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z powodzeniem używam boxa Mont Blanc model Triton, ale nie pamiętam pojemności - jeden z większych, w sumie obawiałem sie jak sie będzie prezentował na FXT, ale było w porządku. 

tu link do zdecydowanie nowszego modelu ( mocowanie, otwieranie na dwie strony itp, bo mój takich bajerów nie ma) ale sam kształt budy identyczny, zresztą moim zdaniem naprawdę bardziej niz znośny.No i mój był tańszy, ale to było z 6 lat temu... moze jakby dobrze poszukać to okaże się że sa dostępne modele Triton bardziej budżetowe. 

Z mojego punktu widzenia box jest świetny, jak dotąd zero uszkodzeń, a naprawdę go "przeładowywaliśmy" nie raz i nikt się z nim nie patyczkował. 

 

Jeśli chodzi o belki to tylko Thule wingbar lub Whispbar. Poprzednio miałem Thule, teraz do FXT nabyłem Whispbary - i uważam ze sa genialne - nie tylko z wyglądu. Zdecydowanie odradzam produkty budżetowe - chyba że jednorazowo. Sam nie doświadczyłem ,ale znajomemu juz w drugim sezonie plastik zaczął pękać. 

 

jak dobrze poszukasz powinieneś zmieścić się w zakładanym przez siebie budżecie. belki pewnie cos około 600-800 ( choć nie wiem o ktorego forka chodzi) i reszta na boxa. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja używam (z Forkiem SG) bagażnika Mont Blanc + box Inter Packa (z tego co pamiętam Stella480). Wcześniej pożyczałem od znajomego starszy model Inter packa i po zakupie "swojego" jestem miło zaskoczony jeśli chodzi o spalanie. Różnica jest naprawdę odczuwalna.

Jeśli chodzi o hałas to forek jest sam w sobie tak hałaśliwy, że nie słyszę różnicy

Nowy ma chyba bardziej wyoblony "przód" boxa - w starszym tył się "podnosił", w nowym "opada" jeśli można to tak zobrazować.

Na minus - mocowanie - aktualnie cybanty są baaardzo odchudzone i się trochę odkręcają na nierównościach.

 

Po sezonie zimowym będę mógł porównać jak to wypada, jeśli chodzi o sprzęt zimowy - ponoć 4 pary wchodzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomek_Romek napisał:

Polecam ten box samochodowy którego ja używam czyli Terra Drive 480 duży pojemny i bardzo dużej ładowności bo do 75 kilogramów według producenta może to unieść. Dokładny opis bagażników i rozmiarówka jest podana na http://terradrive.pl/. Ja zamawiałem internetowo nie było problemów z kontaktem, sprawna i tania dostawa.

 

Bez sensu. Czemu zamawiałeś internetowo we własnym sklepie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...