Skocz do zawartości

Wymiana osłony przegubu


michal71

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pękła mi osłona przegubu wewnętrznego przedniej lewej półosi. Jutro mam mieć graty i moje pytanie czy duzo z tym roboty?

 

Lepiej wyjąć półośkę ze zwrotnicą czy zostawic zwrotnicę przykreconą do wachacza i odkręcać nakretke na półosi?

 

Łatwo wyłazi półośka ze skrzyni? Duzo oleju wyleci ze skrzyni?

 

Jakie moge napotkac problemy jeszcze?

 

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem to kiedyś, a właściwie warsztat robił.Jak pamiętam to wyciągali zwrotnicę z wahacza i już było pole manewru na wyciągnięcie półosi. Nie było wtedy z niczym większych problemów. Oprócz tego że nowa osłona nie pasowała :P . Olej też nie wycieknie. Jednak jeżeli nie masz swojego warsztatu to chyba lepiej udać się do jakiegokolwiek mechanika bo: podnośnik jednak mocno ułatwia sprawę, do wyciągnięcia zwrotnicy z wahacza potrzebny jest specjalny ściągacz, no i za taką robotę weźmie grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pękła mi osłona przegubu wewnętrznego przedniej lewej półosi. Jutro mam mieć graty i moje pytanie czy duzo z tym roboty?

Lepiej wyjąć półośkę ze zwrotnicą czy zostawic zwrotnicę przykreconą do wachacza i odkręcać nakretke na półosi?

Łatwo wyłazi półośka ze skrzyni? Duzo oleju wyleci ze skrzyni?

Jakie moge napotkac problemy jeszcze?

 

Pzdr

 

Robiłem to u siebie w GT-ku.

15 min dla wprawnego mechanika. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też właśnie zobaczyłem, że mi poszła osłona ehh :( i nie wiem czy wymieniać gumę czy poprostu jak padnie kupić jakąś używkę :P guma do my00 to pewnie w sklepie mówić, że do WRXa ? bo pewnie znów coś będzie nie pasowało

jak długo wytrzyma półoś ( jest pęknięta w jednym miejscu - rozdzieliła się na 2 części ) ? czy nawet już teraz za późno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem graty w ASO Subaru. Oczywiście na miejscu nie mieli :D ale pozytywnie zaskoczyła mnie cena - 45 zł plus opaski i nakretka na półoś.

 

 

jak długo wytrzyma półoś ( jest pęknięta w jednym miejscu - rozdzieliła się na 2 części ) ? czy nawet już teraz za późno ?

 

imo lepiej wymieniać pękniętą osłone jak najszybciej, chyba że już długo jeździsz bez osłony i przegub już szlak trafił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem graty w ASO Subaru. Oczywiście na miejscu nie mieli :D

 

Rzadko które ASO trzyma części do ponad 10 letnich samochodów na półce (choć jedno takie ASO znam 8) ).

 

 

już szlak trafił :)

 

Jaki kolor tego szlaku? :mrgreen: :wink: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też właśnie zobaczyłem, że mi poszła osłona ehh :( i nie wiem czy wymieniać gumę czy poprostu jak padnie kupić jakąś używkę :P guma do my00 to pewnie w sklepie mówić, że do WRXa ? bo pewnie znów coś będzie nie pasowało

jak długo wytrzyma półoś ( jest pęknięta w jednym miejscu - rozdzieliła się na 2 części ) ? czy nawet już teraz za późno ?

 

Ravo :arrow: PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wymieniłem osłone. Po odkręceniu nakrętki półosi poszło z górki :D (podczas walki poległa przedłużka 1/2 cala). Generalnie 1-1,5 h spokojnej roboty na płaskim podjeździe - bez kanału. Z kanałem/podnośnikem było by prędzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...