Skocz do zawartości

Rdza na alufelgach


Ibex

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jeden serwis orzekł wymianę ze względu na dość mocne skorodowanie felg - wg. serwisu dwóch podwykonawców odmówiło naprawy. SIP odpowiedział ASO, że wymiana mi się nie należy. ASO poinformowało mnie o tym i "zaprosiło" po odbiór felg. Ja natomiast nie dostałem natomiast żadnej informacji co dalej - żadnej odpowiedzi od SIP mimo maila i 2 telefonów (oczywiście mieli niezwłocznie się odezwać). Na szczęście po drodze miałem do innego ASO - Frey'a w Krakowie, więc tam zostawiłem moje felgi i po 2 tygodniach cieszyłem się z nowo pomalowanych felg.

Z tej strony chcę trochę naskarżyć na Dział Techniczny SIP, że nie zainteresowali się zupełnie tą sprawą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pokrywa lakiernicza w tych miejscach uszkadzana jest najczęściej na wyważarce (blokowanie koła metalowym stożkiem).

AK

ps.wskazane lakierowanie.... :roll:

 

 

Zgoda ale w moim koła nie były jeszcze zdejmowane - przebieg 10kkm i przegląd ASO przy 5kkm a korozja przy kołpaczkach jest

Pozdrawiam... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A mi w serwisie zaproponowano podział kosztów malowania 50/50 bo felgi są uszkodzone - w sensie porysowane. No są, bo jeżdzą 3 lata po tych koślawych drogach i wysokich krawężnikach.

 

Jak to się ma do korozji? Moim zdaniem nijak, ale szkoda mi było życia na kopanie się z koniem. Już po gwarancji więc zmienić serwis przyszedł czas :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosiłem problem w ASO, stwierdzono, że "faktycznie", wykonano zdjęcia i wysłano, gdzie trzeba.

 

Po pewnym czasie usłyszałem, że suma przyznana przez SIP na naprawę nie pokryje nawet kosztów piaskowania. W związku z powyższym zaproponowano mi poczekać do następnej wiosny, może pryszczyca się bardziej rozwinie, to może wtedy przyznają większą kwotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopłaciłem za zniszczone krawędzie (faktycznie lekko przyorane były na 3 felgach bo czwarta była prawie nowa) 200 zl, na co wyraziłem telefonicznie zgodę, więc nie mam pretensji ale ... z tego co sie poźniej zorientowalem w necie to prawdopodobnie pokryłem około 50% kosztów naprawy bo całkowita renowacja 1 felgi kosztuje około 100 zl więc całość około 400 zl -może się myle ale takie ceny zalazlem w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dopłaciłem za zniszczone krawędzie (faktycznie lekko przyorane były na 3 felgach bo czwarta była prawie nowa) 200 zl, na co wyraziłem telefonicznie zgodę, więc nie mam pretensji ale ... z tego co sie poźniej zorientowalem w necie to prawdopodobnie pokryłem około 50% kosztów naprawy bo całkowita renowacja 1 felgi kosztuje około 100 zl więc całość około 400 zl -może się myle ale takie ceny zalazlem w necie.

Chyba dobrze znalazłeś. Ja za renowację (piaskowanie + malowanie) 16" płaciłem 90 zl/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Szanowni Koledzy :!:

Pozwolę sobie zauważyć, że sposób przechowywania kół też ma znaczenie (piszę o sytuacji kiedy mamy dwa komplety na alu, zima-lato) jak wyschną dobrze po wymianie i myciu( szczególnie te zimowe) :!: a nie idą do wora i kiszą się szczelnie :mrgreen: to raczej u mnie problem się jakoś rozwiązał :wink: burchle przystopowały :shock: zobaczymy jak będzie po

nadchodzącej jesieni i zimie :| :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...