Skocz do zawartości

Stukanie, brzęczenie itp. nieobjęte gwarancją?


subarutux

Rekomendowane odpowiedzi

Droga Dyrekcjo,

 

w ASO w Rzeszowie usłyszałem, jakoby naprawy brzęczących, trzeszczących, stukających itp. elementów nie były objęte gwarancją. W takim razie zleciłem płatną naprawę brzęczenia czegoś pod dachem (okazało się, że to rurki osłonowe przewodów silnika szyberdachu). Zrobili to wyjątkowo dobrze (w przeciwieństwie do 2 x zgłaszanego stukania w rejonie połączenia przedniego lewego słupka z podszybiem), więc nie mam pretensji. Chciałbym jednak się upewnić, czy rzeczywiście tego typu usterki nie podlegają gwarancji?

 

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim przeglądzie w ASO przy okazji wymiany oleju i filtra oleju, poprosiłem o sprawdzenie prawej części deski rozdzielczej, która trzeszczała. Okazało sie, że to słupek trzeszczy, na gwarancji usterka została usunięta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Czyli wracamy do problemu opisanego w wątku Wielka różnica między ASO w naprawie tych samych usterek - każdy serwis interpretuje sobie po swojemu? Oj, chyba nie wróży to niczego dobrego.

W ksiazce gwarancyjnej jest zapis na ten temat. Czy serwis to zrobi ( bezpłatnie :?: ) bo : klient kupil u nich auto / serwisuje stale / wymienia olej , to juz wewnetrzna sprawa serwisu jak do tego podejdzie. Zapis w ksiażce gwarancyjnej jest jednoznaczny.

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ksiazce gwarancyjnej jest zapis na ten temat.

 

OK, jeśli chodzi o wydech - tak, choć można tu dyskutować, gdyż:

W ramach ogólnych ustaleń gwarancyjnych SUBARU Import Polska Sp. z o.o. gwarantuje (...) wolny od wad materiałowych i montażowych...

(str. 5)

i
O ile wina nie leży po stronie producenta - dalej lista m. in. z wydechem

(str. 7)

Fakt, że na razie rdza na wydechu ma rzeczywiście charakter dekoracyjny. Ale - jak to mówi Pismo - po owocach ich poznacie, więc poczekamy jeszcze z rok. Oby tak pozostało.

 

 

Natomiast wracając do stukania, brzęczenia itp.:

W ramach ogólnych ustaleń gwarancyjnych SUBARU Import Polska Sp. z o.o. gwarantuje (...) wolny od wad materiałowych i montażowych...

(str. 5)

Za wyjątkiem szkód powypadkowych, brzęczenie i stukanie w nowym samochodzie z parutysięcznym przebiegiem może być tylko i wyłącznie spowodowane niedokładnościami montażu, zwłaszcza że mówimy tu o samochodach, których cena zobowiązuje.

 

 

Ponadto

O ile wina nie leży po stronie producenta (...) prawo do gwarancji nie obejmuje wymienionych niżej sytuacji i części:

...

3. normalnego zużycia (...) dywaników i wykładzin podłogowych.

(str. 7)

Czy w takim razie dziury w dywanikach gumowych za 270 zł pojawiające się po +/- 10 000 km należy uznać na normalne zużycie? A taką właśnie informację otrzymałem niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze ja zlecalem serwisowi na naprawe trzeszczących badziewi, niestety nie mogli nawet zlokalizowac, wiec mi wmawiali przez pewien czas "co trzeszczy ?" :roll: Juz myslalem ze zaraz uslysze cos takiego jak "złe użytkowanie, niezgodne z ogólnie ustalonymi konwenansami" itp itd. Przykre ale prawdziwe. A tych rezonujących rurek w lewej dolnej części kolo fotela kierowcy wprost nie dało sie tego nie usłyszec :lol: . Ja sobie takie rzeczy sam "naprawiam" ... trytrytkami :mrgreen:

 

Mimo ze samochody sa nowe, inna konstrukcja to rzępolą bardziej niż 5 letnie STI :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...