Skocz do zawartości

Jakie żarówki xenon (prawdziwe) do 2.5XT 06/07


SUBORO

Rekomendowane odpowiedzi

  • 8 miesięcy temu...
34 minuty temu, markos007 napisał:

tylko OEM czy

Myślę, że można szukać zamieników.

Ja dla swojego Forka wybrałem General Electric Xensation White D2R 85V 35W i póki co jestem bardzo zadowolony. Świecą lepiej niż wcześniejsze Philips, ale...

...stare miały już blisko 100kkm i 5 lat więc mogły z wiekiem trochę przygasnąć, zanim prawa zgasła całkowicie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markos007 napisał:

cena całkiem spoko, czy 6000K nie będą za mocne? i brać 4300K? :)

"za mocne" ? ta jednostka "K" podaje temperaturę światła - nie moc. 6000K to zimniejsze  światło (bardziej "niebieskie") - niektórzy tak lubią bo robi - złudne- wrażenie jaśniejszego świecenia. 

Jeśli już chcesz patrzeć na "liczby" to spójrz na ilość lumenów,  choć równie ważny jest "rozkład" strumienia światła. 

Nie ukrywam, że mi bardziej pasuje cieplejsze światło - nie ma takiej różnicy w barwie po włączeniu halogenów - świateł drogowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, markos007 napisał:

cena całkiem spoko, czy 6000K nie będą za mocne? i brać 4300K? :)

U siebie mam 4300K, jak dla  mnie bardziej niebieskie nie byłyby już fajne. Jedna Bosma  przepaliła  mi się po niecałych 2 latach. Wydaje mi  się, że to całkiem w porządku wynik biorąc pod uwagę cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Malyboss napisał:

Czy to takie, jak niżej?

trzeba zwracać uwagę np. na allegro no zauważyłem że w aukcji są umieszczane zdjęcia GE 5500K, a sprzedawane są tak naprawdę 4800K.

W intercars są Mammooth za 53 zł/szt ale jednak ta firma robi nawet skrobaczki do szyb :/ dlatego zaryzykuję i zdecyduję się chyba na Bosma, jednak robią oświetlenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosme miałem w Grand Vitarze i po jakimś czasie zrobiły się żółte plamy na drodze wymienione na gwarancji świeciły, jak potrzeba coś za nieduże pieniądze to ok. Mam GE standardowe w MINI świecą jak standardowe Philips, Osram czy Hella nie ma różnicy w zasięgu i jasności. Tak jak pisałem w którymś poście jak ktoś potrzebuje dużo światła to polecam Osram nightbreaker jest różnica. Porównywane a dwóch identycznych mini.

Edytowane przez Lesiorip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy ktoś mógłby wrzucić zdjęcie jak świecą lampy po wymianie żarników w Foresterze SG (z perspektywy kierowcy)?

zastanawiam się czy rzeczywiście u mnie światła zaczęły gorzej świecić czy po prostu jestem przewrażliwiony.

Wydaje mi się, że świecą trochę za krótko i na bokach jakby za blado (przy nieoświetlonej drodze nie jedzie się zbyt komfortowo).

 

6a298e44f76b82c300749f84a28224df.jpg134bbcca2a143d4689195e89615c7412.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopinam się do tematu. SG 2.0X jeden z żarników zaczyna mi gasnąć w czasie jazdy. Mam zapasowe na taki wypadek ale na stałe chętnie kupiłbym coś co świeci jakoś lepiej. Przyzwyczaiłem się do niebieskiej barwy i całkiem dobrze mi się na takiej jeździło.

Te Osram NightBreaker są dużo jaśniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może są bardziej blade coś jak LEDy, światło jest jakby bardziej intensywne jest go więcej. Nie jest to tak że jest jasno jak w dzień, poprostu jest jaśniej od zwykłych palników. Jak nie masz problemów z widzeniem w nocy to zwykłe zupełnie wystarczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Dopinam się do tematu. SG 2.0X jeden z żarników zaczyna mi gasnąć w czasie jazdy. Mam zapasowe na taki wypadek ale na stałe chętnie kupiłbym coś co świeci jakoś lepiej. Przyzwyczaiłem się do niebieskiej barwy i całkiem dobrze mi się na takiej jeździło.
Te Osram NightBreaker są dużo jaśniejsze?
Kupiłeś może te Osramy? Bo jedna lampa mi powoli zaczyna świecić na żółto :)
a929a3c32c63609f0864c8bb28345ddb.jpg

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...