Skocz do zawartości

Jakie żarówki xenon (prawdziwe) do 2.5XT 06/07


SUBORO

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest blokada , tak jak pisałem to jest pipa bolczyk.

Idę cyknąć zdjęcie niedowiarkom.

 

 

 

Sorry że tak długo , musiałem skoczyć po piwko.

Mam nadzieję że teraz widać o co mi chodziło.

post-25418-0-17674100-1478993112_thumb.jpg

Edytowane przez ada///M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 % d2r, bo masz reflektory paraboliczne czyli o tradycyjnej konstrukcji z normalnym odbłyśnikiem. D2s są dedykowane do reflektorów soczewkowych. Soczewkowych reflektorów fabryka nigdy niestety nie montowała do tego forka (i kolejnych generacji też aż do MY16 gdzie źródłem światła jest LED).

 

@spawalniczy, dziękuję Ci bardzo serdecznie, o taką odpowiedź dokładnie mi chodziło. Dzięki !!  :thumbup:

 

Wyjęcie żarnika/zarowki z prawej strony auta zajmuje 2 minuty, zamiast głowic się i martwić po prostu sprawdź co masz włożone zakładam że masz forka europejskiego?

Z tym byłbym bardzo ostrożny. Jak po zakupie auta przepalił mi się xenon to znalazłem w zapasie poprzedniego właściciela... D2S. Dobrze, że nie zdązył ich zamontować gdyż pewnie jeździłbym z nimi nie wiedząc o tym, ale jak sprawdziłem nasze reflektory fizycznie je akceptują (co nie znaczy że D2S sa prawidłowe) - jeśli ktoś liczy na zabezpieczenie przed włożeniem nieodpowiedniego palnika to w foresterze go nie ma.

 

Tak, europejskiego. Oczywiście, mogłem sprawdzić, ale @gorion napisał dokładnie o tym, co i mnie chodziło po głowie. Bardziej ufam użytkownikom na tym forum - to chyba dobrze ?  :)  Dziękuję wszystkim za odpowiedzi  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super bo to te same żarówki tylko z inną podstawa.

 

Cheers :)

Nie wprowadzaj ludzi w błąd! To nie są te same palniki i jak już było napisane w tym wątku przeznaczone do różnych reflektorów. Poza podstawą różnią się przede wszystkim optyką. D2S mają bańkę w 100% przeźroczystą a D2R mają dużą jej część zasłoniętą - pokrytą specjalnym tworzywem które nie przepuszcza światła.

D2s włożony do Forestera, czyli do zwykłego reflektora będzie świecił wszędzie a nie tam gdzie powinien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Około 90tys. km, temu (listopad 2011) wymieniłem obydwie lampy na philips 85126 C1 (bez plusa). W tym tygodniu jedna przestała świecić.

Użytkowanie: światła cały czas włączone, zapalały się razem z przekręceniem kluczyka (czyli w sposób przez niektórych niepolecany ;) ).

 

Teraz wjadą chyba xenarc 66250 - philips droższy o około 100 za sztukę.

Jakieś przeciwwskazania do ich użycia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykorzystam wątek ...

2,5 roku temu (jakieś 25 tys. km) kupiłem w sklepie polecanym na forum (xenonowe.pl) żarniki Philipsa.

Od kilku miesięcy - niestety coraz częściej - czasem się któryś wyłącza, losowo, raz lewy, raz prawy ... Na początku myślałem, że może to kwestia jakiejś nieszczelności bo pierwszy raz zauważyłem jadąc jakieś 100 km w trakcie ulewy ale teraz widzę, że chyba nie ma związku bo i w słoneczny dzień się zdaża.

Wystarczy wyłączyć i po kilku sekundach włączyć ponownie, ale często zapewne nie zauważam (zwłaszcza w dzień ;-) , że któryś zgasł.

Jakieś podpowiedzi ? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rownież kupowałem żarniki ksenonowe Philipsa w w tym samym sklepie, przez allegro, też jakieś 2,5 roku temu. Byłem niedawno w miejscowym serwisie zajmującym się wyłącznie lampami (wymieniałem szkła reflektorów) i gość uświadomił mnie, że te Philipsy to chińskie podróbki - całe słoneczko (pierścień na którym trzyma się żarówka) jest zwichrowany od temperatury, widać też drobne różnice w budowie między nimi a prawdziwym philipsem (wciąż mam starą żarówkę - przejeździła 9 lat)... Dodatkowo na opakowaniach tamych żarówek z allegro nie było specjalnej naklejki jaka powinna być na każym ksenonie Philipsa - jest tam kod który pozwala sprawdzić przez ich stronę webową czy żarówka faktycznie jest orginalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź nie strasz ...

Kurcze - gościu się zarzekał, że oryginalne. Kupiłem w tym sklepie bo na forum były pozytywne opinie ... wydaje mi sie, że wprost polecano właśnie dlatego żeby się nie władować w podróbki ... (nawet nie wiedziałem, że prowadzą też sprzedaż na allegro). Porównywałem też wygląd z tymi które były w aucie i różnic nie widziałem ... W takim razie musze wymontowac i zobaczyć w jakim sa stanie.

Jeśli i u mnie będzie tak jak piszesz i będzie to się dało udowodnić to uruchomię prawnika ;-(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedłem właśnie na xenonowe.pl i nieco dziwna jest cena tych philips d2r - albo mają jakiś szczególny upust u producenta, albo są lewe. Ceny pozostałych są podobne do cen w intercars, natomiast philips 85126 jest wyraźnie tańszy. Ja bym nie zaryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intercars w takich kwestiach potrafi się cenić. Ja osobiście kilka lat temu kupiłem Philipsy na alledrogo u sprzedawcy, który wyglądał dość pewnie - ceny pośrodku od ewidentnych chińczyków do intercarsa, i kilka lat już jeżdżę. Główną inwestycją było wtedy założenie oryginalnych świateł do jazdy dziennej Philipsa - na pewno wpływa to pozytywnie na ksenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzajcie po zakupie czy oryginały, magnesem i dymem z żarnika przy pierwszym odpaleniu. Pełno filmów na necie o tym.

Ostatnio kupiłem żarniki osram ale 5500K na portalu aukcyjnym w cenie mocno zadowalającej i przeszły testy oryginalności.

Edytowane przez lukciosti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

wracam do tematu ... żarniki dalej gasną ... sprawdzałem magnesem ( ;-) ) łapie te 4 blaszki trzymające szkło - nie wiem czy o to miejsce chodzi ...

Zamieniłem żarniki miejscami, przeczyściłem spirytusem styki, podociskałem łącza ... nic nie pomogło. Gasną kiedy chcą. Co prawda wystarczy  wyłączyć i włączyć ponownie ale bezpieczne to nie jest ...

Załączam zdjęcia żarników - nie widzę żadnych uszkodzeń, nic nie zwichrowało, lekko przebarwione szkiełko - wskazuje coś na podróbę ? 

 

A jeśli to nie żarniki ? Co jeszcze mogło paść ? i dawać takie efekty ? i to w obu reflektorach w podobnym czasie ?

 

Kupię nowe żarniki dla pewności - tylko jakie i gdzie ? Ktoś ma sprawdzone - nie przesadnie drogie - źródło ?

Edytowane przez vonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Aktualizacja:

Żarniki zakupione w w/w sklepie okazały się jednak nie oryginalne. Zostało to pisemnie potwierdzone przez producenta !

Na podstawie w/w opinii i po długich negocjacjach ze sprzedawcą i wielu różnych propozycjach, otrzymałem oryginalne żarniki w wersji za która zapłaciłem.

Jednocześnie sprzedawca stwierdził, że nie kupuje już żarników od dostawcy od którego pochodziły te moje - nie oryginalne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...