Skocz do zawartości

Jakie żarówki xenon (prawdziwe) do 2.5XT 06/07


SUBORO

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ale w manualu jest napisane, żeby ksenonów nie wymieniać samodzielnie...

to jedź do aso ;D

 

W sumie zawsze można. Miałem raczej na myśli pytanie, czy należy o czymś szczególnym pamiętać przy wymianie, w porównaniu ze zwykłymi żarówkami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestańcie proste jak wymiana zwykłej żarówki. 

Spoko, już o tym poczytałem, rzeczywiście sprawa prosta.  :)  Ważne tylko, żeby wtyczki dobrze pospinać, bo może powypalać gniazda.

Edytowane przez sebachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem obie z tej strony

http://dwr.com.pl/p/217/4042/zarowka-ksenonowa-philips-85126vic1-vision-d2r-85v-35w-4600k.html

Oryginalne 100%.

 

Wymiana generalnie łatwa, trzeba ostrożnie i dokładnie wszystko wypiąć, następnie pozapinać. Nie ma bardzo możliwości pomylenia się.

Od strony kierowcy należy wyciągnąć akumulator. Cały zabieg maks godzinka.

 

Polecam to samemu zrobić bo łatwe i przyjemne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Mój forek również został mrugać. Czy znacie jakieś opinie nt. żarników Bosma? Ceny ok. 2x niższe niż Philips/Osram. Doradźcie proszę, bo to będzie mój pierwszy ever zakup tego typu żarówek :)

Edytowane przez RadziejS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój forek również został mrugać. Czy znacie jakieś opinie nt. żarników Bosma? Ceny ok. 2x niższe niż Philips/Osram. Doradźcie proszę, bo to będzie mój pierwszy ever zakup tego typu żarówek :)

Nie ma potrzeby kupowania droższych żarówek. Lampy Forka są na prawdę mega wykonane i mają ekstra lustra. Najtańsza żarówka sprawia, że świecą mocniej niż niejeden nowy samochód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D2R. Masz co innego w instrukcji?

 

Dzięki za odpowiedź. Ale czy na 100% ?? Upewnić się chciałem, bo w mojej instrukcji podają tak, jak poniżej - nie ma co prawda konkretnej adnotacji dla 2.0 N/A, lecz "wszystkie modele oprócz Canada spec. 2.5 XT" i napisali tam "H1"  :wacko:

 

post-20814-0-97018100-1478907801_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

D2R. Masz co innego w instrukcji?

 

Dzięki za odpowiedź. Ale czy na 100% ?? Upewnić się chciałem, bo w mojej instrukcji podają tak, jak poniżej - nie ma co prawda konkretnej adnotacji dla 2.0 N/A, lecz "wszystkie modele oprócz Canada spec. 2.5 XT" i napisali tam "H1"  :wacko:

 

attachicon.gifTypy Żarówek.png

 

To masz xenony czy H1? ;) BTW fizycznie D2S też wejdą - wtyczka oraz konstrukcja cokołu na to pozwala, ale palniki nie mają odcięcia i będą oślepiały innych.

 

No to ładny młyn  :wacko:  To może zapytam inaczej - jaki typ zakładają u siebie użytkownicy Forków II po lifcie z jednostką 2.0 N/A ?? Podpowie ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 100 % d2r, bo masz reflektory paraboliczne czyli o tradycyjnej konstrukcji z normalnym odbłyśnikiem. D2s są dedykowane do reflektorów soczewkowych.

Soczewkowych reflektorów fabryka nigdy niestety nie montowała do tego forka (i kolejnych generacji też aż do MY16 gdzie źródłem światła jest LED).

Edytowane przez spawalniczy
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale sprawdziłem i ten palnik wszedł

Taa D2S wejdzie w gniazdo D2R , i krzywo będzie siedzieć i można nie zauważyc.

Różnica jest w jednym półokrągłym wycięciu na bolec , patrząc od tyłu żarówki D2R ma po lewej a D2S po prawej.

 

D2R-RRRreflekotor

D2S-SSSsoczewka  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...