Skocz do zawartości

Jakie żarówki xenon (prawdziwe) do 2.5XT 06/07


SUBORO

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Żarniki były oryginalnie z +

 

o !? ciekawe dlaczego wybrali taką wersję - ale dobrze wiedzieć, że duża szansa iż były z pierwszego montażu

 

 

VISION to nie +. Stwierdzam, że po pełnym rozgrzaniu świecą mocniej niż poprzednie. 

może niejasno sie wyraziełem - zmieniłem oba żarniki - oba są teraz nowe, oba w wersji Vision, ale kolor światła jest nieco inny

 

Dlaczego takie wybrali ?:) Zapytaj Dyrekcji może wiedzą hehe

 

Kolor będzie inny, bo odcień VISION jest nieco cieplejszy. Jednak musisz wiedzieć, że nowe żarniki potrzebuję kilkudziesięciu godzin palenia aby rozbłysły pełnym światłem. Jak trochę pojeździsz barwa zbliży się do oryginalnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kolor będzie inny, bo odcień VISION jest nieco cieplejszy. Jednak musisz wiedzieć, że nowe żarniki potrzebuję kilkudziesięciu godzin palenia aby rozbłysły pełnym światłem. Jak trochę pojeździsz barwa zbliży się do oryginalnej. 

 

jeszcze raz: kolor światła między 2 nowymi żarnikami, (zamontowanymi w tym samym czasie) oba w wersji Vision się różni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolor będzie inny, bo odcień VISION jest nieco cieplejszy. Jednak musisz wiedzieć, że nowe żarniki potrzebuję kilkudziesięciu godzin palenia aby rozbłysły pełnym światłem. Jak trochę pojeździsz barwa zbliży się do oryginalnej. 

 

jeszcze raz: kolor światła między 2 nowymi żarnikami, (zamontowanymi w tym samym czasie) oba w wersji Vision się różni.

 

Aha hmm a gdzie kupowałeś i za ile ? Kolor musi być ten sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Aha hmm a gdzie kupowałeś i za ile ? Kolor musi być ten sam. 

 

w tym samym sklepie co Ty ;-)

 

Ok ja jeszcze sprawdziłem żarówki:

  1. Magnes musi je przyciągać (tzn nie szkło ale obudowę)
  2. Lakier na żarniku nie powinien dać się zdrapać
  3. Już teraz tego nie sprawdzisz, ale w podróbkach leci dym przy pierwszym odpaleniu

Masz 12 mcy gwarancji więc odsyłaj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok ja jeszcze sprawdziłem żarówki:

  1. Magnes musi je przyciągać (tzn nie szkło ale obudowę)
  2. Lakier na żarniku nie powinien dać się zdrapać
  3. Już teraz tego nie sprawdzisz, ale w podróbkach leci dym przy pierwszym odpaleniu

Masz 12 mcy gwarancji więc odsyłaj. 

 

dym nie leciał, sprawdzałem ... lakier na  żarniku pod paznokciem nie schodził ... mocniej  nie chciałem drapać i niszczyć ;-) magnesem nie sprawdzałem 

Nie wiem czy jest sens odsyłac na gwarancji - w sumie świecą a, że jest różnica w barwie ... może jednak wpływ reflektora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ok ja jeszcze sprawdziłem żarówki:

  1. Magnes musi je przyciągać (tzn nie szkło ale obudowę)
  2. Lakier na żarniku nie powinien dać się zdrapać
  3. Już teraz tego nie sprawdzisz, ale w podróbkach leci dym przy pierwszym odpaleniu

Masz 12 mcy gwarancji więc odsyłaj. 

 

dym nie leciał, sprawdzałem ... lakier na  żarniku pod paznokciem nie schodził ... mocniej  nie chciałem drapać i niszczyć ;-) magnesem nie sprawdzałem 

Nie wiem czy jest sens odsyłac na gwarancji - w sumie świecą a, że jest różnica w barwie ... może jednak wpływ reflektora ?

 

Wrzuć zdjęcie z ciekawości zobaczę jaka jest różnica. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 pytania:

 

- jakie były żarniki montowane w Foresterze XT z 2006 na pierwszy montaż ? (zmieniałem właśnie po 107 tys. żarniki i oba były z "plusem" - D2R Philips 85126+  - i teraz nie wiem czy poprzedni właściciel w ciągu pierwszych 70 tys. już je wymieniał czy takie mogły być od początku ? Nawiasem mówiąc w obu żarnikach były pęknięte szkła, ale jedna świeciła nadal ...

 

- czy mozliwe jest iż nowe, identyczne, włożone razem żarniki D2R Philips 85126VI VISION (teoretycznie oryginalne) świecą w nieco innej barwie ? Możliwe, że na kolor światła wpływać może np. zużycie samego reflektora (klosza, odbłyśnika) ?

 

 

 

Ja miałem tak po montażu i odesłałem:

 

post-8274-0-17917300-1429755209_thumb.jpg

 

Wymienili bezproblemowo na dwa nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ja miałem tak po montażu i odesłałem:

 

attachicon.gifIMG_4695.JPG

 

Wymienili bezproblemowo na dwa nowe.

 

no aż takiej różnicy to nie mam ... w ogóle to wydaje mi się, ze różnica się zmniejsza ... może muszą sie wygrzać ?

 

Jeżeli różnica powoli się zmniejsza to istnieje szansa, że za kilkanaście h będzie OK. 

 

Poczekaj jeszcze 2 tyg i wtedy sprawdź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Możesz kupić oryginały (można znaleźć za 160-180 zł szt) albo chińczyki za 40 zł i częściej wymieniać. Oczywiście również gorzej świecą, jednak jeżeli głównie poruszasz się za dnia to bez znaczenuia. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Pada mi prawdopodobnie ksenon w Forku 2006 rocznik, bo zaczął świecić na fioletowo. Co kupić na wymianę, oczywiście 2 sztuki ksenony, co polecacie? Raczej jakieś tańsze czy inwestować w droższe?

 

Jeśli nadal potrzebujesz pisz PW zostały mi stare. Myślałem że padł mi jeden żarnik więc nie zastanawiając się kupiłem Philips D2R Ultra Blue okazało się że przez zalany reflektor padła przetwornica po naprawie wszystko działa  a stare leżą i się kurzą (mają jakieś 45000km) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Ja oczywiście chcę kupić super Philipsy, tylko nie wiem czy mają byc jakies konkretne oznaczenia...

 

AdaSch pisał, że do Forestera pasują żarówki D2R. Czy do imprezy również? Nie mam przy sobie manualu.. :blush:

Edytowane przez sebachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oczywiście chcę kupić super Philipsy, tylko nie wiem czy mają byc jakies konkretne oznaczenia...

 

AdaSch pisał, że do Forestera pasują żarówki D2R. Czy do imprezy również? Nie mam przy sobie manualu.. :blush:

Wyjmij i sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...