Jump to content

Trwałość zawieszenia STI - sory jeśli było


DJK

Recommended Posts

Witam szanownych forumowiczów,

 

Tak sobie ostatnio jechałem na naszych "pięknych" śląskich/polskich drogach, w naszych subarakach wiadomo że twardo nawet w serii, tak się zacząłem zastanawiać - jak z trwałością zawieszenia po częstej jeździe po wyrwach, nierównościach poprzecznych, naprzemiennych dziurach czasami głębokich i ostrych których nie da się ominąć podczas płynnej jazdy miejskiej bądź nie zawsze da się wyhamować przed takim zestawem drogowym :evil: CZy przy twardym zawieszeniu cierpi na tym buda bądź inne rzeczy?

Wrzucilem rozpórki przód i tył celem usztywnienia samochodu ale nie wiem czy to coś pomoże.

 

Czy ktoś patrząc z dłuższej perspektywy użytkowania mógłby się wypowiedzieć w temacie?

Ja patrząc z perspektywy samochodu stosunkowo młodego boje się że za jakiś czas od tych nierówności zacznie coś skrzypieć/trzeszczeć, już na niektórych dziurach deska rozdzielcza wydaje z siebie lekki łomot, czy w Waszych autach rozklekotanie postępuje w miarę upływu przejechanych km?

NIedawno kupiłem nowego Mercedesa w wersji utwardzonej pod kątem zawieszenia, też twardy jak cholera ale nie ma szans usłyszeć jakiegokolwiek trzeszczenia czy innych odgłosów podczas przejeżdżania po tych samych dziurach :| Oczywiście nie sposób tu porównywać tych dwóch samochodów ale na pewno ktoś z Was nabył w miarę świeże Subaru i z biegiem czasu może coś powiedzieć

 

Z góy sory za to lamerskie pytanie.

 

Pzdr.

DJK

Link to comment
Share on other sites

To Subaru jest, będzie trzeszczeć :).

 

 

Amory tył się bardzo szybko wysypują, zaczynają stukać, ale to chyba bardziej zależy od ich konstrukcji a nie od stanu dróg (chociaż ten przyspiesza rozkład). W Anglii też im stukają.

Link to comment
Share on other sites

U mnie amory z tyłu stukały po dwóch latach, potem z przodu zaczęły stukać przy bardzo wolnej jeździe po nierównościach, ale w środku wszystko piknie i plastiki cicho siedzą, że tylko pomruk bokserka i syk BOV'a słychać... :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...