Skocz do zawartości

Trwałość zawieszenia STI - sory jeśli było


DJK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów,

 

Tak sobie ostatnio jechałem na naszych "pięknych" śląskich/polskich drogach, w naszych subarakach wiadomo że twardo nawet w serii, tak się zacząłem zastanawiać - jak z trwałością zawieszenia po częstej jeździe po wyrwach, nierównościach poprzecznych, naprzemiennych dziurach czasami głębokich i ostrych których nie da się ominąć podczas płynnej jazdy miejskiej bądź nie zawsze da się wyhamować przed takim zestawem drogowym :evil: CZy przy twardym zawieszeniu cierpi na tym buda bądź inne rzeczy?

Wrzucilem rozpórki przód i tył celem usztywnienia samochodu ale nie wiem czy to coś pomoże.

 

Czy ktoś patrząc z dłuższej perspektywy użytkowania mógłby się wypowiedzieć w temacie?

Ja patrząc z perspektywy samochodu stosunkowo młodego boje się że za jakiś czas od tych nierówności zacznie coś skrzypieć/trzeszczeć, już na niektórych dziurach deska rozdzielcza wydaje z siebie lekki łomot, czy w Waszych autach rozklekotanie postępuje w miarę upływu przejechanych km?

NIedawno kupiłem nowego Mercedesa w wersji utwardzonej pod kątem zawieszenia, też twardy jak cholera ale nie ma szans usłyszeć jakiegokolwiek trzeszczenia czy innych odgłosów podczas przejeżdżania po tych samych dziurach :| Oczywiście nie sposób tu porównywać tych dwóch samochodów ale na pewno ktoś z Was nabył w miarę świeże Subaru i z biegiem czasu może coś powiedzieć

 

Z góy sory za to lamerskie pytanie.

 

Pzdr.

DJK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Subaru jest, będzie trzeszczeć :).

 

 

Amory tył się bardzo szybko wysypują, zaczynają stukać, ale to chyba bardziej zależy od ich konstrukcji a nie od stanu dróg (chociaż ten przyspiesza rozkład). W Anglii też im stukają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...