Skocz do zawartości

STI 2008 z USA ktory wybrac????


xradi

Rekomendowane odpowiedzi

mi sie osobiscie subaru 2008 bardziej podoba niz sedan evo, ale o gustach sie nie dyskutuje.martwia mnie jeszcze 2 rzeczy, co z tymi tlokami? padaja nawet przy serii 305hp czy dopiero jak sie zacznie grzebac? a z to spalanie 22-25l? chyba zartujesz?? nie sie z tym zrobic nie da? jakis remap? lekki but na noge zakladac?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku mienia koszty sa znikome poniewaz placisz tylko za transport to jest ok 1000$, jednak tak jak wsominalem auto musi byc zarejestrowane i uzytkowane w usa przez 6 miesiecy zanim zostanie wywiezione

nie 1000$ tylko 2500$ tyle lacznie to wszysko kosztuje wiem po sobie sprowadzilem juz 3 auta na mienie i nigdy taniej nie wyszlo

Ja w zeszlym roku zaplacilem $1900 za wyslanie auta z Chicago do urzedu celnego na poludniu Polski, bez zadnego rozladowywania w porcie. Jak ktos wysyla gdzies z wybrzeza to wyjdzie taniej, bo kontener nie musi jechac przez pol stanow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRAF czyli przechodzisz na ciemną stronę mocy? :shock:

nie poprostu oceniam obiektywnie nowe modele,

lanos nie jest zlym autem na codzien i moze kiedys kupie takiego w wersji 2.0d ale nowe sti do mnie nie przemawia glownie jazda i wrazeniami

 

padaja nawet przy serii 305hp czy dopiero jak sie zacznie grzebac?

odnosnie padajacych tlokow to niech sie inni wypowiedza, mi nie pekly, ale kolega mial z tym problem

 

a z to spalanie 22-25l? chyba zartujesz?? nie sie z tym zrobic nie da? jakis remap? lekki but na noge zakladac?? :)

takie spalanie mialem jezdzac seryjnym STI 08 krakowie (byla to jazda jaka sprawiaja mi frajde a nie katowanie) jak masz zakladac lekki but to lepiej kup wersje 2.0d i deptaj do woli, Si-drive nic nie daje bo tylko na Sport Sharp to auto jedzie jak powinno ile opcje sa dla niewprawionej zony, babci lub tesciowej

 

Ken08 masz racje evo x tez pewnie ma jakies wady, ja zauwazylem takie: nie jest prdukowane przez Subaru, ma troche slaba skrzynie 5MT z jakas wada ale ponoc producent to juz naprawil, nie ma otworu do przewozu nart, ma fabrycznie wbudowane radio w deske i raczej nie ma opcji wymiany a ja osobiscie uznaje tylko Alpine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to strasznie zdarli z Ciebie bo ja pytalem i za 1000$ mam do gdyni a za 1200$ przywioza mi pod drzwi do Krosna. Oczywiscie ze trzeba auto wysylac z Chicago lun NY bo tam jest najtaniej, jak bym chcial wyslac z texasu to bym zaplacil 2x tyle. Na forach US pisza sporo o PEKAJACYCH TLOKACH i USCZELKACH POD GLOWICA w 2.5L. Mogby sie ktos profesjonalnie odniesc do tego? Moze macie jakies informacje? Grzebie po ebay i widze ze zestaw porzadnych tlokow mozna kupic za 500$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak to jest,jak ktos sie rozbija cale zycie dobrymi autami to moze takie subaru nie zrobi wrazenia, ja w polsce jedzilem a31.9tdi tu teraz jezdze dodge stratus 2000 150HP (z tego pewnie z 80 pasie sie juz po drugiej stronie rancza) wiec jak sie moze od weekendu przesiade na 300 konne subaru to bede wniebowziety. Niestety zaczynam sie tymi tlokami stresowac, pisza ze sie silnik przegrzewa,tloki pekaja i oleju wiecej idzie a nizeli paliwa. PROSZE BARDZO ROZWINAC TEN TEMAT bo ja amerykanom juz w nic nie wierze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Niestety zaczynam sie tymi tlokami stresowac, pisza ze sie silnik przegrzewa,tloki pekaja i oleju wiecej idzie a nizeli paliwa. PROSZE BARDZO ROZWINAC TEN TEMAT bo ja amerykanom juz w nic nie wierze...

te historie sa grubo przesadzone i dotycza glownie mocno zmodyfikowanych STI i /lub mocno upalanych na pojezdzawkach, seryjnym lub z delikatna mapa, jezdzac rozsadnie (nieznaczy wolno) nie bedziesz miec tych problemow pod warunkiem ze kupisz dobry egzeplarz, bo jak kupisz juz przegrzany kilka razy z ktory niewiadomo co juz przeszedl to nie wiem, ja niemialem z takim doczynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakas szansa by to zdiagnozowac przed zakupem? czy silnik byl mocno zylowany? auto ma 40 (pod 70tys kilometrow) tys mil a koles zmienial juz opony, czy to moze o czyms swiadczyc? ew na co zwrocic uwage przy zakupie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakas szansa by to zdiagnozowac przed zakupem? czy silnik byl mocno zylowany? auto ma 40 (pod 70tys kilometrow) tys mil a koles zmienial juz opony, czy to moze o czyms swiadczyc? ew na co zwrocic uwage przy zakupie?

jak sie nie znasz na wogule na autach to nie kupuj STI samemu, wez kogos kto sie zna ze soba, sam przebieg o niczym nie swiadczy, moje STI06 ma przejechane 40tys mil a jest jak nowe. Pekniety tlok ponoc trundo rozpoznac tylko oleju bierze duzo tak pisali na forum.

Z tego co radze to unikaj mocno modyfikowanych aut, najlepiej kup seryjne i sam sobie modyfikuj fure.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis jezdzilem tym samochodem, prowadzi sie pieknie, jedna sprawa jaka mnie bardzo zaniepokoila i zdziwila to ze w srodku jest bardzo glosno to jest wyje huczy, duzo glosniej niz np w a3 1,9 tdi, czy to normalne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa do tegojeszcze mnie jedna rzecz zdziwila, relatywnie slabe hamulce, moja noga musial mocna deptac zeby zatrzymac ta bestie, czy to wynika z tego ze nie byly zagrzane? I jeszcze jwedna taka sprawa, orientowalem sie co to tuningu takiego auta i widze ze nie ma sensu zaczynac z sti, zeby zrobic 330-340HP gosciu mi chce hlodnice oleju wkladac a ceny takie: cytuje "chłodnica oleju - 2000 zł brutto z montażem

- odma do zbierania par oleju z wężami - ok. 1000 zł

- wkład miski olejowej - 1480 zł brutto

a strojenie 4000zl!!!

wiec lzeby zrobic 330-340 hp trzeba wylozyc 8-9tys zl... nie do pomyslenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec lzeby zrobic 330-340 hp trzeba wylozyc 8-9tys zl... nie do pomyslenia

w STI sie mocniej naciska na hamulec niz w autach grupy VW

jesli chodzi o podnoszenie mocy to odezwij sie na PW,

ten twoj tuner zapomnial o tlokach ktore nalezalo by wymienic przy tej mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie ponownie,

autko o ktorym byl temat jest obecnie na sprzedaz, niestety pilnie musze powrocic do Polski i zamierzam wyslac rowniez auto. Cena jest zapewne atrakcyjna i zawsze cos jeszcze mozna porozmawiac. W razie pytan prosze mailowac.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1067607768

 

pozdrawiam serdecznie

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...