Skocz do zawartości

STI 2008 z USA ktory wybrac????


xradi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! jestem tu nowy i na poczatku chcialem sie przywitac.

 

Obecnie jestem w USA i planuje zakup Subaru STI 2008, mam 2 auta na oku, zaraz podam linki, cena ta sama ok 24tys$,

 

1 auto jest nie bite, z przebiegiem 24tys mil bez navi, zderzak jak widac lekko przerysowany. rysa na tapicerce drzwi prawych, gosciu chce 23.800$ auto 100% nie wypadkowe

http://www.flickr.com/photos/49698678@N ... 952379540/

 

2 samochod jest powypadkowy, tj byl lekko dojechany, wydzialem zdjecia dla insurance, byly wymienione obydwie lamy prezednie, zderzak i blotniki, poduszki cale, wszystko zrobione w Subaru. Ma przebieg 20tys mil cena taka sama jak powyzsze ok 24tys$

 

http://s601.photobucket.com/albums/tt99 ... 070554.jpg

 

Panowie poradzcie ktore auto wybrac? Ten przebieg niski mnie kusi ale nie wiem jak to jest z tym naprawianiem powypadkowym?

 

Pozdrawiam serdecznie i czekam na informacje

Radek

Texas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy link to jest auto z portland-w tym tez problem ze mam 2000mil do San Antonio

 

drugie auto jest z dallas-mam 260mil no i to tez plus

 

czy 40tys mil tj jakies 70tys km to jest duzo jak na subaru sti?? co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70tys km to żaden przebieg, a z ciekawości spytam - sprowadzasz to auto do PL ? 24tys PLN to kursie 3,2 daje 77tys. + koszty sprowadzenia. ktoś się orientuje ile trzeba liczyć opłat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bede sprowadzal, tyle ze pojezdze tu 6 miesiecy i biore na mienie przesidlencze, bo inaczej to by sie nie oplacalo. akcyza 18,6%, vat 22%, a od tego wszystkiego clo 10% wiec sprowadac na oplaty to nie ma najmnijeszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I mam takie pytanie jeszcze, jak wyglada sprawa navigacji? mozna do takiego subaru wstawic ori navi? jakie sa koszta i czy to musi byc subaru ori czy mozna cos innego wlozyc (co stakiego my bylo kompatybilne z komputerem samochodu)

 

pozdrawiam

Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie wszystkie ori navi są do du...y - nie zawracaj sobie tym głowy - dobrą navi kupisz w PL za 100$ - na mienie przesiedleńcze możesz sprowadzić więcej pojazdów niż jeden ? jakie są wtedy opłaty/koszty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na mienie moge zabrac wszystko co mam, i moze byc to nawet 10 samochodow, problem w tym ze samochod musi byc w usa uzytkowany przez 6 miesiecy tj musi byc zarejstrowaby i oplacana incura przez 6 miesiecy, wtedy mozna gobrac na mienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku mienia koszty sa znikome poniewaz placisz tylko za transport to jest ok 1000$, jednak tak jak wsominalem auto musi byc zarejestrowane i uzytkowane w usa przez 6 miesiecy zanim zostanie wywiezione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku mienia koszty sa znikome poniewaz placisz tylko za transport to jest ok 1000$, jednak tak jak wsominalem auto musi byc zarejestrowane i uzytkowane w usa przez 6 miesiecy zanim zostanie wywiezione

nie 1000$ tylko 2500$ tyle lacznie to wszysko kosztuje wiem po sobie sprowadzilem juz 3 auta na mienie i nigdy taniej nie wyszlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci, ile takie STI 2008 jest w Polsce warte? ok 90tyszl?

jesli dolar nie spadnie do 2-2.5zl to warte pewnie jest wiecej, moze 100-110tys zł, tylko ciezko takie STI sprzedac bo kazdy woli duzo lepsze EVO X albo starsze klasyczne STI 05-07

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mowisz ze duzo lepsze? ogladam sporo testow i roznie wychodza, niektore pisza ze subaru lepsze. Moze pod wzgledem silnika evo x wychodzi lepiej ale zato pali wiecej. jakie masz argumenty za evo X?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego mowisz ze duzo lepsze? ogladam sporo testow i roznie wychodza, niektore pisza ze subaru lepsze. Moze pod wzgledem silnika evo x wychodzi lepiej ale zato pali wiecej. jakie masz argumenty za evo X?

mialem bliski kontakt z obydwoma autami (STI08 us jezdzilem nawet miesiac)

latwiej bedzie najpisac argument za STI - mozna nim pralke przewiesc z racji duzej tylniej klapy i ma trwalsza skrzynie biegow, po miesiacu jazdy stwierdzilem ze szkoda ze to STI nie ma diesla pod maska bo spoko auto do miasta ale spalanie 22-25 to nieporozumienie, do lansu sie ni nadaje (do tego lepsze jest STI 06-07) do upalania tez nie, brak klimatu

poza tym za EVO X

- duzo lepszy silnik, nie pekaja tloki jak sie podnosi moc

- latwo i tanio osiagnac w nim nawet 400km a wtedy miazdzy osiagami (jak chcesz namiar pisz PW)

- super kubelkowe fotele,

- duzo lepszy rajdowy klimat,

- duzo lepiej skreca,

- mniej pali (po Remapie to duzo mniej)

- lepsza mniejsza kiera,

- pozycja kierowcy o niebo lepsza,

- lepsze hamulce wieksze tarcze przod,

- seryjna chodnica oleju

- i wiele wiele innych zalet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...