Skocz do zawartości

jaka skrzynie załorzyć do S/tb ??


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

to sie stało....moja skrzyna z sti sie rozpadła.....mam w tej chwili takie cudo -> TY752VB3FA (JDM Impreza WRX & WRX STi MY95 TY752VB3FA 3.454 2.062 1.448 1.088 0.825 3.416 1.000 end- 4.111 Viscous (4kgf) Open )

 

Moje pytanie jaka skrzynie mi podpasuje żeby nie zmieniać sprzegła i dyfra???

 

Da rade seryjna skrzynie z imprezy turbo czy forka turbo???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemek masz jakies namiary na kielce nie wiem do kogo uderzyc.......

W tym sęk że nic nie zrobiłem.....wsiadłem rano w auto i po 20m zaczeła wydawać cała symfonie dzwieków z siebie .....ogolnie auto sie kula ale jak dłogo to niewiadomo.....

Po spuszczeniu oleju wycągnolem 3 zęby z niej....zmęczenie materiału w końcu to nie jest auto z salonu a skrzynie ma juz 15lat i troszke doświadczenia :)))

 

Jakies namiary mile widziane bo cięzko dostać skrzynie z przełorzeniem 4,11 jak ktos ma przyjme:)

 

No chyba ze ktos ma oddac za smieszna kase dyfer 4,44 to moge miec ładna JDM skrzynke z nowszego rocznika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyfer w pasztetowej cenie z przełożeniem 4,44 :mrgreen:

 

to tak jak; kupię 6MT DCCD z dyfrem i pólosiami za 5k pln, tylko nie pchać się, proszę.... :lol:

 

 

haloooo, pobudka.....chyba że 1500pln jest pasztetem..... :)

 

 

forester S turbo ma 4,44, a 4,11 większość Gt-ków, za dobrą skrzynię trzeba dać 2500pln, chyba, że ktoś nie wie, co ma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde chcesz zakładać skrzynie z RA? Będzie ciężko jeździć na trasach, ta skrzynia która była w tym forku wg mnie była optymalna - i na tor i na codzień.

A napisz jeszcze raz moje imie z małej litery to ci opony porzebijam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli cos pisalem o RA to sie zagalopowałem a nie pisalem chyba??? Mam okazje dostac skrzynie z STI nowszego nie RA tylko kutwa 4,44 przełorzenie a dyfra do tego nie moge znaleść :(

Szczerze PRZEMKU :twisted: mi nawet ta skrzynia była za krótka bo tor był moze 3 razy i raczej sporadycznie wiekszość to jazda normalna....

 

Wiec do tego mam remont domu nieskonczony i sporo kasy musze jeszcze wydac i nie planowalem takich niespodzianek wiec poprostu chce miec sprawne auto i przygarne kazda skrzynie byle sprawna jak nie to skrzynie z dyfrem....

 

ps dzwonilem ale tel mi padl a ładowarka w pracy został:((

co do sms nie mam pojecia czy 160 czy 180 lepiej znasz moje auto:)

DO sierpnia mam ciecia i musze skonczyc dom wiec wersje najtansza poprosze:)

 

Moge w razie czego oddać mój dyfer i skrzynie (wisko przynajmniej dobre )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HL-TY754VN1AA jaki przelorzenie ma ta skrzynie nie moge znalesc jej w moich tabelach:(

 

Jeśli idzie Ci o przełoŻenia (sorry, ale mnie w oko kłuje :)) na dyfrach - być może to pomoże, ale nie trzymałbym się tego kurczowo:

 

If the gearbox is a 754VN1AA, it has a 3.9 front diff ratio and 1.1 drop gears - meaning that you need a 3.545:1 rear diff to match it.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz nic nie czaje :((

Przemek dziekuje za pomoc narazie nie odbieraja tel odemnie ale wg tego co rozmawialismy wstawiam spowrotem taka sama skrzynie STI jaka mam a tamta zostanie na częsci no i w koncu najmniej sie nakombinuje:)

Juz wysłuchalem sie od kobiety jak powiedzialem ze z domem troszku sie przeciagnie......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra dzieki pomocy Przemka sprawa załatwiona skrzynia bedzie ta sama co jest :))) Narazie dobije moja bo niestety nie planowałem tkiego wydatku na teraz a musze za materiały budowlane zapłacic :evil::evil::evil::evil:

 

Do 2 tyg bedzie u mnie (zreszta nie ma mnie cały przyszły tydzien wiec auto postoi)

 

Ps panowie z tego co obczaiłem to skrzynie zmienie sam jakies kilka porad czy sa jakies patenty?? Jak ściągnolem IC to widze ze dostep bajera 8) 8)

 

PS2 panowie macie pomuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ale powiem ci ze juz mam zaklepana skrzynie z sti z przełorzeniem 4,11 wiec dyfer zostaje:))

 

No i cena zupelnie inna spoooooro mniej sie ugadałem

 

 

ps nie chce ktos skrzyni z sti my95 4,11 wisko sprawne, uszkodzony 4 bieg a tak to skrzynia działa jeszcze jezdzi u mnie w aucie do wtorku :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TY752VN6AA powiedzcie ze podpasuje bo wg jednego magika tak a juz lezy w domu i czeka na zamontowane!!!!!!!!!!!!!A była taka TY752VB3FA

JAK MUSZE DYFER ZMIENIC TO SIE ZDENERWUJE BO 1800ZL JUZ WYKARTKOWALEM :evil::evil::evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie stara ma 1,0 nowej niby tez ma 1.0 ale nie ma tego w zadnej tabeli!!!! tzn nowej skrzyni

No i wreszcie czy moge zakladać i smigać czy nie ?? :twisted:

 

Z tego co ja wyszukałem to skrzynia gt UK98 i niby na scooby twierdza ze skrzynie były wszystkie identyczne ale jak mowie brak konkretnych danych tylko gdybanie!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zrobic zeby to działało bo skrzynia kupiona i cos trzeba działaś!!! Nie chce mi sie juz pakować w kolejne wydatki a nie moge znaleść pasujacej skrzyni do siebie:((

 

tyle o VN -> UK/Europe Impreza Turbo 2000 / GT MY96 TY752VN4BA 3.454 1.947 1.366 0.972 0.738 3.416 1.000 4.111 Viscous (4kgf) Open

 

dalej od my97-99 pusto i niby to samo ??

 

Skrzynia ma kod VN a przełorzenie 1,0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...