Skocz do zawartości

Odczyty z ECU przez ECU Explorer


paveu27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

udalo dzis mi sie podlaczyc laptop do mojego Forka S-turbo z 99r. Jako ze jestem jeszcze nierozeznany w temacie i w sumie nie wiedzialem na co zwracac uwage, zrobilem 2 screenshoty (w zalaczniku) - parametry na silniku zgaszonym i na obrotach jalowych.

Nie wiem, dlaczego na zgaszonym pokazywal 25 obrotow...

Jesli ktos sie na tym zna i zauwazy ze cos jest nie tak - bede wdzieczny za info.

 

PS. bledow nie bylo ale i tak zrobilem reset ECU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się tego nie robi,

 

jedz na długą prostą i wlącz 4 bieg potem zwolnij do 1500 rpm włącz logowanie(chyba f9)

i but najlepiej do odcięcia ale wiedomo, że nie zawsze się da (mamy obwodnice)

 

potem wrzucasz csv do excela i wyciagasz wykresy względem czasu lub rpm

 

tu masz ogarnięty temat i mój przykład

 

viewtopic.php?f=26&t=125073

 

głównie interesują Cię

 

dane z przepływki, boost, wg, afr, prędkość auta, obroty silnika.

 

dodatkowo wato knock sensor, afr correction, ew inne korekty.

 

forka ciężko zmusić do wywalenia błędu, taki jełop z tgo ecu. zatkasz wężyk od overboosta i nie będzie pompować jak należy to nawet nie powie, niewielka nieszczelność nie powie itp. zrób loga to zobaczymy co tam pod maską słychać

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie ciekawy jestem czy podłączając się do ECU możemy zmodyfikować / uruchomić pewne użytkowe udogodnienia naszych aut. Moi koledzy z pracy kupili ostatnio za 49 zł na Alle specjalny kabelek, przy pomocy którego w posiadanych VW i Audi uruchomili np. lokowanie drzwi przy prędkości 10 km/h, zamykanie okien po uruchomieniu auto-alarmu i jeszcze parę ciekawych funkcji nie znanych powszechnie funkcji.

 

Może w sofcie obecnym w Subaru też występują tego typu nie uruchomione udogodnienia. Jakoś denerwująca funkcja przypominania o nie zapiętych pasach działa więc może np. automatyczne lokowanie drzwi przy jakiejś tak prędkości też dało by się uruchomić, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, nie wiem jak to w automacie, ale musisz zrobić loga od 1500 do odcinki być może sie nie da wiec trzeba by analizowac wyrywkowo 3 i d

 

co do programowania ecu, to m nie mamy body komputera, ecu tylko od silnika, a tm jest body komp. to samo mam we fiacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dam znac - czlek haruje od rana do wieczora to mu sie potem nie chce juz logowac ;)

a autem do pracy nie jezdze wiec po drodze tez nie zrobie, po weekendzie powinno cos juz byc.

Ogolnie dzieki za pamiec, bede potrzebowal pomocy zeby to zinterpretowac na koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...