Skocz do zawartości

2.5 XT vs WRX


michal

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Chyba w teście w Wysokich obrotach, tym w którym tak ładnie Forysia ocenili, robili własny pomiar i schodził poniżej 6 sek i był minimalnie szybszy od WRXa. On ma dość mocny dół i ze startu jest znacznie szybszy ale im szybciej się zaczyna poruszać tym przewagę traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczby kłamią... To ja chcę test, dowody - a nie _subiektywne_ odczucia. To tak samo, jak niektórzy uważają, że ośki lepiej idą - a to się przód podnosi.

A możesz mi wytłumaczyć co ma rodzaj napędu do ugięcia zawieszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak mowisz to pewnie nawet nim nie jechales tylko na ogladales sie roznych programow samochodowych a to duzy bład!!

 

podreśliłem że to tylko i wyłącznie moje zdanie :wink: Jechać nim nie jechałem, ale widziałem razy kilka na ulicy i IMO urodą nie grzeszy:roll:

 

a co do programów TV to nie trafiłeś bo bardzo rzadko zdaża mi sie oglądać cokolwiek w TV :wink:

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas przypieszania większa część masy samochodu przenosi się na tył auta, co powoduje ugięcie tylnego zawieszenia oraz dociśnięcie tylnych kół pojazdu do powierzchni. W tym samym czasie przód unosi się do góry.

 

Praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb ;), no nie, Maruda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb ;), no nie, Maruda?

:))

W oryginale było (o ile dobrze pamiętam): "Woda, będąc pod ciśnieniem jak napotka otwór to się leje - praw fizyki pan nie zmienisz, więc nie bądź pan rura i nie pękaj" :))

(Kabaret Starszych Panów - ?)

 

pzdr,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowalzki - chodzi o siłę bezwładności. Jak ruszasz, to cie przecież wgniata w fotel, czyli masa (teoretycznie) przenoszona jest do tyłu. Czyli przód się podnosi, już wiesz ;)?

 

@ Maruda:

 

"Dana woda podlegająca ciśnieniu napotykając na otwór, czyli szczelinę, wypływa.

Praw fizyki Pan nie zmienisz i nie bądź Pan głąb"

 

Tak było ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczby kłamią... To ja chcę test, dowody - a nie _subiektywne_ odczucia. To tak samo, jak niektórzy uważają, że ośki lepiej idą - a to się przód podnosi.

 

dowody: trzeba było przyjechać na testy do Kamieńia Śląskiego to byś to widział na własne oczy....

dodam tylko że z STi szedł równo do 160 :mrgreen: potem dopiero impreza zaczęła odjeżdżać...

a wrx dostał 5 długosci auta....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kowalzki - chodzi o siłę bezwładności. Jak ruszasz, to cie przecież wgniata w fotel, czyli masa (teoretycznie) przenoszona jest do tyłu. Czyli przód się podnosi, już wiesz ;)?

A w autach 4x4 transfer masy nie nastepuje? :shock: A moze w autach 4x4 po prostu w fotel nie wgniata :wink: Magia panie, magia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczby kłamią... To ja chcę test, dowody - a nie _subiektywne_ odczucia. To tak samo, jak niektórzy uważają, że ośki lepiej idą - a to się przód podnosi.

 

dowody: trzeba było przyjechać na testy do Kamieńia Śląskiego to byś to widział na własne oczy....

dodam tylko że z STi szedł równo do 160 :mrgreen: potem dopiero impreza zaczęła odjeżdżać...

a wrx dostał 5 długosci auta....

 

to ja powiem tak:) mialem okazje przejechania sie forysiem 2.5 XT na jezdzie probnej i autko mile, przyjemne itp...ale do STI pod wzgledem przyspieszen to przepasc. takie bylo moje subiektywne odczucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby tak wziac trzy (prawie) identyczne samochody o tej samej masie*, zawieszeniu itp. rozniace sie tylko tym, ze jedno jest FWD, drugie RWD, a trzecie AWD? Ktoremu by sie najbardziej mordka podnosila? Bo wydaje mi sie ze RWD (patrz: dragstery), potem AWD, a najmniej wlasnie FWD** ? :roll:

 

___

* oczywiscie trzeba by dodac odpowiednio troche balastu do osiek, zeby mialy te sama mase, co AWD

 

**chyba, ze sie zalozy takie gumy, ktore przy przyspieszaniu gwaltownie zwiekszaja swoja srednice :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...