Jump to content

2.5 XT vs WRX

michal

Recommended Posts

• Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przyapdkiem miałem okazję na dniach otwartych oboma się przejechać i ... wybrałbym 2.5XT - ale pierwszą rzeczą jaką bym zrobił to zmienił gumy, bo na standardowych forester przeraźliwie piszczy w zakrętach :) Ale jakby ktoś pozwolił nieco dłużej się zastanowić to brałbym w ciemno Legacy Spec B. - oczywiście w wersji kombi, bo ładniejsze :)

EDIT

Zapomniałem napisać jeszcze dlaczego wolałbym Forestera :) WRX mimo, że kombi, to z tyłu miałem wrażenie jakbym siedział w hatchbacku, z przodu było zupełnie fajnie :) Forester był żwawszy od WRX'a - a przynajmniej takie sprawiał wrażenie, z tyłu też było OK, choć jeżeli idzie o ilość miejsca to do Legacy obu tym autkom daleko :) Ogólnie forester lepiej wybierał nierówności naszych dróg, lepsza widoczność i tylko te podłokietniki w przednich fotelach to jakieś nie do końca przemyślane :( No i Forester miał genialnie duży szyberdach, choć z drugiej strony Subaru lubi dużo szkła na sufit dać (np. Legacy) i to się chwali :)

Tyle trudnych decyzji trza w życiu podejmować a tu jeszcze to...stawianie takich wyborów powinno być karane przez Admina hehe, jednak 2,5XT- bardziej mi pasuje koncepcja tego auta no i jakiż cichociemny jest, no i dobry na nasze równe i świetnie utrzymane bezdroża. No i nikt nie powie że krówka :D

WRXa sedana ! Bardziej sportowy. Impreza kombi to już nie to. A jak już musi być 5 drzwiowy to Forester. Co to musi być za przyjemność nie patrzyć na dziury i oglądać te zdziwione miny kierowców BMW czy jakichś mocnych GTI w lusterku :wink: Niestety jak narazie jako kierowiec i pasażer jechałem tylko WRXem co mam nadzieję niebawem naprawię.

i oglądać te zdziwione miny kierowców BMW czy jakichś mocnych GTI w lusterku :wink:

Hehe, obyś się nie zdziwił czasem :)

dokładnie :wink: wydaje mi sie że w lusterku 2,5 XT można oglądać zdziwione miny kierowców WRXów 8)

Hehe, obyś się nie zdziwił czasem :)

Aaaale.... O co chodzi?

dokładnie ;) wydaje mi sie że w lusterku 2,5 XT można oglądać zdziwione miny kierowców WRXów 8)

I tobie?

Tak sobie z ciekawości otworzyłem strone SIP'u i czytam dane techniczne...

Forester 2.5XT: 210 KM / 5600 obr., 320 Nm/3600 obr., 0-100 6,3

WRX Kombi: 225 KM / 5600 obr., 300 Nm / 3600, 0-100 5,9.

Forester dodatkowo jest cięższy o 15 kg (przy sedanie różnica wynosi 30 kg) i wchodzi w rachubę również Cx, przy którym WRX z pewnością sporo zyskuje.

Więc jak z tym oglądaniem ;)?

zwykle liczby nie kłamią ale w przypadku 2,5xt tak....

jest o wiele szybszy od wrx co kilka osób na tym forum zresztą może potwierdzić...

Dokładnie, Forester jak się okazuje nie sprawiał wrażenia szybszego, on po prostu był szybszy :)

aflinta Co miało by mnie zadziwić ?

Pomimo, że Forester 2.5XT jest bardzo zacnym autem, to jednak znajdzie się kilka GTI i BMW które będą go podziwiać we wstecznym lusterku a nie on je :)

Pomimo, że Forester 2.5XT jest bardzo zacnym autem, to jednak znajdzie się kilka GTI i BMW które będą go podziwiać we wstecznym lusterku a nie on je :)

Zawsze się znajdzie ktoś szybszy, lepszy, nieważne w jakiej dziedzinie. Przecież wiadomo, że takie M3 bez problemu poradzi sobie z wszystkimi Subaru, na prostej. Większość BMW (i nie tylko) w Polsce będzie miało problemy z Foresterem (przynajmniej do 100km/h), a ten fakt wydaje się komicznym na pierwszy rzut oka. Samochody reklamowane jako sportowe i budowane jako usportowione, a tu głupi Suv (samochód jednak projektowany do innych celów, tańszy słabszy) na światłach szybszy... Wiesz ilu ludzi wstrząsnął by widok takiego pojedynku ? Prawda jest taka, że niewiele samochodów z porównywalną mocą i wielkością do WRXów czy nawet XTeków jest od nich szybsza, a mają często bardziej wyścigowy wizerunek. Czy brak słowa "większości" tak bardzo Ci przeszkadza. Z całym szacunkiem, ale myślałem, że się domyślisz o co chodziło.

Czy brak słowa "większości" tak bardzo Ci przeszkadza. Z całym szacunkiem, ale myślałem, że się domyślisz o co chodziło.

Jestem umysłem ścisłym, staram się trzymać definicji :) A skoro zabrakło "nieistotnego" słówka "większość", to całe zdanie zaczyna być nieprawdziwe :) Dlatego warto brać to pod uwagę i precyzyjniej wyrażać swoje myśli, uniknie się wtedy niezrozumienia, nie tylko tu na forum ale i w życiu - szczególnie przydatne w kontaktach zprawnikami i policją :) a także przy zawieraniu umów handlowych :)

aflinta, słowa "wszystkie" też nie. Brak tego słowa otworzył furtkę do kilku interpretacji, jednocześnie nie wskazujący na żadną z nich. Sprawiasz wrażenie osoby inteligentnej, więc nie wierze, że nie przeanalizowałeś wszystkich możliwości i miałeś problemy z domyśleniem się co też autor mógł mieć na myśli. W związku z powyższym odnoszę nieodparte wrzenie, że umyślnie robisz problem tam gdzie go nie ma. Ja niestety odpisuję na to aby całą sprawę wyjaśnić i robi się całkowicie niepotrzebny OT. Podpuszczasz mnie.

Ja tez mialem okazje sie przejechac wrx-em i 2.5Xt na dniach otwartych z Aflinta wybralbym forestera poniewaz:

1. mniej rzuca sie w oczy i jest nie pozorny z wygladu :)

2. lepsze wrazenie na mnie zrobil jesli chodzi o przyspieszenia i jazde po dziurach

3. bardziej uniwersalny jest :D

I to tylko w wersji Turbo, czyli z podwojnym doladowaniem na fau osemce :) Choc w tym porownaniu Forester generalnie tez zwyciezy, bo Cayenne pali dwa razy wiecej, jest zdecydowanie ciezsze, no i nieporownywalnie mniej praktyczne :wink:

punkt dla Forka :)