Jump to content

oficjalna broszura nowej imprezy

Guest Bielski
 Share

Recommended Posts

Taa i STi z twin scrollem. Piękne ale mało prawdopodobne w europie :/
Co to jest ten bliźniaczy zwój ? Chyba nie biturbo ?

Nie

To wskrzeszenie umarłego i kanister benzyny w jednym :lol:

Znalezione gdzies na googlu, odnosnie twin scroll:

Based on experience gained in the WRC, Subaru is now using the latest twin-scroll turbo technology to allow for faster turbo response without sacrificing flow capacity. The unique twin-scroll equal length manifold now joins cyl. #1 with #2 and #3 with #4 to reduce exhaust pulse interference and ensure maximum exhaust energy is available to spin the turbo. Each cylinder pair is kept segregated all the way into the turbine housing

Sorki, ale jestm po kilku pikach i nie chce mi sie tlumaczyc, a raczej nie jestem w stanie.Pozdr.

To ja przetłumaczę (w razie błędów przepraszam - jest trochę późno):

Czerpiąc z doświadczeń rajdowych, Subaru używa najnowszej technologii "Twin-scroll", któa zapewnia szybszą reakcję turbiny przy zachowaniu wysokoiego maksymlanego przepływu. Wyjątkowy równoodległościowy kolektor wydechowy przystosowany do tej technologii łączy cylindry numer 1 i 2 oraz 3 i 4 by zmniejszyć interferencje pulsacji wydechowych i zapewnić maksymalną energię do napędzania turbosprężarki. Każda z par cylindrów jest odizolowana aż do wnętrza obudowy turbiny.