Skocz do zawartości

Pytanie o prace DCCD


chrisro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chcialbym spytac czy w seryjnym STI z DCCD w trybie AUTO - zmieniają się dynamicznie kontrolki od spięcia dyfra podczas przyspieszania hamowania itp informując o aktualnym stanie? I pytanie 2 to czy przy zaciągnięciu ręcznego dyfer się rozpina?

 

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tym forum pisano kiedys, ze przy ciagnieciu recznego dyfer jest rozpinany na seryjnym sterowniku. co do spinania/rozpinania podczas hamowania/przyspieszania to nie jestem pewien, ale wydaje mi sie, ze ktos wspominal, ze tylko jakies aftermarketowe sterowniki to ogarniaja. pamietaj, ze sa to informacje PRAWDOPODOBNE i dobrze poczekac na opinie jakichs ekspertow a nie moje ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie 2 to czy przy zaciągnięciu ręcznego dyfer się rozpina?

 

Podbno sie rozpina :P Sprzęgło wielopłytkowe jest (ktore to spina) sterowane elektromagnesem, wiec podczas zaciagniecia recznego sprzęgło powinno byc "otwarte" i przekładnia planetarna powinna swobodnie przekazywac moment. Co nie znaczy, ze nie ma zwiekszonego obciazenia dla samej przekladni. To w sti my2005.

 

Po 2006 zdaje sie, w dccd jest jakis „ball-ramp” i powyzsze sprzeglo. Jako, ze „ball-ramp” dziala "fizycznie" i jest niesterowalny - to nie wiem czy w tym systemie zaciagniecie recznego nie jest bardziej szkodliwe...

 

Polecam temat na kresce o napedach. Dlugi, ale bardzo pouczajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aftermarktowe sterowniki ogarniają opcję rozpinania (regulowania spięcia) podczas, przyśpieszania, hamowania a nawet hamowania lewa nogą.

 

Rozpinają dyfer przy zaciąganiu ręcznego, ale Neetronics ma tak z pół sekundy opóźnienia, więc i tak wciskam sprzęgło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=11&t=1668

 

Czytelniej sie naprawde nie da... polecam lekture.

Trzeba tylko kropke miedzy forum.subaru zamienic na myslnik. Nie wiem dlaczego wyswietla zle pomimo, ze ja wpisuje dobry adres...cos mi podmienia kreske na kropke.

Bez jaj, ze zakazane jest umieszczanie linkow do tamtego forum....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.subaru.pl/viewtopic.php?f=11&t=1668

 

Czytelniej sie naprawde nie da... polecam lekture.

Trzeba tylko kropke miedzy forum.subaru zamienic na myslnik. Nie wiem dlaczego wyswietla zle pomimo, ze ja wpisuje dobry adres...cos mi podmienia kreske na kropke.

Bez jaj, ze zakazane jest umieszczanie linkow do tamtego forum....

O, ta "funkcjonalność" zadziwiająco szybko wróciła :twisted: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, ta "funkcjonalność" zadziwiająco szybko wróciła .

 

...wiec to tak specjalnie....szczegolnie, ze wpisujac w google "forum subaru" oba fora sa obok siebie jako pierwsze dwa wyniki....a naprawde madry ten link jest... powiem krotko........

 

Niskie.

 

Strasznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...