Skocz do zawartości

H6 MY06 Śmierdzi paloną gumą/olejem?


Jaro_G

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

Dzisiaj po tygodniowym postoju wybrałem sie OBKiem do roboty i po około 45 minutach jazdy w wiekszych lub mniejszych korkach poczułem w kabinie zapach jakby palonej gumy lub może olejum w pierwszej chwuli pomyslałem, że to przede mna jakiś strucel jedzie więc włączyłem obieg wewntrzny i przestałao. Jednak nie dawało mi to spokoju i po zaparkowaniu otworzyłem maske i poczułem ten smrodek :x . Kiedy 30 minut póżniej znowy jechałem otworzyłem wolny obieg powietrza i ustaliłem, że zapach pojawia się w interwałach powiedzmy kilkuminutowych co by wskazywało na kapanie oleju, płynu jakiegoś?

Czy ktoś z Was miał może do czynienia z czyms takim czy trafiło mi sie cos nowego?...

 

Pozdrawiam

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... no to widzę, że doświadczenie spore. Dobrze, że jutro sobota to sobie na spokojnie pozaglądam tam gdzie dam radę :-), Mam oczywiście nadzieję, że to nić poważnego....bo :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź również osłonę przegubu, bo jeśli jest pęknięta to smar może wyrzucać na gorący wydech.

 

Kolega miał rację, dokładnie padła wewnętrzna manszeta prawej przedniej półosi i smar wyrzuciło również na katalizator i dobrze bo szybko zareagowałem i już wymieniona bez większych strat.

 

Pozdrawiam

Jaro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Sprawdź również osłonę przegubu, bo jeśli jest pęknięta to smar może wyrzucać na gorący wydech.

 

Kolega miał rację, dokładnie padła wewnętrzna manszeta prawej przedniej półosi i smar wyrzuciło również na katalizator i dobrze bo szybko zareagowałem i już wymieniona bez większych strat.

 

Pozdrawiam

Jaro

Miałem to samo. Niestety nawaliło dużo na katalizator i nadal śmierdzi....już prawie rok :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Niestety nawaliło dużo na katalizator i nadal śmierdzi....już prawie rok :evil:

 

U mnie Panowie cąłkiem dobrze wyczyścili zabryzgane smarem okolice i juz coraz mniej śmierdzi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pogoniłeś mocniej auto? Jadąc wolno nie czuję tej woni, ale jak go troche dogrzeję :wink: .... okropnie. Dwa razy to sprawdzałem, czy nie jest to wina jakiegoś wycieku oleju, ale diagnoza była jednoznaczna - wypala sie smar nabryzgany na katalizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...