Skocz do zawartości

Rym o EGT, raz działa raz nie


Oskar

Rekomendowane odpowiedzi

w ogólnym cisza wiec moze lepiej tutaj :wink: mam mały problem w mym GTku 98, otóż autko kupiłem z nie działającym wskaźnikiem EGT przeświadczeniem że do termopara do wymiany ale... w momencie gdy jechaliśmy autostradą 140 khm/h i szybciej EGT budziło się delikatnie do życia natomiast przy odjęciu "gazu" całkiem przez chwilę pokazywał wartości w granicach 500-600 ale trwało to 1-2 sek. I znów gaz w podłogę nie działa, odejmuje "działa" Dzieje się tak tylko przy jeździe ze stała wyższą prędkością, w mieście się nie zdarzyło. Termopara była wymieniana i istnieje podejrzenie że jest zła, czyt. nie pod ów model, jednak jeśli czasem odżywa to może jest jakaś nadzieja? czy da się to zdiagnozować/wymienić/naprawić? zegary Stewart Warner

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ogólnym cisza wiec moze lepiej tutaj :wink: mam mały problem w mym GTku 98, otóż autko kupiłem z nie działającym wskaźnikiem EGT przeświadczeniem że do termopara do wymiany ale... w momencie gdy jechaliśmy autostradą 140 khm/h i szybciej EGT budziło się delikatnie do życia natomiast przy odjęciu "gazu" całkiem przez chwilę pokazywał wartości w granicach 500-600 ale trwało to 1-2 sek. I znów gaz w podłogę nie działa, odejmuje "działa" Dzieje się tak tylko przy jeździe ze stała wyższą prędkością, w mieście się nie zdarzyło. Termopara była wymieniana i istnieje podejrzenie że jest zła, czyt. nie pod ów model, jednak jeśli czasem odżywa to może jest jakaś nadzieja? czy da się to zdiagnozować/wymienić/naprawić? zegary Stewart Warner

 

Oscar, termopara musi być od danego modelu wskaźnika, nawet skrócenie przewodu daje duże przekłamania, nie wspominam już o dawaniu termopary od innego modelu. Możesz miec takie szczęscie że akurat jakiś producent robi je dla kilku marek, ale to loteria. Dla mnie termopara ewidentnie. Jak masz seryjne auto, to zostaw ten gadźet w spokoju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie termopara. Miałem identyczny wskaźnik EGT z dedykowaną do niego termoparą (zakupu forumowe, eleganckie kompletacje). Po jakimś roku użytkowania odnotowałem identyczne objawy. Wywaliłem budzik. Zamontowałem inny z dedykowaną dla niego termoparą. Dwa lata bez żadnych problemów. Gdybyś zdecydował się na ponowny montaż zestawu wskażnik EGT-termopara pamiętaj aby uczulić panów montujący aby termopara minimalnie (2-3 mm) wystawała w przekroju kolektora wydechowego. Często-gęsty panowie montujący wsadzają termoparę na 20mm wystającą w przekrój kolektora i ona się bidna wtedy upala i nie działa.

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki zamontowałeś po wywaleniu?

 

Pytasz, czy sam montowałem ? Tak. Dokładnie w tym samym miejscu (kolektor był już nawiercony pod starą termoparę), dałem jedynie odpowiedni dystans aby termopara wystawała, tak jak napisałem wyżej, 2-3 mm w przekrój kolektora. Niestety, pierwotny nawiert na gniazdo termopary był wykonany w złym miejscu (pomiędzy parą 1-3 cylinder, powinien być pod 4. cylinder - ze względu na specyfikę zasilania benzynowego powinien być pod 4. cylindrem, tam jest najcieplej) ale już mi się nie chciało zaślepiać starego gniazda i robić nowego, zwłaszcza, że bez zdejmowania kolektora wydechowego wszelkie nawierty należy robić bardzo ostrożnie aby wióry z wiercenia nie dostały się do środka kolektora. Podłączenie kabelków termopara-wskaźnik to już kompletny banał. Jak kupisz jakieś porządny budzik to będziesz dysponował papierowym schematem połączeń.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...