Skocz do zawartości

Dane silnika i samochodu z VIN-u i numeru silnika.


kenross

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kopałem dzisiaj cały dzień po internecie i po forum i znalazłem tyle informacji że sam już zgłupiałem :( Chcę się po prostu dowiedzieć co to za wersja imprezki, jaki mam silniczek i moc... zanim pojadę na hamownie. Szukając po różnych różnistych stronach dowiedziałem się między innymi że mój silnik to chyba australia. (EJ205 to na pewno).

 

"NOTE: The Australian Spec MY00 EJ205 does not have coil on plug but can be identified from the VIN of the vehicle (if known)where the 10th digit will be Y (for year 2000) and the 6th Digit will be 8 (for the 2000yr/EJ205)"

 

Tylko wszędzie są jakieś małe ale :) i coś się do końca nie zgadza :) A to że wersja US a to w VIN-ie piszą ze 6 cyferka może być 4 lub 6 (właśnie silnik) a u mnie jest 8 :) A w przypadku tej notki powyżej piszą że "8" występowała tylko w rocznikach 2000, a moja imprezka jest z 1999.

 

Moje pytanie brzmi : Czy ktoś po numerze VIN i numerze silnika będzie mi w stanie powiedzieć czy to silnik GT czy WRX, ile w serii miał koników ??? i jaki to model imprezki??? Czy np. MY czy WRX STI v.4 Czy jeszcze jakiś inny model. Do tej pory myślę że mam GT Turbo. Ale tu znowu wzmianka że silniki GT Tubo były od 208 koni do 280... Parę osób jeździło moja niunią i każdy (Bardziej się znający) mówił że ma ponad 240 koników jeden nawet odważył się powiedzieć że ma około 280...

Więc jeżeli ktoś będzie tak miły i będzie w stanie mi pomóc rozszyfrować te literki i cyferki to chciał bym się dowiedzieć co to za wersja imprezy i z jaka mocą seryjnie wyszła... Potem to już na hamowni będę mógł gdybać czemu tyle mocy za mało albo za dużo :)

 

Numer VIN mojej kochanej : JF1GC8LD3YG096275

Numer silnika : EJ205NW2KA

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAPONIA

 

PRODUCENT SUBARU & FUJI

 

TYP POJAZDU PASSENGER CAR

 

MODEL IMPREZA

 

TYP NADWOZIA SALON

 

SILNIK 2.0 4WD (DLA: IMPREZA)

 

UKŁAD STEROWNICZY LHD - LEWOSTRONNY UKĹAD KIEROWNICZY

 

PALIWO TURBO

 

TYP NAPEDU FULL TIME END SINGLE RANGE

 

ROK MODELOWY

wynik dostępny w wersji komercyjnej

 

MIEJSCE MONTAŻU

 

NUMER SERYJNY KOLEJNY NUMER PRODUKCYJNY

Takie coś znalazłem.

 

 

A tu poszukaj sam:

http://www.cars101.com/subaru/vin.html#impreza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to masz imprezę z roku 99-sierpień,model G-10 na silniku ej205, moc 218ps,kod koloru 51E,color PURE WHITE,skrzynia M/T, nie wiem co jeszcze chcesz wiedzieć, ale obawiam się ,że po vinie :P tylko tyle można szepnąć. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAPONIA

 

PRODUCENT SUBARU & FUJI

 

TYP POJAZDU PASSENGER CAR

 

MODEL IMPREZA

 

TYP NADWOZIA SALON

 

SILNIK 2.0 4WD (DLA: IMPREZA)

 

UKŁAD STEROWNICZY LHD - LEWOSTRONNY UKĹAD KIEROWNICZY

 

PALIWO TURBO

 

TYP NAPEDU FULL TIME END SINGLE RANGE

 

ROK MODELOWY

wynik dostępny w wersji komercyjnej

 

MIEJSCE MONTAŻU

 

NUMER SERYJNY KOLEJNY NUMER PRODUKCYJNY

Takie coś znalazłem.

 

 

A tu poszukaj sam:

http://www.cars101.com/subaru/vin.html#impreza

 

 

a ile oktanów ma to ,,paliwo turbo" ...? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to masz imprezę z roku 99-sierpień,model G-10 na silniku ej205, moc 218ps,kod koloru 51E,color PURE WHITE,skrzynia M/T, nie wiem co jeszcze chcesz wiedzieć, ale obawiam się ,że po vinie :P tylko tyle można szepnąć. :wink:

Wielkie dzięki :)

Tu się wszystkiego dowiedziałem.

Model: G-10 :)

Silnik: EJ205 GT Turbo 218ps :)

Reszta się zgadza :) Jak kolor czy rok produkcji :)

 

Wielkie dzięki :) bo z moich poszukiwań to wychodziły dziwne rzeczy :) Między innymi byłem na tej stronce co kolega Hogi podawał http://www.cars101.com/subaru/vin.html#impreza

 

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi :) Widzę że można tu polegać na użytkownikach :) jeszcze raz bardzo dziękuję :)

 

P.S. to paliwo "TURBO" to może chodzi o rajdowe paliwo :P hehehehehe i innego nie można wlać :) Albo takie na którym latają samoloty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...