Jump to content

Pomocy w sprawie Blondynki !

Intakwrx

Recommended Posts

Mojego przyjaciela żona właśnie zatankowała po korek PB/98 Toyote Awenssis Diesel !

Pomoc drogowa już zabrała auto....

Kolega pyta czy jest ... nadzieja...

... jechała aż auto stanęło....

Czy ma brać litra i już jechać pocieszyć..... :(

Czy może dwa... i jechać popłakać :?:

Mojego przyjaciela żona właśnie zatankowała po korek Toyote Awenssis Diesel !

Nie bardzo rozumie tego posta...Co w tym złego,że zatankowała po korek Diesla :?: ...chyba,że benzyną

Mojego przyjaciela żona właśnie zatankowała po korek Toyote Awenssis Diesel !

Nie bardzo rozumie tego posta...Co w tym złego,że zatankowała po korek Diesla :?: ...chyba,że benzyną

Byłem w szoku jak to pisałem.... TAK zalała PB 98 Diesla :!:

Tak do Diesla da się wsadzić... rurę od benzyny...

Ja mialem identyczną sytuację z Passatem 1.9 TDI z 2001. Na stacji miły pan zalał mi praktycznie pusty zbiornik benzyną. Przejechałem ok.500m i auto stanęło. Wezwałem pomoc drogową i przez ok.4 godziny czyścili układ paliwowy, wymieniali filtry i ....auto ruszylo.....Jeździ do dzisaj bez problemow...ale przyznam,że strachu się najadłem...a pracownik stacji jeszcze bardziej :D

Znajoma miała podobny przypadek. Pożyczyła swoją 406-tkę diesel szefowi, a ten zatankował PB98...

Skończyło się na czyszczeniu układu paliwowego no i zbiornik benzyny poszedł w kanał....

Pradę powiedziawszy nie wiele wystarczy by pomylić dystrybutory przez zaaferowanie innymi czynnościami, ostatnio byłem świadkiem takiej sytuacji: że facet gadał przez komórkę po czym wsiadł do nieswojego samochodu i się zdziwił, że ma skórę w środku. Ale przprosił za całe zamieszanie pasażerów siedzących w środku tego wechikułu.

Współczuję zaistniałej sytuacji i jedyne co może pomóc w tym przypadku jest czynność kryjąca sę pod medycznym wyrażeniem LEWATYWA: czyli wszystko przepłukać- cały układ ale bez rozebrania silnika chyba się nie obędzie........ :evil:

Panowie, Ja sam tak zrobilem. Jadac do Krakowa w Radomiu na gorce nalalem benzyny do Tranzyta. Dojechalem prawie do stacji Renaulta w dole. Tam mi sposcili beznzyne. Cos tam szybciorkiem przedmuchali i auto pojechalo dalej. Ale Kumonrejl to to chiba nie byl.

W każdej razie nie był to bikdil. A z przyzwyczajenia wlewa sie to co sie wlewa normalnie, tak samo jak jadac do teatru, skreca sie do pracy na wiadomym skrzyzowaniu

jak widać nie tylko blondynkom sie przytrafia 8)

a tak na marginesie gdyby to była moja małżonka to bym posłała ją ..na wczasy bo inaczej wzrasta ryzyko że bym ją zadusiła może zbyt emocjonalnie podchodze ostatnio do aut.. :roll:

p.s. moja szefowa ostatnio do SLK zamiast płynu do chłodnicy dolała płynu do spryskiwacza.. 8)

no to masz fajnom szefowo :twisted:

ale to i tak dobrze ze kobiecina wlala bezin do dyzla niz odwrotnie bo jak by ropa poszla w silnik bezynowy to raczej kaplica murowana :shock:

Wy mnie nawet nie nerwujcie... Jeżdżę na zmianę dwoma samochodami. Ropniakiem i benzyniakiem. Już parę razy się złapałem na stacji, na tym, że musiałem sobie przypominać jaki silnik ma to czym podjechałem. Teraz zaczynam się martwić jeszcze bardziej. Ale jest rozwiązanie. Widziałem nalepki na korek wlewu z oznaczeniem jaki typ papu należy zalać. To na pewno jest pomocne i chyba się skuszę na taki mały przypominacz... :mrgreen::mrgreen:

Dlatego w druga strone bagnetu wlozyc sie nie da... wiem wiem... dla chcacego ...

ojjjj dla chcącego... Ja ostatnio zatankowałem samochód na stacji ropą z dystrybutora dla TIR'OW gdzie bagnet jest jeszcze szerszy... Na szczęście to auto to też był diesel...

Ja ostatnio zatankowałem samochód na stacji ropą z dystrybutora dla TIR'OW gdzie bagnet jest jeszcze szerszy...

dokładnie - da się - tak samo tankowaliśmy brata 206 dieselka bo do dystrybutrów dla osobówek była meeega kolejka, a ten był wolny :mrgreen:

Dziękuje za pomoc :P

Sprawa zakończona :)

Auto śmiga, koszt 500zł :!: :!: :!:

Wiec myślę ze sprawę możemy uznać za zakończona bardzo optymistycznie :)