Skocz do zawartości

STI zezarło cały bagnet oleju na dystansie 160 km - WTF??


DJK

Rekomendowane odpowiedzi

No i musi stać na idealnie równym. Wystarczy mała nierówność i będzie dupa a nie odczyt.

 

 

No i trzeba brac poprawke na pozycje ksiezyca, wiadomo jak to z tymi przyplywami i odplywami w misce olejowej jest.

 

Mozna mierzyc piec dni z rzedu w tym samym miejscu i za kazdym razem miec inny wynik. Obstawiam ze kolega DJK zle sprawdzil za pierwszym razem (i do tego po zlej stronie bagnetu) i stad efekt. :)

 

Tak, i pamiętać trzeba, żeby samochód ustawić idealnie przodem w kierunku magnetycznej północy kuli ziemskiej. Wiadomo opiłki metalu z panewek mogą się wtedy osadzać pod innym kątem i nici z odczytu. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i musi stać na idealnie równym. Wystarczy mała nierówność i będzie dupa a nie odczyt.

 

 

No i trzeba brac poprawke na pozycje ksiezyca, wiadomo jak to z tymi przyplywami i odplywami w misce olejowej jest.

 

Mozna mierzyc piec dni z rzedu w tym samym miejscu i za kazdym razem miec inny wynik. Obstawiam ze kolega DJK zle sprawdzil za pierwszym razem (i do tego) i stad efekt. :)

 

po zlej stronie bagnetuTak, i pamiętać trzeba, żeby samochód ustawić idealnie przodem w kierunku magnetycznej północy kuli ziemskiej. Wiadomo opiłki metalu z panewek mogą się wtedy osadzać pod innym kątem i nici z odczytu. :twisted:

 

 

czy to znaczy, że można wsadzić bagnet tym żółtym do dołu...? ? ? :twisted: :?: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W wieczorny czwartek przed długim weekendem zasuwałem ze znajomym autostradą do Krakowa (GRAF - pozdrowienia! :mrgreen: ). Dystans jaki przejechałem to ok. 160km

Rowniez pozdrawiam 8)

kiedy wpadacie z gotowka :mrgreen::P

ps: przykra sprawa z tym olejem, ja mialem w poprzednim STI07 seria ze jak wlalem motula 15W-50 to troche zaczal

brac (ok 1L/4tys km) ale nie az tyle :shock:

teraz obecny 06 nie bierze a niedawno zalalem go Vavoline 10W-60

Po to ktoś zrobił znacznik na właściwej stronie bagnetu, żeby na właściwej stronie (czyli tej ze znacznikami) sprawdzać poziom oleju...

 

jak bagnet jest suchy to ci nawet znacznik nie pomoze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W wieczorny czwartek przed długim weekendem zasuwałem ze znajomym autostradą do Krakowa (GRAF - pozdrowienia! :mrgreen: ). Dystans jaki przejechałem to ok. 160km

Rowniez pozdrawiam 8)

kiedy wpadacie z gotowka :mrgreen::P

ps: przykra sprawa z tym olejem, ja mialem w poprzednim STI07 seria ze jak wlalem motula 15W-50 to troche zaczal

brac (ok 1L/4tys km) ale nie az tyle :shock:

teraz obecny 06 nie bierze a niedawno zalalem go Vavoline 10W-60

 

 

Ehh...kolega nadal jest chętny ale faktycznie kryzys jakiś na rynku czy coś - żeby wziąć Twoje piękne STI musi sprzedać swoją Mazdę RX-8 - absolutny bezwypadek, mocno doinwestowaną w rozsądnych pieniądzach ale nie ma za bardzo popytu :?

Ja też od jakiegoś czasu próbuję sprzedać naprawdę solidną bezwypadkową CRV-kę kupioną w Polsce i póki co ludzie dzwonią z różnych stron POlski ale jeszcze nikt nie zdecydował się przyjechać. Takiej bryndzy to dawno nie widziałem.

 

Jeśli uda się sprzedać RX-8 to się zgłaszamy.

 

Pzdr.

DJK

 

P.S. Znów jest OK z tym olejem, kwestie bagnetu dopracowane choć dostałem info z pewnego źrodła że należy się kierować tą stroną na której jest większy poziom oleju niezależnie od ułożenia "zółtej konewki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh...kolega nadal jest chętny ale faktycznie kryzys jakiś na rynku czy coś - żeby wziąć Twoje piękne STI musi sprzedać swoją Mazdę RX-8 - absolutny bezwypadek, mocno doinwestowaną w rozsądnych pieniądzach ale nie ma za bardzo popytu :?

przegladalem forum RX8 byla tam jedna 192KM i sprzedala sie w 3tygodnie, przegladalem bo myslalem nawet ze to wasza ale inne miasto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przegladalem forum RX8 byla tam jedna 192KM i sprzedala sie w 3tygodnie, przegladalem bo myslalem nawet ze to wasza ale inne miasto

 

No niestety to nie ta :/

 

To jest za to ta z linka poniżej i w sumie mnie dziwi że się nie sprzedała no ale biorąc pod uwagę ilość złomu oferowanego w ogłoszeniach widać że główną rolę w dzisiejszych czasach gra cena a nie pochodzenie auta, bezwypadkowość i samochód od pasjonata :D

 

http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopi ... 78&t=96779

 

Pzdr.

DJK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Do poprawnego sprawdzenia oleju polecam taką metodę:

 

Wyciągam bagnet i wycieram do sucha, czekam jakieś 5min, aż spłynie olej z rurki (bo właśnie ten olej najczęściej przekłamuje wskazania, gdyż rurka jest pozaginana i podczas wyciągania bagnetu olej zostaje na jej ściankach).

 

Wkładam bagnet, po 2 sekundach wyciągam i sprawdzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...