Skocz do zawartości

kurołapka ->IC wlot pytanie:)


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

lakierowany wlot do sti 06 kosztuje w ASO 600pln

 

-- 2 sie 2010, o 10:38 --

 

nie wiem czy wlot od buga STI pasuje dokładnie do XT, do Gt nie chciał pasować, brakowało po centymetrze....a ja kupiłem maskę od ssaka, bo rozważałem jeszcze montaż wlotu od STI 04, jest agresywny i fajny, ale jakoś mi się nie komponował wizualnie z XT, ten od buga jest zdecydowanie pasowniejszy.... :D skoro Eddie montował to znaczy,że pasuje... :) jeszcze lepiej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

(...) skoro Eddie montował to znaczy,że pasuje... :) jeszcze lepiej....

montowal nie tylko Eddie :D

 

fotki porownawcze (nie moje :mrgreen: )

 

attachment.php?attachmentid=4106&d=1123360708

 

attachment.php?attachmentid=4107&d=1123360721

 

attachment.php?attachmentid=4108&d=1123360744

 

 

 

polecam :arrow: http://www.scoobymods.com/02-03-jdm-wrx ... tml?t=4802

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chlopaki, dzieki za mile slowa, juz dpowiadam na Wasze pytania :D

 

- zmienilem tylko sam wlot (przy okazji wymiany maski), wszystko pasuje plug&play

- nie wiem, ile taki wlot kosztuje w ASO, ale ja dalem ok. 600 PLN za nowy niepomalowany wlocik (kod czesci to 90821FE022NN)

- auto jedzie jedzie znacznie lepiej, jakby mialo 50KM wiecej :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

(zartuje oczywiscie, moze jedzie deliktanie lepiej, ale to pewnie efekt placebo, glowna roznica to WYGLAD :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

bakupno,

 

...piotrus cos juz wykombinowales przyznaj sie?

ten watek zaczyna mi sie podobac. czytam i czytam bo podobnych jest kilka i w glowe zachodze jak pasuja IC od innych forkow czy stiajow. napisz prosze co zrobic by poprawic chlodzenie oprocz jak zrozumialem wymiany budki ? wiesz ze mamy te same froki wiec lopatologicznie mi wyluz prosze...co pokolei

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bakupno,

 

...piotrus bo mi sie podobal na YT forek 2,5XT 400HP+ z taaaakim daszkiem. pomyslalem jednak wymiana to jedno ale aby nie zakonczyc tylko na tuningu optycznym co zrobic z IC ta chlodnice wymienic na STIowa to cos da ? na jaka inna? co dalej zakladajac ze NIE CHCE REMAPU bo jestem juz po wymianie UPG inie chce powtorki z rozrywki i kosztow. tak jak kiedys z wydechem najlepiej lopatologicznie co zrobic/wymienic na co ?

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bakupno,

 

...piotr, ale ja mam automat reakcja przy checi szybkiego zerwnia sie z miejsca po przychamowaniu np. za tirem kosztuje troche nerwow...ale jesli przez to silnik a posrednio uszczelka bedzie miala dobrze pojde w ta strone bo wyglad duzej budki mi sie podoba.

SZUKAM WIEC BUDKI jak cos wyczaisz dac cynk.

 

tomasz

 

-- Pt lip 15, 2011 9:13 am --

 

eddie_gt4,

 

...jesli moge liczyc na pomoc i kilka slow wyjasnienia: chcialbym wymianic rowniez wlot na wiekszy dla wygladu ale i dla poprawy zchlodzenia ...wiec rowniez wymiana IC wchodzi w gre, ale na jakie? dla forka 2,5XT MY07 czy wystarczy od STI ale od jakiego rowniez bugeye, a moze odpowiadajacego mojemu czyli stimy07 ??? prosze krok po kroku co proponujesz ?

dzieki z gory za pomoc.

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

AdaSch teraz sprawdzi na hamowni, ide da większy kurnik :) i porówna z rozstrzelonymi o 10% wynikami innych swoich pomiarów ;) sam jestem ciekawy, czy COKOLWIEK poza wiekszymi oporami powietrza i wrażeniami optycznymi ;) to daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy COKOLWIEK poza wiekszymi oporami powietrza i wrażeniami optycznymi to daje.

+2 na dzielni :mrgreen:

 

to tylko cześć mojej koncepcji CAI

 

normalnie w korku mam temp do 70 St pod maską

a jak poprowadziłem tunel z karton rury z kratki po lewei od ic do dolotu (coś ala peryskop podwieszony do maski)

 

to temp wynosiła 40 st a wychłodzenie było dramatycznie szybkie czyli kawałek i temp wynosiła 25 stC

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlot z STi bugeye pasuje na pewno do Forestera drugiej generacji (2003-2008).

 

Czy wlot od STI bugeye różni się od STI hawkeye??? Czy nie ma różnicy i można oba pakować do Forka XT ??? PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wlot od STI bugeye różni się od STI hawkeye??? Czy nie ma różnicy i można oba pakować do Forka XT ??? PZDR

 

ZTCW tak, ale wygląda gorzej niż ręce pudziana naklejone na nadkolach...

 

Mr. Why - podobno kwestia przełożenia mocowań - info z forester.org, chyba że to jakiś większy rzeźba była...

 

chcę to zobaczyć.

a bo nie widziałeś wersji alfa 1 która odpadła przy wyższej prędkości ale zadziałała niezwykle skutecznie

 

fota nie moja ale widać źródło idealnie zimnego powietrza oryginalnie dmuchającego na turbo

 

frontscrewsonsnoot.jpg

 

wzdłuż maski prowadzisz prostokątną rurę o średnicy dolotu do głównego filtra, a wywalasz ten króciec dokręcony nad pojemniczkiem gorącego płynu wspomagania obok lewej lampy

 

z moiejscem nie ma specjalbego problemu. Zbudowałem coś takiego z kartonu i super mocnej taśmy.

 

dane z koma o temp powietrza z dolotu były fanastyczne

 

pozdrawiam

 

-- 16 sie 2011, 22:41 --

 

od razu widać który "żre" więcej powietrza :mrgreen:

scoopcomparo.jpg

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...