Skocz do zawartości

Sterowanie radiem w kierownicy RA HID 2008


attylla

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie

 

Mam nadzieje, że będziecie w stanie mi jakoś doradzić

Samochód to Legacy 2.0 RA HID 2008 od SIP a więc wersja ze zmieniarką i tempomatem w kierownicy ale bez sterowania radiem.

W miejscu gdzie w Outbacku miałem sterowanie radiem w kierownicy jest srebrna zaślepka.

Pytanie czy można w jakiś (racjonalny) sposób dołożyć moduł sterowania radiem? Czy to jest kwestia jedynie braku przycisków sterujących czy też brakuje tam wiązki i wszystkiego co potrzebne aby to zadziałało?

Co trzeba dokupić/zrobić i ile taka przeróbka może kosztować?

 

Z góry bardzo dziękuje za wszelką pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

muka okazuje sie ze problem jednak trywialny nie jest.

 

Po konsultacjach z jednym z mala ASO ktore "sie zna i zna temat" okazuje sie ze:

 

W tym samym samochodzie z tego samego rocznika i wersji w jednych sie da w innych nie

Podobno sa rozne wtyczki modulu sterowania w kierownicy

Podobno nawet w przypadkach gdy gniazdo konektora/wtyczka jest takie jak byc powinno w niektorych wiazkach brak przewodu przekazujacego syglal sterowania do radia

 

Jedynym rozwiazaniem okazuje sie koniecznosc "organoleptycznego" zdjecia poduszki i sprawdzenia.

Tu troche mnie FHI zaskoczylo ze posuneli sie az to takiego stopnia komplikacji tematu.

 

Musze za to pochwalic serwis ASO A.K ze maja modul sterowania na miejscu i diagnoze zrobia mi szybko i ponoc bezplatnie. Ameryka :-)

Zeby ktos kto ma taki prosty problem nie musial sie zmagac tak jak ja napisze jaki rezultat sprawdzenia bedzie w moim przypadku.

Mam samochod od SIP i w masowo sprzedawanej wersji takze pewnie wiecej ludzi moze miec teoretycznie taki problem da sie czy nie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieżle :twisted:

jak montowali mi alarm w jednym z warszawskich ASO to powiedzieli ,że nie ma żadnego problemu ii juz nawet miałem zamówić bez zaglądania moduł ,ale się wstrzymałem :idea: .

Swoją drogą to ciekawe co by się stało gdybym zamówił po czym okazało by się ,że nie pasuje... (chyba wiem :cry: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieżle :twisted:

Ostatecznie nie było aż tak źle i wszystko dobrze się skończyło.

Nie wiem na ile historie o komplikacjach po stronie FHI są prawdziwe (nie chce bynajmniej podważać tych opinii) ale do mojego Legacy 2.0RA HID prod. 2007 MY 2008 z fabrycznym radiem ze zmieniarką bez problemu dało się ów moduł zamontować i wszystko działa bez zarzutu.

 

Niestety mało które ASO ma w tym temacie jakiekolwiek doświadczenie lub choćby rozeznanie. Podziękowania dla ASO A.K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...