Skocz do zawartości

Co jest podpięte w STI pod bezpiecznik od ABS ?


chrisro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 183
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam wrażenie, że wielu uczestnikom tego forum myli się WRX z WRC...

Myli się jazda rajdowa z jazdą drogową, pokonywanie 800 km w różnych warunkach drogowych ze zdobywaniem ułamków sekund na OSach przez zawodowych kierowców rajdowych...

 

Jeżeli ktoś kiedykolwiek miał do czynienia z jadącym z naprzeciwka "rajdowcem" zcinającym zakręt, co zmusza do hamowania jednym kołem na asfalcie a drugim na szutrowym poboczu... ten doceni ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ABS w prawie każdym aucie któym jeździłem starsznie przeszkadzał. Również włąśniew takich sytuacjach. Oczywiście potrafi uratować gdy się pogubisz, gdy zbraknie umiejętności ale tylko wtedy. Ale ja traktuje drogę torchę jak OS, korzystam z całych skromnych umiejętności jakie posiadam. Tak mnie uczą na SJSie i tak robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że wielu uczestnikom tego forum myli się WRX z WRC...

Myli się jazda rajdowa z jazdą drogową, pokonywanie 800 km w różnych warunkach drogowych ze zdobywaniem ułamków sekund na OSach przez zawodowych kierowców rajdowych...

O to właśnie mi chodzilo....czasami mi się wydaje,że na forum czytam posty Sainz'a, Solberga.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ABS w CODZIENNYM użytkowaniu BARDZO pomaga!!!Wyjmowanie bezpiecznika ABS porównalbym z wypinaniem bezpiecznika AIR BAG'ów :!: Dlatego odwołanie do Leszka Kuzaja....który mimo ponadprzeciętnych umiejętności (sprawdzę to :D ) jeżdzi z ABS....czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie - nie można jeździć po OS'owemu na drogach publiczny i odwrotnie. I (wprawdzie nigdy nie byłem, więc nie wiem) śmiem wątpić, żeby instruktorzy zalecali taką jazdę. Jak widać jednak, można _wygrywać_ z ABS'em, vide ALEX. Tak więc - nie wiem jak duże muszą być umiejętności kierowcy, aby mógł zacząć jeździć bez ABSu. Wychodzi na to, że 'dawni' kierowcy mogą i potrafią - bo w końcu kiedyś tego systemu nie było... Czy więc został on wprowadzony niesłusznie? Nie sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co rozdmuchiwać tak temat i się wykłócać kto ma rację...

Prawda jest taka, że mi ABS przeszkadza i denerwowało mnie zastanawianie się ile jeszcze mogę wcisnąć pedał hamulca by się nie włączył. Coś tam jeżdzić umiem skoro dali mi licencje RII i nie kończę na końcu tabeli. Jeśli ktoś nie jest władny w opanowaniu auta bez ABS to niech nie dotyka bezpiecznika. Hołek jeżdzi be ABSu, sam widziałem palące się kontrolki od ABS i hamulców :)

Widzę, że każdy mój topic rozwija się na ładnych parę stron :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooc - intepretuejsz moje słowa jak Ci wygodnie. OESowo nie znaczy z takimi prędkościami jak na OESie, tylko oznacza jazde z wykorzystaniem całej wiedzy i umiejętności i ewentualnie najszybciej jak to bezpiecznie możliwe. Z tym że granica bezpieczeństwa zupełnie gdzie indziej leży na otwartej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co rozdmuchiwać tak temat i się wykłócać kto ma rację...

Prawda jest taka, że mi ABS przeszkadza i denerwowało mnie zastanawianie się ile jeszcze mogę wcisnąć pedał hamulca by się nie włączył. Coś tam jeżdzić umiem skoro dali mi licencje RII i nie kończę na końcu tabeli. Jeśli ktoś nie jest władny w opanowaniu auta bez ABS to niech nie dotyka bezpiecznika. Hołek jeżdzi be ABSu, sam widziałem palące się kontrolki od ABS i hamulców :)

Widzę, że każdy mój topic rozwija się na ładnych parę stron :)

Jesteś Forum PROWOKATOREM :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ABS w prawie każdym aucie któym jeździłem starsznie przeszkadzał. Również włąśniew takich sytuacjach. Oczywiście potrafi uratować gdy się pogubisz, gdy zbraknie umiejętności ale tylko wtedy. Ale ja traktuje drogę torchę jak OS, korzystam z całych skromnych umiejętności jakie posiadam. Tak mnie uczą na SJSie i tak robię.

 

Azrael!

 

Zakładam, że moje umiejętności techniczne jazdy samochodem, są na poziomie podstawowym w porównaniu z Tobą. Ale ja nie traktuję jazdy na drodze jako OSa. Zazwyczaj chcę dojechać gdzieś w miarę najszybciej bez problemów (chyba, że mi chwilowo odbije).

Z techniką jazdy nazwijmy to rajdową, jest tak samo jak z grą na instrumencie - kto jej nie ćwiczy na codzień, nie będzie w stanie jej zastososować instynktownie - a nie da się jeździć "rajdowo" na codzień...

 

Celem jazdy "drogowej" jest dojechanie bezpieczne do celu. Dla niektórych jeszcze, dojechanie "jak najszybciej", ale to nie ma nic wspólnego z jazdą rajdową.

 

A tak BTW, to nikt się nie ustosunkował do tego hamowania prawym-lewym kołem... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robie odwrotnie, na drodze (szczegolnie w miescie) ABS wylaczony (nie ze wzgledu na zasade dzialania tego systemu, lecz na jakosc drog po jakich jezdze), na torze wlaczony (z tym ze jedno z moich aut niestety nie jest w ten system wyposazone i mam porownanie). Na torze zawsze hamuje w ostatniej chwili i niestety nie ma czasu na odpuszczenie i ponowne hamowanie, jak zablokuje kola to jest juz po jezdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galu, pozwól, że ja się ustosunkuję.

 

ABS sam w swojej naturze ma tylko zapobiegać blokowaniu się kół, natomiast jest (?) zintegrowany z EBD (?), który dystrubuuje siłę hamowania pomiędzy koła. Tylko, czy wyłączenie ABS'u pociąga za sobą wyłączenie tegoż EBD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...