Skocz do zawartości

Wsteczny podczas jazdy!


Subus

Rekomendowane odpowiedzi

Moj znajomy, ktory sobie zamowil OBK MY10, chcial sie przejechac moim Legacem MY09 i 2x podczas jazdy przez pomylke chcial wrzucic szosty bieg. Oczywiscie zakonczylo sie tylko na dwukrotnym o wysokim tonie krotkim dzwieku buntujacej sie skrzyni biegow. Przyznam sie, ze bardzo cierpialem... Jak bardzo ucierpialo moje Legacy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze nie na sile. Biegu rzecz jasna nie mozna w takiej szybkosci wrzucic. Wszystko funkcjonuje normalnie. Chodzilo mi o to, czy np. po takim eksperymencie dojdzie do uwolnienia sie metalowych "drzazg" do skrzyni :D Mysle, ze bym mogl pomeczyc jego OBK na polsprzegle, mam juz w tym pewne doswiadczenia. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj znajomy, ktory sobie zamowil OBK MY10, chcial sie przejechac moim Legacem MY09 i 2x podczas jazdy przez pomylke chcial wrzucic szosty bieg. Oczywiscie zakonczylo sie tylko na dwukrotnym o wysokim tonie krotkim dzwieku buntujacej sie skrzyni biegow. Przyznam sie, ze bardzo cierpialem... Jak bardzo ucierpialo moje Legacy??

 

Raczej spoko. Ja na początku posiadania STI dałem mężowi kuzynki samochód na krótką przejażdżkę (ze mną na prawym), źle podziałał sprzęgłem i trójkę wrzucił z przeraźliwym zgrzytem, na myśl o którym do dziś mnie bolą zęby. Rzecz miała miejsce w 2006 roku, mamy 2010 i skrzynia nadal pięknie działa, wszystkie biegi wchodzą jak w masełko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze nie na sile. Biegu rzecz jasna nie mozna w takiej szybkosci wrzucic. Wszystko funkcjonuje normalnie. Chodzilo mi o to, czy np. po takim eksperymencie dojdzie do uwolnienia sie metalowych "drzazg" do skrzyni :D Mysle, ze bym mogl pomeczyc jego OBK na polsprzegle, mam juz w tym pewne doswiadczenia. :lol:

 

 

dla bezpieczenstwa mozesz wymienic olej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% nic się nie stało, te elementy nie są z miękkich materiałów tak więc podróżuj spokojnie, a jak będziesz miał wymianę olejową w napędach to mechanicy popatrzą na korek czy nie ma tam jakiś drobnych elementów.Tak więc doradzam pełny spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziekuje, doceniam wasze checi odpowiadac! Tak na marginesie, to w moim poprzednim aucie (Mazda 6 MZR-CD 2.0), kiedy predko przyspieszalem z 2 na 3 bieg, tez wyjatkowo udalo mi sie "bzyknac". Na razie Legacy MY09 2.0D chodzi dobrze, spalanie po 11 tys km (mierzac calkowita konsumpcje/km): 6,49. W ciagu dalszego przebiegu oczekiwuje jeszcze spadek spalania... 8) Tego gladkiego zmieniania biegow (jak po masle) jak w Mazdzie mi troche brakuje w Legacy :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego gladkiego zmieniania biegow (jak po masle) jak w Mazdzie mi troche brakuje w Legacy

Skrzynia 4x4 a na jedną oś różni się nieco budową, więc pewnie stąd problemy przy konieczności zachowania rozsądnej ceny całości. Do tej pory (przynajmniej w benzynach, nie wiem jak w dyszlach), bieg zmienia się jakby na dwa ruchy a nie jeden, wtedy wchodzi bez zgrzytów, oczywiście nie dotyczy wstecznego w czasie jazdy do przodu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego gladkiego zmieniania biegow (jak po masle) jak w Mazdzie mi troche brakuje w Legacy

Skrzynia 4x4 a na jedną oś różni się nieco budową, więc pewnie stąd problemy przy konieczności zachowania rozsądnej ceny całości. Do tej pory (przynajmniej w benzynach, nie wiem jak w dyszlach), bieg zmienia się jakby na dwa ruchy a nie jeden, wtedy wchodzi bez zgrzytów, oczywiście nie dotyczy wstecznego w czasie jazdy do przodu :mrgreen:

 

Ale chyba nie potrzeba podwójnego wysprzęglenia, nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam taką ciekawostkę,ze w jednej ze skrzyń subaru wprowadziło bieg wsteczny synchronizowany i żeby było tego mało ząb zębatki jest skośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...