Skocz do zawartości

Jak podnieść impreze ?


plech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

mam dość nie typowe pytanie bo do tej pory czytalem tylko jak obnizyc impreze a ja chcialbym podniesc ja troche.

Zalezy mi na podniesieniu auta, zwiekszenia przeswitu, (oczywiscie nie do wersji terenowej o 40cm) ale o jakies do 10cm.

 

Jesli 10cm to za duzo to tyle ile sie da bezpiecznie ale bez znacznego utwardzania. Zalezy mi po prostu na tym by impreza nie musiala szurac po garbach (i dziekuje za porady ze trzeba najezdzac pod katem) :)

 

jest to impreza gt kombi 99'

 

bede wdzieczny za pomysly

 

pozadrawiam

lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć zestawu zawieszeń, amory plus poduszki wahacza plus przekładki między belką zawieszenia przedniego i podłużnic od OBK 96-99 albo Forestera 97-02, podniesie się o ok.4 cm, albo dać amortyzatory od STI 02-05, tył trzeba lekko przerobić, ale w tym przypadku oprócz podniesienia się, auto jeszcze się usztywni, tracisz na komforcie. Nie podniesie Ci to auta o 10cm, ale o 4-5, do tego załóż duże koła, np. 205/70/16, uzyskasz prawie wymagany efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę na pewno wstanie, ale do 10cm jeszcze będzie mu brakowało :) plus duże koła, może podniesie się z 6-8cm....10 będzie ciężko, i raczej trzeba obniżyć przednie zawieszenie w stosunku do budy, bo będzie wyrywał przednie półoski... :) a na pewno dużo szybciej niszczył przeguby....myślę, że masz już teraz padnięte ori sprężyny, i jak dasz świeże zawieszenie, do tego z Forestera, to wstanie w stosunku do stanu obecnego naprawdę widocznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze propozycje i mysle co tu zrobic.

Kola wieksze odpadaja bo wlasnie kupilem komplet felg i opon.

Zawieszenie z sti tez nie bo nie chce by samochod byl az tak twardy.

 

Amory i sprezyny od forka mowicie ze wejda?

Rozumiem ze masz nie z automatyczna reg.

 

Lech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszesz o tylnym zawieszeniu 'samopoziomującym', mam niekompletne - lewy amorek + dwie sprężyny, prawy poszedł się gonić i to spowodowało, że wymieniałem. na dziury może Cię interesować jeszcze tylni stabilizator, nie wiem jaki masz - forkowy to 17mm (rurka), bardzo miękki - na dziurach nie rzuca tyłem na lewo i prawo, może masz już podobny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisał Elek, 3, 4cm się da. Możesz wykorzystać amorki z wrx-a, nie będzie tak twardo, a wysokość ta sama co z sti.

Jest tylko myk ze sprężynami, żeby utrzymać równą wysokość.

Nie pamiętam, ale chyba na tył trzeba zastosować krótsze sprężyny niż seria.

Adamusa można spytać, On w białudze zakładał sti pewnie będzie pamiętał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...