Skocz do zawartości

Łączniki stabilizatora GL


zamer

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem jeszcze zbyt dobrze ogarnięty z tematem zawieszenia mojego GF i stąd moje laickie pytanie.

 

Ile łączników stabilizatorów ma w przednim zawieszaniu Impreza '94 ??? 2 czy 4?? :mrgreen:

 

I jakie polecacie, żeby nie były drogie??? :wink:

 

Bo wracając zaraz po zakupie auta z Wawy wpadłem w ogromniastą dziurę i uszkodziłem je po obu stronach z przodu (tak przynajmniej orzekł mechanik) i po kilku kilometrach zaczęło mi pukać zawieszenie z przodu. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jeszcze zbyt dobrze ogarnięty z tematem zawieszenia mojego GF i stąd moje laickie pytanie.

 

Ile łączników stabilizatorów ma w przednim zawieszaniu Impreza '94 ??? 2 czy 4?? :mrgreen:

 

I jakie polecacie, żeby nie były drogie??? :wink:

 

Bo wracając zaraz po zakupie auta z Wawy wpadłem w ogromniastą dziurę i uszkodziłem je po obu stronach z przodu (tak przynajmniej orzekł mechanik) i po kilku kilometrach zaczęło mi pukać zawieszenie z przodu. :evil:

 

 

Dwa, jak większość aut... :mrgreen:

Dwa pozostałe miejsca mocowania stabilizatora to tulejki gumowe.

 

Polecamy OE, ale te nie są tanie. Jest mnóstwo firm produkujących/pakujących te łączniki. Ciężko jednoznacznie polecić, bo opinie są rozbieżne, jednak cena jest wyznacznikiem jakości (raczej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo wracając zaraz po zakupie auta z Wawy wpadłem w ogromniastą dziurę i uszkodziłem je po obu stronach z przodu (tak przynajmniej orzekł mechanik) i po kilku kilometrach zaczęło mi pukać zawieszenie z przodu. :evil:

 

no to ladnie zaczela sie przygoda z Subarakiem :evil:

 

jezeli nie firmowe to jakies zamienniki,

Twoj mechanik niech poszuka w hurtowniach. Ma pewnie spore rabaty wiec drogo raczej nie bedzie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. No właśnie znalazł mi w swojej hurtowni kilka zamienników różnych firm i nie wiedziałem, które wybrać. Ale już mi rozjaśniliście sytuację i chyba wezmę jakieś tańsze, ale nie najtańsze. Może trochę wytrzymają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja przy okazji zapytam czy lepiej wymienić tulejki w oryginalnych łącznikach (łączniki w dobrym stanie) czy kupić całe tańsze zamienniki ale nowe.

 

Na jakie?

 

Z Passata ? :mrgreen:

 

Różnica w rozstawie śrób jest 10 mm. Subarowe mają 100 mm, te z grupy VW 90 mm.

(przednie VW -> tył do GT)

Czy to na coś wpływa - nie wiem, po prostu piszę informacyjnie, bo mierzyłem :roll:

 

Cenowo - te z VW, aluminiowe, kosztują na allegro ~ 20-30 zł sztuka. Może warto zaryzykować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja przy okazji zapytam czy lepiej wymienić tulejki w oryginalnych łącznikach (łączniki w dobrym stanie) czy kupić całe tańsze zamienniki ale nowe.

 

 

jak masz oryginalne łączniki to lepiej.

 

Ja zamontowałem polskie z firmy Bikopur, około 30 zł sztuka, - więc trochę taniej niż najtańsze zamienniki, ale za to napewno duża lepsza opcja

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...