Jump to content

Jaka kamerę wybrać??

Bartekfi

Recommended Posts

Jestem na kupnie kamery.

Niestety po kilku wizytach w Saturnach, Mediamarktach i inny takich mam straszny mętlik w głowie. W internecie każdy chwali swoje, każdy typ ma sto tysięcy funkcji i cholera wie na co patrzeć. Czy ktoś z szanownych forumowiczów się w tym orientuje :?: :roll:

Kamerka miałaby być oczywiście HD, używana będzie głównie w pomieszczeniach, ale jakby się dało jej użyć do kręcenia onboardów raz na jakiś czas to byłoby fajnie :twisted: Budżet powiedzmy ok.3kPLN.

Ostatnio zwróciło moją uwagę takie coś:

http://www.jvc.pl/product.php?id=GZ-X900EZ&catid=100048

chyba głównie przez "Nowy Optyczny Stabilizator Obrazu" i "Nagrywanie z szybkością 500 klatek/sek. w trybie Ultra High-Speed Video", ale czy to coś warte :?:

Zerknij sobie na tą zabaweczkę :

http://panasonic.pl/oferta.php?prod=4403

Do kupienia w necie za ok 3500 pln .

Wygląda fajnie, ale czy możesz mi "po ludzku" powiedzieć w czym ona jest lepsza od innych, ma jakieś wyjątkowo przydatne funkcje :?:

bo ja naprawdę nie orientuję się w tych wszystkich systemach, funkcjach itd.

...Ostatnio zwróciło moją uwagę takie coś:

http://www.jvc.pl/product.php?id=GZ-X900EZ&catid=100048

chyba głównie przez "Nowy Optyczny Stabilizator Obrazu" i "Nagrywanie z szybkością 500 klatek/sek. w trybie Ultra High-Speed Video", ale czy to coś warte :?:

Na kamerach się zbytnio nie znam, ale slogany typu "Nagrywanie z szybkością 500 klatek/sek." w kamerze za 3000zł, od razu powodują u mnie zadanie pytania "w jakiej rozdzielczości?"

Wrzuciłem nazwę tej kamerki w googlach - przy wpisaniu gz - x900ez mało co się pojawiało. Gz - x900 dało dużo wyników, zakładam, że to ta sama kamera. Pierwsze lepsze recenzje z cnet UK i TrustedReviews potwierdziły moje obawy. Przy 100 klatkach na sekundę rozdzielczość to tylko 480x270 , przy 250 klatkach na sekundę to już 480x116, a przy 500 klatkach na sekundę - 640x72. Na dodatek jeśli dobrze rozumiem, w trybie 100klatek/sek można nagrać tylko 4.7 sekundy, natomiast przy 500klatkach/sek czas ograniczony jest do 2.8 sekundy.

Podsumowując - takimi rzeczami jak tryb 500 klatek na sekundę bym się w ogóle nie sugerował przy zakupie, bo jest to raczej zabieg marketingowy, niż jakaś praktyczna funkcja. Wystarczy zresztą zobaczyć jak wygląda filmik w recenzji tej kamery na TrustedReviews (koło 2 minuty i 15 sekundy), rozdzielczość 480x270 przy 100 klatkach jeszcze by jakoś uszła (gdyby nie ograniczenie do 4.7 sekund nagrywania), ale przy 500 klatkach to już tylko skaczące po ekranie piksele.

Bartekfi, patrzę na kamery pod kątem jakości obrazu a nie marketingowych chwytów, funkcji z kosmosu . Panasonic z potrójnym przetwornikiem i przyzwoitą optyką jest dla Ciebie świetną alternatywą . Idź do salonu firmowego , pobaw się nią i zobaczysz . Bałbym się używać kamery tego typu do filmowania onboardowego ze względu na potężne drgania . Do tego celu służą inne, specjalistyczne kamery .Pogadaj na ten temat z forumowiczem Zdzisek .

Dzięki za rady.

Z tą JVC chyba rzeczywiście sobie dam spokój.

Jednak kupić kamerę to nie tak hop siup 8)

Muszę znaleźć więcej czasu i pochodzić troszkę po salonach firmowych i jakoś się zorientować w tym co jest na rynku. Nie chcę kupić czegoś z funkcjami, które ładnie wyglądają tylko na kolorowych naklejkach na sprzęcie :wink:

Panowie, a jakies doswiadczenia i opinie moze w temacie Canona Vixia/Legria HF10/100 HF S10/S100 (o ile nic nie pokrecilem).

Te pierwsze nieco starsze, wiec raczej z rynku wtornego, ale wydaja sie byc calkiem przyjemne.

Ew. czy sens jest jeszcze kupowac kamery na tasiemki DV? (te powyzsze sa oczywiscie na karty SD lub SDHC)

• 9 months later...

Się rozglądam za kamerką która nagrywa w HD, cena, powiedzmy ok 1500zł jak będzie jakaś warta dokładki to pomyślimy. Jedno mnie interesuje najbardziej, żeby była możliwość podłączenia dodatkowego mikrofonu - co by trochę lepiej dźwięk boxera zebrał :mrgreen: Any ideas? :)

-- 19 lut 2011, o 18:58 --

nobody?

Bartekfi, przed tygodniem miałem identyczne rozterki. Wyszło mi, że na moje potrzeby (okazjonalne kręcenie), na tym poziomie cenowym jakość obrazu jest identyczna jak w nowych kompaktach, i takiego nabyłem. Pomijając gazylion funkcji w kamerze, o których nigdy nie będę pamiętał, na moim poziomie w zupełności wystarcza. Jedyny minus - mały rozmiar i brak wygodnego uchwytu, ale z tym radzę sobie, dokręcając mini statyw. Na plus - idąc w plener czy na wyjazd masz jedną rzecz miej do noszenia i troski. Stanęło na Sony DSC HX5V. Nie wczytywałem się w parametry i nie zrobiłem w międzyczasie doktoratu z optyki kwarcowej :mrgreen:

• 2 months later...

Właśnie rozważam zakup gopro, która ma pełnić dwie role:

- kamera na wyjazdy wakacyjne

- kamera do sportów "extrime"

Faktycznie są z nią tak duże kłopoty, że nie warto w nią inwestować?