Skocz do zawartości

Fotka zawieszenia tylnego


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kiedyś przez przypadek wiedziałem na forum fotkę zawieszenia tylnego w forku 98'. I był tam rysunek jakby z urwanym mocowaniem do jakiejś śruby. Może ktoś pomóc mi to znaleźć? I gdzie tam jest umiejscowiony wahacz? Potrzebuję to wiedzieć, bo mechanik mówił, ze czeka mnie wymiana wahaczy... tylko po co....? To też część eksploatacyjna? Coś mi się zdaje, że coś uszkodzili przy wymianie amorków i sprężyn, może podobnie jak na tym rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są po 3 wahacze na stronę z tyłu, dwa w poprzek, jeden wzdłuż

http://opposedforces.com/parts/forester ... uspension/

żadnego się nie wymienia jeśli żelastwo niepokrzywione itp. eksploatacyjnie wymieniasz tylko gumki na końcach

powodzenia z mechanikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są po 3 wahacze na stronę z tyłu, dwa w poprzek, jeden wzdłuż

http://opposedforces.com/parts/forester ... uspension/

żadnego się nie wymienia jeśli żelastwo niepokrzywione itp. eksploatacyjnie wymieniasz tylko gumki na końcach

powodzenia z mechanikiem

 

Dobra, wszystko okej. Do wymienienia i tu pomóż/pomóżcie czy nie zapomniałem co mechanik mi powiedział co kupić: końcówki stabilizatorów, po dwa na przód i tył, no i jak się nazywa śruba w wahaczu? To co się wymienia, bo na pewno nie cały wahacz. Sworzeń wahacza? No i klocki tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są po 3 wahacze na stronę z tyłu, dwa w poprzek, jeden wzdłuż

http://opposedforces.com/parts/forester ... uspension/

żadnego się nie wymienia jeśli żelastwo niepokrzywione itp. eksploatacyjnie wymieniasz tylko gumki na końcach

powodzenia z mechanikiem

 

Dobra, wszystko okej. Do wymienienia i tu pomóż/pomóżcie czy nie zapomniałem co mechanik mi powiedział co kupić: końcówki stabilizatorów, po dwa na przód i tył, no i jak się nazywa śruba w wahaczu? To co się wymienia, bo na pewno nie cały wahacz. Sworzeń wahacza? No i klocki tył.

 

łączniki stabilizatorów

ten sworzeń to na przód czy tył?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są po 3 wahacze na stronę z tyłu, dwa w poprzek, jeden wzdłuż

http://opposedforces.com/parts/forester ... uspension/

żadnego się nie wymienia jeśli żelastwo niepokrzywione itp. eksploatacyjnie wymieniasz tylko gumki na końcach

powodzenia z mechanikiem

 

Dobra, wszystko okej. Do wymienienia i tu pomóż/pomóżcie czy nie zapomniałem co mechanik mi powiedział co kupić: końcówki stabilizatorów, po dwa na przód i tył, no i jak się nazywa śruba w wahaczu? To co się wymienia, bo na pewno nie cały wahacz. Sworzeń wahacza? No i klocki tył.

 

łączniki stabilizatorów

ten sworzeń to na przód czy tył?

 

Tył i nie sworzeń ale chyba tuleja? Zaraz zadzwonię... Cały wahacz do wymiany, czy jest sama tuleja do kupienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same tuleje, wycisnąć stare wcisnąć nowe.

tych tulei jest tam 12, raczej nie wszystkie do wymiany :)

 

Do wymiany niby tylko przód wahacze wzdłużne. Mógłbyś mi powiedzieć, czy bez sprawnych tulei nie da się zbieżności ustawić? I kolejny problem, czy w zaciszu domowego ogródka, zwykłymi narzędziami, bez kanału, jestem w stanie wymienić przynajmniej klocki tył, i tu prośba o opis czynności oraz "zajrzeć" do środka bębna, czy mi ręczny nie obciera w jakiś sposób tylnej lewej piasty? Bęben jest gorąc a mam nowe wymienione łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ściągania bębna musisz mieć ściągacz. Wersja z jego obstukiwaniem bębna raczej się nie sprawdza. Czyli zwykłe narzędzia raczej nie.

 

Wczoraj był ściągany, więc być może się nie zapiekł. Robiłeś to już kiedyś, możesz opisać kroki jakie mam wykonać? Oprócz wymiany kół nigdy nie grzebałem w tamtych miejscach ale chce sam to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak Ty przypadkiem nie jesteś z Łodzi?

U mnie w sklepie gdzie pracuje(WazCar) ktoś szukał wahacza tylnego, wzdłużnego właśnie do Forka.

Oczywiście na część nie ma szans chyba, że ASO albo szrot.

Pomyślałem sobie, że pewnie zaliczył jakiś krawężnik albo dzwona więc dałem potrzebującemu numer do Lublina gdzie rozbierają Subaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś to już kiedyś, możesz opisać kroki jakie mam wykonać? Oprócz wymiany kół nigdy nie grzebałem w tamtych miejscach ale chce sam to zrobić.

 

Kiedyś to już robiłem ale w innej marce i dawno temu tak więc pewnie teoria mi tylko została, a o niuanse chodzi. Co do Subaru to lepiej by to opisał np. emotorsport. Moim zdaniem potrzebowałbyś takie narzędzie:

 

http://www.yato.pl/product_card.phtml?c ... brand=yato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatrak Ty przypadkiem nie jesteś z Łodzi?

U mnie w sklepie gdzie pracuje(WazCar) ktoś szukał wahacza tylnego, wzdłużnego właśnie do Forka.

Oczywiście na część nie ma szans chyba, że ASO albo szrot.

Pomyślałem sobie, że pewnie zaliczył jakiś krawężnik albo dzwona więc dałem potrzebującemu numer do Lublina gdzie rozbierają Subaru.

 

 

Nie jestem z Łodzi:-) Masz napisane WRC = Wrocław, u Nas pełno wahaczy :-) Ale nie potrzebuję całego ale tuleję, a tak naprawdę nie potrzebuję bo zlałem to :-) Jeździ się super i nie mam kasy na wydawanie.

Ten sam mechanik co powiedział, że tuleja do wymiany mówił także o kolckach. Sam je wymieniłem i sie okazało, że wytarte dopiero w połowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś to już kiedyś, możesz opisać kroki jakie mam wykonać? Oprócz wymiany kół nigdy nie grzebałem w tamtych miejscach ale chce sam to zrobić.

 

Kiedyś to już robiłem ale w innej marce i dawno temu tak więc pewnie teoria mi tylko została, a o niuanse chodzi. Co do Subaru to lepiej by to opisał np. emotorsport. Moim zdaniem potrzebowałbyś takie narzędzie:

 

http://www.yato.pl/product_card.phtml?c ... brand=yato

 

Na pewno nie takie coś... Tarcza pięknie sam schodzi... Dobrałem się do środka ale nic nie widać by coś było nie halo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...