Skocz do zawartości

Szybkie pytanie o EGT


Gwidon

Rekomendowane odpowiedzi

Odświeżę nieco bo mam mały problem w mym GTku 98, otóż autko kupiłem z nie działającym wskaźnikiem EGT przeświadczeniem że do termopara do wymiany ale... w momencie gdy jechaliśmy autostradą 140 khm/h i szybciej EGT budziło się delikatnie do życia natomiast przy odjęciu "gazu" całkiem przez chwilę pokazywał wartości w granicach 500-600 ale trwało to 1-2 sek. I znów gaz w podłogę nie działa, odejmuje "działa" Dzieje się tak tylko przy jeździe ze stała wyższą prędkością, w mieście się nie zdarzyło. Termopara była wymieniana i istnieje podejrzenie że jest zła, czyt. nie pod ów model, jednak jeśli czasem odżywa to może jest jakaś nadzieja? czy da się to zdiagnozować/wymienić/naprawić? zegary Stewart Warner

 

Oskar, miałem identyczny objawy przy wskażniku Stewart Warner i już mi się nie chciało dochodzić czy to wina wskażnika czy termopary, wymieniłem na AG SM i jak do tej pory (1,5 roku) nie ma żadnych problemów. W każdym razie problem był identyczny - w gaz wskażnik spadał do minimum, odpuszczałem gaz coś tam pokazywał. Wywal badziew.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

 

PS. Oj, chyba sucharka odgrzebałem ale może się przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh ja wlasnie mam to samo w AG SM :)

 

Czyli obstawiam, że i wtedy u mnie i teraz u Ciebie, była to termopara. Po wcześniejszych przygodach wkręciłem termoparę w kolektor na głębokość 2-3 mm w przekrój kolektora (jest na małym dystansie). Zwróć uwagę magikom, przy kolejnym montażu termopary aby nie wystawała w przekroju kolektora więcej niż wspomniane 3 mm. Zazwyczaj montują, że prawie cały czujnik wystaje w kolektorze i wtedy najzwyczajniej w świecie termopara się upala.

 

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...