Skocz do zawartości

Lakierowanie całego nadwozia - cena???


m.adam

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, jako że przymierzam się do lakierowania całego nadwozia z zewnątrz i usunięcie paru drobnych wgniotek i rys parkingowych, a wiem że kilka osób już to robiło to czy moglibyście mi napisać (np. na PW) jaki jest to koszt. Dzwoniłem do Auto Fukowskiego, bo był polecany z paru źródeł jako dobry fachowiec ale ceną mnie troche zaskoczyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, jako że przymierzam się do lakierowania całego nadwozia z zewnątrz i usunięcie paru drobnych wgniotek i rys parkingowych, a wiem że kilka osób już to robiło to czy moglibyście mi napisać (np. na PW) jaki jest to koszt. Dzwoniłem do Auto Fukowskiego, bo był polecany z paru źródeł jako dobry fachowiec ale ceną mnie troche zaskoczyli.

 

 

Cena lakierowania 1 elementu w zależności od trudności (szpachlowanie, metalik?) oscyluje między 300 a 700pln.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja też słyszłem że dobre lakierowanie nadwozia przez fachowców to koszt 5-7 tys. w zależności od ilości warstw lakieru i jakości użytego lakieru, dlatego też ta "10" mnie zaskoczyła.

 

A noszę się z zamiarem lakierowania całego nadwozia, bo auto przy dokładnych oględzinach ma kiepską blacharkę. Wiem że miało naprawianą maskę, klapę oraz przetarty prawy bok i naprawa ta została wykonana nieprofesjonalnie. Mechanicznie Subarynka była igiełka, geometria nie ruszona i z powodu blacharki była tanio wyceniona przez poprzedniego właściciela. Dlatego też zdecydowałem się ją kupić bo i tak wiedziałem ze będe ją modyfikował i najważnaiejszy był dla mnie stan mechanizny auta oraz wyjściowa cena zakupu. Ponieważ modyfikacje mechaniczne są na ukończeniu, (na "teraz" zostały mi do wyminy hamulce na wydajniejsze) to przymierzam się do zakończenia projektu transformacji Imprezki i zrobienia blacharki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do Auto Fukowskiego, bo był polecany z paru źródeł jako dobry fachowiec ale ceną mnie troche zaskoczyli.

 

 

...co ja Ci mogę powiedziec - moje auto wlasnie zalicza 6 tydzien naprawy stłuczki (zderzak , blotnik, lampa - zero mechaniki) własnie u F. - ogledziny z AC odbyły sie tam pod koniec lutego , do dziś brakuje im jeszcze reflektora prawego i nic nie moga zrobić, przy naprawie na nowych czesciach - ja też tam pojechałem z "polecenia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedzieli że koszt będzie ok. 10 tys. PLN ale dokładnej to potwierdzą jak zobaczą samochód.

 

HARDCORE.... :) mój lakiernik by zrobił na pewno za połowę tego.... :shock: ale za to stuprocentowo.... :)

 

Mój lakiernik za malowanie całego GL'a chciał 3-3,5 tysiąca (przy założeniu, że sam zdemontuję wszystko, co będzie przeszkadzać w lakierowaniu - wycinanie itp robi sam). Obecny bug-eye będzie lakierowany do wysokości relingów i koszt to również ok 3-3,3k PLN, ale do tego dojdzie koszt przygotowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi powiedzieli że koszt będzie ok. 10 tys. PLN ale dokładnej to potwierdzą jak zobaczą samochód.

 

 

Dokładnie taką samą cenę usłyszałem :roll:

 

Dzwoniłem do Auto Fukowskiego, bo był polecany z paru źródeł jako dobry fachowiec ale ceną mnie troche zaskoczyli.

 

 

...co ja Ci mogę powiedziec - moje auto wlasnie zalicza 6 tydzien naprawy stłuczki (zderzak , blotnik, lampa - zero mechaniki) własnie u F.

 

tu mnie trochę zmartwiłeś, bo właśnie mam do nich wstawiać Forka na robotę i do tej pory byłem pewien, że przed Plejadami spokojnie go odbiorę :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio malowałem kilka elementów motocykla... koszt nieporównywalnie mniejszy, ale odkryłem pewną prawidłowość... Zakładając poziom usług na wysokim poziomie, cena warsztatów lakierniczych spada proporcjonalnie do odległości od miast. I tak w Częstochowie średnio lakiernicy wołają około 450 zł za element, natomiast w miejscowościach oddalonych o 25 km. cena to 200 zł (zaznaczam, usługi nadal na wysokim poziomie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio malowałem kilka elementów motocykla... koszt nieporównywalnie mniejszy, ale odkryłem pewną prawidłowość... Zakładając poziom usług na wysokim poziomie, cena warsztatów lakierniczych spada proporcjonalnie do odległości od miast. I tak w Częstochowie średnio lakiernicy wołają około 450 zł za element, natomiast w miejscowościach oddalonych o 25 km. cena to 200 zł (zaznaczam, usługi nadal na wysokim poziomie).

 

 

200 za element to kurs baaaaardzo humanitarny.....ale oczywiście nie chodziło o metalik...? bo jak tak, to naprawdę poniżej kosztów, muszą chłopaki dopłacać do biznesu albo gdzieś kombinować materiał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No metalik... z efektu jestem zadowolony jak najbardziej. Kolor jest dobrany bardzo dobrze a i samo wykonanie w klasie. Byc może czynnikiem wpływającym na cenę był w moim przypadku czas oczekiwania... 2 tygodnie, no i malowane byly całe elementy, a co za tym idzie nie było zabawy w cieniowanie itd. nie znam sie na tym. Fakt jest taki że płaciłem 200 zl od elementu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem świeżo po odbiorze - malowany w Forysiu przedni błotnik (stłuczka), drzwi pasażera (cham na parkingu), cieniowane drzwi kierowcy, zaprawka na tylnym błotniku (cham na parkingu cd) - 1100 zł netto :shock: , ale podobno bardzo dobrze zrobione (nie miałem okazji obejrzeć, odbierała żona i jej podobało się)

Krokodyla oddam jednak do zrobienia w NML - ok. 150/element + materiał.

Co zrobiła moja kobieta - dostała od lakiernika trochę farby, wstawiła puszeczkę do cupholdera. Puszeczka nie była zamknięta zbyt szczelnie - zachlapało cupholder. Moja droga ratując sytuację zamknęła puszkę szczelnie, potem mokrymi łapkami objęła kierownicę - od dzisiaj kierownica też jest w kolorze srebrnego metalicu :mrgreen: Czym to zmazać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie na Plejady będe malował tylko to co niezbędne (maska, dach i klapa bagażnika). Mam dobrego lakiernika, bo robiłem już u niego moje poprzednie auta i on mówi mi za te 3 elementy ok. 2000 zł. Raczej na pewno dogadamy się finalnie na 1800zł co daje 600zł za element. Wydawało mi się że 500-600zł za lakierowanie całego 1 elementu w Warszawie to rozsądna cena. Ale jak zobaczyłem ze płaciliście po 200-300zł/element to ogarnęły mnie wątpliwości. :? Gdzie tak tanio robią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarne GT kombi można pomalować bardzo przyzwoicie za 2500 zł z całą robocizną, więc kwoty rzędu 10 tys. są kosmiczne i naciągane. Rozumiem jezcze 4000 za profesjonalne malowanie, ale 10.000 ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zanim kupiłem swoje STI to myślałem nad zakupem takiego które pasowało by polakierować , rozmowa zaczynała się od 6tyś(malowanie tylko z zewnątrz) ale 10tyś na pewno by nie wyszło ,ale myślę że każdy był by zadowolony z usług tego warsztatu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowadze warsztat i powiem wam moi drodzy że cena lakierowania z zewnatrz wacha sie w granicach od 4000 do 5000 ceny 2000 mnie przerażaja narawde moze gdzies u janka w stodole lakierem do malowania ciezarówek . Ja lakieruje element w cenie 350 zł całosc uzgadniana jest z klientem , kwestia lakieru ceny i firmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...