Skocz do zawartości

kontrolka airbagu


Staropramen

Rekomendowane odpowiedzi

zapala się w GL 2.0 kombi z 1998 roku

jest to o tyle dziwne, że po odpaleniu samochodu gaśnie tak jak powinna, zapala się po przejechaniu pierwszego metra... jak zatrzymam samochód i odpalę na nowo - gaśnie i już więcej się nie zapala bez względu na dystans czy czas pracy silnika :shock:

 

co moje auto chce mi powiedzieć? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno ocenić cokolwiek po twoim opisie. Najprościej będzie zczytać błędy jakimś narzędziem diagnostycznym. Powodów zapalania sie kontrolki może być wiele, począwszy od zaśniedziałych pinów na module poduszki, a skończywszy na jej całkowitym braku. Być może uda ci się "wymigać" błędy...

 

http://codes.rennacs.com/SRS-Airbag/Jap ... irbags.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na poczatek polaczenia, u mnie tez tak wariowala kontrolka. okazalo sie, ze butelka wody pod siedzeniem przy mocniejszym hamowaniu zatrzymywala sie na przewodzie poduszek i poluzniala kostke. :roll:

 

a już myślałem, że to będzie przyczyna

ostatnio wleciały mi tam jakieś źle zapakowane zakupy, ale dzisiaj przesunąłem fotel i... z przerażeniem stwierdziłem, że nie ma tam żadnej kostki :|

pewnie będzie jakiś błąd :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz na poczatek polaczenia, u mnie tez tak wariowala kontrolka. okazalo sie, ze butelka wody pod siedzeniem przy mocniejszym hamowaniu zatrzymywala sie na przewodzie poduszek i poluzniala kostke. :roll:

 

a już myślałem, że to będzie przyczyna

ostatnio wleciały mi tam jakieś źle zapakowane zakupy, ale dzisiaj przesunąłem fotel i... z przerażeniem stwierdziłem, że nie ma tam żadnej kostki :|

pewnie będzie jakiś błąd :(

 

Aj no tak, u mnie sa jeszcze boczne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie zgasła kontrolka AirBag po zmianie kierownicy ponownie na serię z poduszką. Zmieniłem kierę na Momo i jeździłem z zapaloną kontrolką. Wcześniej pamiętam, że kontrolka nie świeciła. Jakiś pomysł co może być przyczyną? Może ktoś ma jakaś sugestię wieczorową porą. Nie chce mi się po nocy biegać z latarką i szukać pinów co by błędy wymrugać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...