Skocz do zawartości

Justy - koszty utrzymania/napraw


lola

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Szukam małego pięciodrzwiowego autka 4x4 i poważnie myślę o zakupie Justy 2. Jeśli mówię znajomym, że chcę takie autko, straszą mnie, że zeżrą mnie koszty utrzymania/napraw. Poczytałem trochę forum i nie widziałem, aby ktoś zgłaszał taki problem. Mimo wszystko proszę Was o opinie na podstawie Waszego doświadczenia, czy koszty utrzymania Justy 2 jakoś szczególnie przewyższają koszty dla innych, podobnych wielkością samochodów?

Jedyne z czym na razie się spotkałem, to wyższy współczynnik przy wyliczaniu składki OC w Allianz, ale to przecież nie problem, bo nie ma obowiązku brać OC w Allianz.

 

Pozdrawiam,

Ł.O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lola zmień znajomych :mrgreen:

 

A na poważnie to jest nie dające się zabić autko do tego dosyć ekonomiczne, ja mam 240000 przebiegu i większość częsci ekspoatacyjnych wytrzymało ponad 200k a wiele mam jeszcze fabrycznych 8)

Znajomym powiedz że to jest tak naprawdę suzuki swift 4WD to może się uspokoją :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
czy w klasie tych mniejszych samochodow warto je kupic

czy cena odzwierciedla jakosc

zona mysli o nowym samochodzie [ma 9 lat corse]

ja mam impreze combi 2,0 i jestem baaaaaaardzo zadowolony

 

Trudno mi wypowiadać się o stosunku cena/jakość w sytuacji, gdy jeżdżę autkiem pół roku, ale jak do tej pory poza eksploatacją (oleje/filtry) Justysia nie wymagała wkładu finansowego. Co prawda chyba tylne łożysko zaczyna się odzywać, ale w 14-letnim aucie to może się zdarzyć.

Co mnie negatywnie zaskoczyło to spalanie (~7,5l/100km), co pozytywnie, to tańsze OC w mBanku w porównaniu do mojego poprzedniego auta.

 

 

Pozdrawiam,

Ł.O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...