Skocz do zawartości

Szarpie silnikiem wypada zapłon 2.5 Turbo benzyna.


DanielsDS

Rekomendowane odpowiedzi

Problem pojawił się już kilkanaście miesięcy po kupnie samochodu od czasu do czasu przy zmianie biegu lekko szarpneło myśleliśmy ze tak może być że czesem automat sie zagubi z czasem zaczeło to występować coraz częściej ale i tak bardzo rzadko olej i filtr skrzyni został zmieniony nic nie pomogło. Jakiś miesiąc temu odkryłem ze przyczyną szarpnięć jest silnik przytrzymując gaz tak by utrzymać ok 1500obr wyraźnie czuć ze silnik pracuje jakoś nie równo czasem aż się zadławia i aż rzuca samochodem.

W ASO udało się mechaniką wywołać błąd: brak zapłonu na 2 i 4cyl. Wymienili świecę, zamienili cewki miejscami wyczyścili przepustnice oraz sprawdzili kompresje. Ponownie udało im się wywołać barak zapłonu na 2 i 4cyl. Stwierdzili ze od strony mechanicznej jest wszystko ok i więcej pomysłów nie mają, a auto jest z USA i nie mogą odczytać wszystkich parametrów z komputera, Auto ma przelotowy wydech i zainstalowany chip co ASO sie nie podoba lecz przed modyfikacjami też szarpało.

 

http://www.cobbforums.com/forums/showth ... ht=misfire

 

moj angielski techniczny jest słaby

ale jeśli dobrze wyczytałem to powodem braku zapłonu jest nagar na zaworach :?:

 

 

Outback XT 07r Automat

przebieg 60tyś km

moc 250@276KM X@390nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U mnie było podobnie, wprawdzie nieco inny samochód, bo bez turbo. Szukaliśmy wszystkiego, był olej na świecach spowodowany kiepskimi uszczelkami. Myślałem, że to jest to, niestety nie, potem padło na skrzynie - też nie. Okazało się, że winne były kable zapłonowe. Po prostu się zużyły i nie przewodziły idealnie, gdzieś było przebicie i wypadał zapłon, powodując mocne szarpania całym samochodem. Najlepiej pożycz od kogoś i sprawdź, albo w ciemno zainwestuj w nowe - nie zaszkodzi na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...