Skocz do zawartości

Stukające tylne siedzenie - kombi


spawalniczy

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu w czasie jazdy stuka mi tylne siedzenie - prawa część. Jak rozłożę jest cicho. W pozycji normalnej stuka na każdej nierówności. Najpierw myślałem, że stuka na zamku, jednak po dokładnych oględzinach wydaje mi się, że hałas dochodzi z okolic mocowania dolnych zawiasów.

Miał ktoś może taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i na 100% stuka coś w dolnej części siedzenia, po jego wewnętrznej stronie. Niestety nie wiem , jak mogę się tam dostać, bo wszystko jest szczelnie zasłonięte tapicerką - nie chcę czegoś zniszczyć. Roleta na pewno nie hałasuje. Na razie radzę sobie w ten sposób, że jeżdżę z oparciem w pozycji pionowej, ale nie jest ono zatrzaśnięte, tylko oparte o zamek. Jak tylko zatrzasnę, to od razu pojawiają się upierdliwe stuki na dole siedzenia. Niedługo jadę na przegląd - mam nadzieję, że ASO ogarnie temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu w czasie jazdy stuka mi tylne siedzenie - prawa część. Jak rozłożę jest cicho. W pozycji normalnej stuka na każdej nierówności. Najpierw myślałem, że stuka na zamku, jednak po dokładnych oględzinach wydaje mi się, że hałas dochodzi z okolic mocowania dolnych zawiasów.

Miał ktoś może taki problem?

 

chyba mialem podobnie, tzn stukala wyraznie jedna czesc siedziska, od strony laczenia z oparciem, jak sie wlozylo reke i ciagnelo do gory to bylo czuc delikatny luz na obsadzeniu siedzenia (gora-dol). Wyystarczylo, zeby ktos usiadl albo docisnac oparciem i bylo ok. Problem zglosilem na przegladzie i mi go usuneli, nie wnikalem niestety jak to zrobili, ale podejrzewam,ze cos podlozyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może to jednak zamek?

U mnie ostatnio też zaczelo coś hałasować w tym samym miejscu.

Obwiąż bolec na którym zamyka się zamek taśmą izolacyjna. To powinno pomóc.

 

Na pewno nie na zamku. Patent z taśmą był pierwszą rzeczą, którą zrobiłem, zanim napisałem ten wątek. Na pewno stuka na dole, ale ma związek z tym, czy oparcie jest zatrzaśnięte, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...