Skocz do zawartości

Jaki tarcze i klocki hamulcowe polecacie do Forestera 2.0


Rob44

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie nie. :) Ale co ja na nich zrobiłem ? 200km dopiero.... :roll:

PW później, bo muszę poszukać a na razie walczę z falującymi obrotami :evil:

Każda kolejna rzecz wyczyszczona, ustawiona i poprawiona skutkuje pogorszeniem pracy silnika. :twisted:

 

-- Wt sie 16, 2011 7:11 pm --

 

Qóba, PW poszło, a z obrotami już opanowane. :D

 

-- Pn sie 22, 2011 10:13 pm --

 

Na TRW przejechane ponad 2000km. Jak dotąd elegancko hamują. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na seryjnych tarczach/klockach przejechałem Forkiem N/A (MY'06) trochę ponad 40 kkm. Żadnych problemów z tym zestawem nie miałem. Następnie założyłem tarcze Brembo plus klocki Ferodo Premier. Klocki rozpadły się po ok. 1,5 kkm (zaczęły się kruszyć)*. Założyłem seryjne klocki i tak przejeździłem ponad 30 kkm - do sprzedaży Forka nic się z hamulcami nie działo.

Teraz mam w Legacy klocki TRW (do seryjnych tarcz). Do klocków tych nie mam żadnych zastrzeżeń.

 

 

 

* być może miałem pecha i trafiłem na wadliwy egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suberet, dobre info :D Piszczą?

Wywołałeś wilka z lasu, przylazł i popiskuje. :|

Właśnie dzisiaj zaczęły. Z pewna taką nieśmiałością, cichutko. Muszę jednak dodać, że ostro dostały dzisiaj popalić. Ze 200km głównie po mieście i temp. prawie 32 st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppmarian,

 

...panowie nie sposob zpamietac jakie macie motory, ale jesli ktos pisze ze TRW dobrze mu hamuja to albo ma malutki silnik albo co pewnie wazniejsze jezdzi rozsadniej/wolniej.

...przyznaje bez bicia ze pierwsze klocki na jakie wymienilem zuzyte juz OEMy to bylo TRW okazalo sie iz po poltora miesiaca musze kupic nowy zestaw na przod a i felgi byly czarne ...no pomylka jakas.

kupilem wiec wystraszony nie raz b.awaryjnym hamowaniem klocki HAWK HP+ skutecznosc diametralnie poprawiona, ale piszczaly przerazliwie i kazdy procz samych sprzedajacych to potwierdzi. nastepnie za rok i namowa kolegow z forum nabylem HAWK HPS tez dobre klocki nawet rzeklbym b. agresywne i rowniez piszcace.

Kilka m-cy temu nabylem nowe tarcze BREMBO gladkie (polecam) oraz FERODO DS2500przod +na tyl FERODO performance

calosc w b.dobrej cenie 1500pln (4xtarcza+ klocki).

NASTEPNYM RAZEM TEZ WYBIORE TEN ZESTAW (POLECAM).

 

tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Kolejny raport o klockach i tarczach TRW.

 

Po 13kkm wszystko super. Popiskiwanie więcej się nie pojawiło - wskazuje to na wyraźny związek z dużymi temperaturami.

Tarcze i klocki równiutko się wycierają, nie korodują, lakier w miejscach nie roboczych nadal się trzyma.

Jeżdżę na pewno ostrzej od przeciętnego kierowcy, ale też nie po wariacku.

 

-- Pn lip 16, 2012 7:38 pm --

 

Cd raportu po przejechanych 33kkm.

Tarcze i klocki zużywają się równiutko. Od ubiegłego roku nie zapiszczały ani razu. Klocki zużyte w niecałej 1/2.

Jestem bardzo zadowolniony 8) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie czuję na TRW. Nawet jak nowe były, to nic nie śmierdziało.

Kiedyś w Passku jak docierałem delikatnie nowe klocki (nie pamiętam jakie), to tak się dymiło, że inni kierowcy mi trąbili. Normalnie spietrałem, ze mi się auto pali tak się kopciły. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brembo + Ferodo Premier nie śmierdzą od początku. Moim zdaniem ew. smród zależy tylko od klocka. W gruncie rzeczy przy wysokich temp. każde mają prawo śmierdzieć. Jeżeli dymi to już może wzbudzać wątpliwości. Generalnie wszystko zależy od tego czym hamujemy i jak hamujemy. Opony przy ostrych hamowaniach też się grzeją i też mogą smrodzić. Szczególnie latem jak są upały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Zmieniałem koła na letnie i stwierdziłem, że klocki wkrótce się skończą (przód). Co powiecie o klockach EBC Green/Red/Yellow do OEMowej tarczy. Z tego co widziałem, to teraz są Jurid (OEM?) - są w miarę ok, ale mają przejechane 30kkm i zastanawiam się, czy inne wytrzymają dłużej? Forek AT. Jakieś inne sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...