Skocz do zawartości

Jaki tarcze i klocki hamulcowe polecacie do Forestera 2.0


Rob44

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Muszę wymienić tarcze hamulcowe i klocki. Jaki zestaw polecacie. Chodzi o trwałości i w miarę dobre hamowanie. Zaznaczam, że chodzi mi o normalną jazdę nie jakąś sportową. Słyszałem że niektóre zestawy pewnych firm są wyjątkowo nietrwałe.

 

Będę wdzięczny za wszystkie opinie, negatywne i pozytywne.

 

Rob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę polecić? Raczej jeszcze nie. Mogę tylko powiedzieć, że już nabyłem i na następnym przeglądzie w ASO będę je montował. Nabyłem otóż:

 

Tarcze BREMBO 09.5674.24 i klocki FERODO FDB1639.

 

Zakupiłem powyższe zainspirowany opiniami na forum - zgodnie z nimi ten zestaw dobrze za sobą współdziała, a jak będzie to czas pokaże. Aktualnie mam zestaw 100% OEM i źle nie jest ale być może wynika to z tego, że nie mam porównania :smile:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze BREMBO 09.5674.24 i klocki FERODO FDB1639.

To pewnie zestaw pod felgi 16 cali ?? Zacisk tez pewnie większy w Twoim roczniku.

 

Do Tomasz_555:

Czy ten zestaw na koła 15" nie będzie pasował? Prawdę mówiąc to też myślałem o takim zestawie.

Jeden gościu polecił mi tarcze Zimmermann i klocki Ferodo ale nie wiem jakie dokładnie. Coś słyszeliście o tarczach Zimmermann?

Gdzieś na forum wyczytałem, że niektóre klocki Ferodo bardzo zdzierają tarcze Brembo. Wiecie coś na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zestaw na koła 15" nie będzie pasował? Prawdę mówiąc to też myślałem o takim zestawie.

Obawiam się, że nie. Pod 15tki ogólnie ciężko coś dobrać. Już kiedyś poruszałem ten temat ale specjaliście stwierdzili, że odczuwalne efekty będą przy zestawie do którego felgi trzeba większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego te tarcze Brembo 09.5674.24 nie będą pasowały na koła 15". Jeśli średnica tarczy jest taka sama to chyba powinno pasować. Ja mam średnicę 275mm (+/-1mm) a te Brembo mają 276mm. Grubość moich tarczy to 26mm a te Brembo 24mm. Dlaczego uważasz, że tarcze Brembo miałby nie pasować do kół 15"?

Z tego co wiem to standardowym rozmiarem kół rocznika 2003 Forestera 2.0 jest właśnie 15".

 

Rob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego te tarcze Brembo 09.5674.24 nie będą pasowały na koła 15". Jeśli średnica tarczy jest taka sama to chyba powinno pasować. Ja mam średnicę 275mm (+/-1mm) a te Brembo mają 276mm. Grubość moich tarczy to 26mm a te Brembo 24mm. Dlaczego uważasz, że tarcze Brembo miałby nie pasować do kół 15"?

Z tego co wiem to standardowym rozmiarem kół rocznika 2003 Forestera 2.0 jest właśnie 15".

Opieram się na tym co uzyskałem w odpowiedzi na moje pytanie co mogę zrobić w Forku, żeby było lepiej. Dostałem informację, że na 15tkach niewiele, a już na pewno nie zabiegi, po których stwierdzę, że jest wyraźnie lepiej. Pamiętajmy też o kosztach. Nie ma sensu moim zdaniem wydawać góry pieniędzy na tarcze + klocki jeżeli efekty nie będą wyraziste. Wydawać natomiast kilka kafli na hamulce + nowe koła równiez imho mija się z celem. Hamulce w Forku nie są takie złe. Seryjna tarcza i klocek też są ok. Po prostu efekt ich działania "dupy nie urywa" jak mawia mój kolega :mrgreen:

 

Pamiętaj też, że w feldze 15 masz naprawdę mało miejsca na jakiekolwiek manewry. Nie mówię jednoznacznie, że nie uda się założyć, ale moim zdaniem to wymaga przymiarki. Nie wszędzie to zrobisz "przed zakupem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Montowałam u siebie tarcze ZIMMERMANN srednica : 276 mm i klocki Ferodo Premier ( koła 16 cali ) jako zestaw polecany do normalnej jazdy. Oryginalne tarcze uległy deformacji co było odczuwalne podczas hamowania ( drgania kierownicy) . Aktualnie zamontowany zestaw hamuje, ale jeśli potrzeba zatrzymać się szybko, niestety trzeba mocno naciskać pedał hamulca, pytanie czy tak powinno być ? Tarcze ZIMMERMANN nie są pokryte powłoką antykorozyjną na elementach gdzie montuje się felgę także po jakimś czasie mają rudy kolor. Zimę przetrwały , nie uległy deformacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Cześć,

 

Prośba o pomoc w wyborze klocków i ew. tarcz na przód do Forestera 2.0 N/A z 2000 r., felga 15" :)

Jazda typowo "turystyczna", bez upalania, więc jakość seryjnego kompletu jest akceptowalna, chociaż bez rewelacji :mrgreen:

 

Interesują mnie opcje w rozsądnej kasie.

 

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię na miesiąc średnio 3800km więc myślę, że niedługo będzie można coś napisać.

A skąd znak zapytania i lekkie zdziwienie u ciebie?

Po przestudiowaniu forum zwątpiłem w Zimmermanny. Już sam nie wiedziałem co wybrać więc zdałem się na opinię znajomego handlującego częściami. Bardzo polecał TRW, jako rozsądny kompromis pomiędzy ceną i jakością. Twierdzi, że takie komplety biorą od niego od lat do floty pewnej bardzo dużej hurtowni farmaceutycznej, a ci przecież ganiają sporo i ostro.

Poza tym kupuję u niego części od lat i zawsze dobrze doradził, czy chodziło o wycieraczki, klocki, czy cokolwiek innego.

Kpl. klocki + tarcze TRW na przód kosztował mnie 410.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd znak zapytania i lekkie zdziwienie u ciebie?

Żadne zdziwienie, chciałem się tylko upewnić czy kupiłeś komplet TRW - nie znam się na klockach i tarczach kompletnie, przedział cenowy jest ogromny, więc pytam i czytam :)

 

Możesz na PW podesłać namiary na tego sprzedającego?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze Brembo + klocki Ferodo Premier. Jak dla mnie do zwykłej jazdy zupełnie wystarczające. Przy delikatnym zacisku troszkę piszczą ale mnie akurat to nie przeszkadza. Przy zdecydowanym zwalnianiu żadnych odgłosów. Cena 260zł tarcze + 155zł za klocki = 415zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...