Skocz do zawartości

Usuwanie naklejek i taśmy klejącej z karoserii


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Zrobiłem film, bo na zdjęciu słabo widać, od 9 sekundy widać dobrze tę smugę, gdy przetrę mokrym palcem to znika, potem jak wytre łapą do sucha to znowu sie nanosi.

Z tego, co widzę, to masz to samo, co ja, tylko powstało "w drugą stronę" - ja chciałem PRZYKLEIĆ naklejkę (świnkę-subarynkę) na klapę bagażnika :wacko:  Popryskałem płynem do mycia szyb i przetarłem szmatką, żeby zszedł brud, potem ręczniki papierowe nasączone IPA, żeby odtłuścić i... okazało się, że na tym obszarze sobie "zmatowiłem" lakier. Po przyklejeniu świnki niestety to widać (oczywiście nie z daleka, tylko z bardzo bliska), teraz świnka ma matowe tło :unsure:  Prawdopodobnie powinienem wcześniej porządnie wodą (np. pod ciśnieniem) wypłukać to miejsce, a ja przecierając szmatką i płynem zagarnąłem zapewne jakieś mikroziarenka brudu i zrobiłem sobie "polerowanie inaczej" - może u Ciebie też tak się stało? Bo u mnie też po zamoczeniu znika na chwilę. Zastanawiam się, co by było, gdybym to natłuścił, np. kremem Nivea, czyli rewelacyjnym środkiem do nadawania nowego blasku sprzętowi foto i audio B)  Sprawdzę i dam znać, choć to oczywiście tak czy inaczej prowizorka. Dziś będę kleił kolejną świnkę, zobaczę, czy znów zmatowię lakier (użyję innej techniki przygotowania powierzchni).


 

 

Przepoleruj to, od patrzenia samo nie zniknie.

Ale od patrzenia można się przyzwyczaić - u mnie działa :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na myjni jak usuwali mi naklejki, powiedzieli mi że używają zwykłych preparatów za 15zł do usuwania naklejek z Tesco, nie interesowałem się, jaki jest skład chemiczny, ale zarówno naklejka z szyby jak i naklejki ze zderzaka zeszły bez śladu w 10 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...