Jump to content

Piski z kola


paveu27

Recommended Posts

Witam,

jak w temacie, ostatnio pojawily sie piski z kola podczas jazdy (chyba lewy tyl). Kiedy hamuje - przestaje, to samo gdy skrecam w lewo lub prawo, czestotliwosc sie zwieksza wraz z predkoscia, klockow zostalo moze jeszcze z 7mm. Czasem przestaje same z siebie, raczej pojawia sie przy wiekszych predkosciach od ok 50-60 w gore.

Czy ktos wie co to moze byc?

Link to comment
Share on other sites

Klocki klockami może zapieczone są tłoczki zacisku i klocki / klocek hamulcowy obciera o tarczę hamulcową powodując piszczenie. Zardzewiałe mogą być też metalowe prowadnice klocków hamulcowych - to akurat jest prosta naprawa. Wystarczy je wymontować, wyczyścić blaszki (niczym nie smarować) i wmontować ponownie. Zacisk i tarcza mogą być też po prostu brudne - warto je przeczyścić środkiem o nazwie WURTH "Preparat zapobiegający piskom hamulców" lub WURTH "Zmywacz uniwersalny" (lub odpowiednikami innych firm) albo podjechać do ASO i zlecić wyczyszczenie - to może być paradoksalnie prostsze i tańsze rozwiązanie niż zabawa z demontażem, czyszczeniem i zakupem środków chemicznych

Link to comment
Share on other sites

albo jak pisze poprzednik :smile: zapieczone klocki, doraźnie wystarczy czasem kilka razy bez demontażu uderzyć młotkiem w zacisk lub jego konika (uważając, żeby nic innego nie trafić :smile: )lub nazbierało się duzo syfu w tarczobębnach i ręczny robi hałas....

 

zdjąć zacisk, a przy okazji i tarczę i zobaczyć jak tam się mają szczęki i regulacje ręcznego...tak czy inaczej, pozimowa inspekcja hamulców się kłania... :smile:

Link to comment
Share on other sites

Miałem ten sam problem. Klocki zawsze dolegają do tarczy. Zdemontowałem wyczyściłem blaszki i miejsca gdzie one są założone prowadnice sanek wyczyściłem i nasmarowałem, klocki przeczyściłem papierem ściernym. Do smarowania tych elementów użyj smaru miedziowego ( odporny na temperature i się nie wygrzewa). pomaga. Ale jeżeli bardzo przegrzewasz chamulce to za jakiś czas problem się powtórzy.

 

[ Dodano: Nie Kwi 11, 2010 11:52 am ]

zwróć uwagę jeszcze na to czy tarcza na całej powierzchni po obu stronach dolegania kloców równo się ściera, czy nie ma zagłębień w klockach, czy nie ma z byt dużych rantów na tarczach jeżeli tak to trzeba przetoczyć na tokarce ( jeżeli jest z czego) to samo tyczy się bębnów. klocki zetrzeć na równą powierzchnie dolegającą(jeżeli jest z czego), jeśli nie, to nowe zakładamy i po problemie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mam podobny problem, tyle że piski dochodzą z lewego przedniego koła. Piski pojawiają się po przejechaniu kilku kilometrów, w momencie skręcania w lewo. Kiedy naciskam hamulec piszczenie ustaje. Piszczenie pojawia się również przy wolnej jeździe 0-30km/h na wprost. Natomiast skręcając w prawo jest cicho.

Jak myślicie czy to również jakiś brud na hamulcach?

Byłem z tym u mechanika. Oglądał ale nic nie znalazł. Zeszlifował trochę klocki i piszczenie ustało. Wspomniał coś o wężykach doprowadzających płyn hamulcowy, że przez nie klocek nie odbija prawidłowo od tarczy.

Po niedawnej wymianie klocków na nowe znowu zaczęło piszczeć.

 

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...