Jump to content

Awaria tempomatu, check engine


DAF

Recommended Posts

Potrzebuje porady. Śmigałem sobie dzisiaj bez wariacji na trasie wykorzystując tempomat. Po wjechaniu do miasta wyłączyłem go. Niestety po chwili kontrolka CRUISE zaczęłą migać i zapaliła się kontrolka check engine. Odłączałem akumulator na kilka minut ale po ponownym podłączeniu sytuacja nie zmieniła się. Powiedzcie czy to padł tempomat czy może oznaka innej usterki. Autko jeździ jak na razie raczej bez żadnych innych zmian. Forester 2,5 XT rok 2005 manual, europa. Podpowiedzcie coś,bo zanim pojade na komputer to chwilka minie a mnie szlak trafi z ciekawości. PZDR

Link to comment
Share on other sites

Mam to czasami jak zatankuję słabego paliwa. Po jakimś czasie razem z paliwem (szybko :sad:) znika. To też może znamionować / znamionuje zapisany w ECU błąd systemowy. Nie martw się te poważniejsze manifestują się świeceniem "Check Engine". Przy tym twoim warto po prostu podjechać do ASO i sprawdzić czego dotyczy ten błąd.

 

Możesz też skorzystać z tego linku -> http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=106815 i znaleźć tam jak samodzielnie odczytać błąd.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie w poniedziełek, jak czasu mi wystarczy, podjadę żeby przypieli mi Forysia dokompa i zobaczymy. Paliwo raczej wykluczam gdyż na zatankowanym przejechałem ponad 250 km i nie dotankowywałem się kiedy zapaliły się w/w-ne kontrolki. Zobaczymy. Jak na razie autko śmiga.

Link to comment
Share on other sites

Chyba w każdej sytuacji jak zapala się CHECK to jest odłączany tempomat. Jedź lepiej na komputer i zobacz jaki błąd Ci wywala bo takie macanie nic nie da. Tak to będziesz wiedział od czego masz zacząć.

Link to comment
Share on other sites

Objawy typowe dla katalizatora lub sondy . Czasami pomaga wlanie v-power , ale na krótko .

 

Wykasowali błędy. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...