Skocz do zawartości

Kat wychylenia zaworu wydechowego?


grzywaczewski

Rekomendowane odpowiedzi

Witku, wybacz OT, ale nurtuje mnie pytanie, po co Ci ta informacja, bom ciekaw co tam znów dłubiesz ? :mrgreen: Z tego co się dowiedziałem w ASO, w 2.5 N/A zaworów się co do zasady nie reguluje, natomiast można je skontrolować przy okazji np. wymiany rozrządu, czyli spraw grubszych, wymagającyh wyjęcia silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos orientuje sie (moze sprawdzic) jaki jest kat wychylenia zaworu wydechowego w Subaru Impreza 2.5 N/A 2007 US-Spec?

 

Chodzi Ci o kąt zaworu wzgledem głowicy, czy kąt grzybka zaworu w stosunku do gniazda zaworowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o kąt zaworu wzgledem głowicy, czy kąt grzybka zaworu w stosunku do gniazda zaworowego ?

Kąt grzybka zaworu w stosunku do gniazda zaworowego.

I ile mniej wiecej mm ten zawor chodzi w glowicy jak go krzywka popycha?

 

Gwoli wyjasnien - przerabiam wydech. Mam kopie kolektora Borla, ale ze chinska to trzeba policzyc czy aby na pewno bedzie banglac :???: Sam bym oczywiscie takich pytan nie wymyslil, to od wydeszkarza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o kąt zaworu wzgledem głowicy, czy kąt grzybka zaworu w stosunku do gniazda zaworowego ?

Kąt grzybka zaworu w stosunku do gniazda zaworowego.

I ile mniej wiecej mm ten zawor chodzi w glowicy jak go krzywka popycha?

 

Gwoli wyjasnien - przerabiam wydech. Mam kopie kolektora Borla, ale ze chinska to trzeba policzyc czy aby na pewno bedzie banglac :???: Sam bym oczywiscie takich pytan nie wymyslil, to od wydeszkarza...

 

Kąt pomiedzy zaworem a gniazdem 45st. wydechowy wchodzi w std 1,2 mm. dopuszczalne odchylenie 0,6 mm :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kąt pomiedzy zaworem a gniazdem 45st. wydechowy wchodzi w std 1,2 mm. dopuszczalne odchylenie 0,6 mm :cool:

Alez malutko :shock: Myslalem ze bedzie z 5mm.

Dzieki Edwinie!!!

 

zaraz zaraz, chyba sie nie zrozumieliśmy, teraz jak jeszcze raz przeczytałem , to wiem o co chodzi :twisted: . Wymiar 1,2 mm to odległość ile zawór wyd. wchodzi do głowicy ale od strony płaszczyzny, czyli tyle jest schowany wzgledem płaszczyzny, jęsli chodzi Ci ile mm zawór sie otwiera to pewnie bedzie z 5mm, generalnie tyle ile wynosi krzywka wałka rozrzadu minus luz zaworowy 0,25mm. Nie wiem czy bedzie gdzies to podane, zaraz sprawdze, a jak nie to mogę Ci zmierzyć w poniedziałek

 

Znalazłem :cool: , średnica wałka 34mm, krzywki 39,25, minus 0,25 mm luzu , wychodzi jak w pysk że wychodzi 5mm w głąb cylindra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tam kombinujesz? pamiętaj, że zawsze możesz zfrezować gniazda pod innym katem, bardziej na płasko, z mniejszą przylgnią i podtoczyć i wypolerować trzonek i grzybek zaworu, to też polepszy napełnianie, nie tylko bardziej otwierający sie zawór.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elku, glowicy nie dotykamy. Jeszcze.

Kupilem kolektor a'la Borla, ale zmienila sie calkowicie koncepcja i idziemy w rownoleglosciowe, w sumie caly wydech przerabiamy. I magik od wydechow chcial kika brakujacych mu danych, zeby policzyc srednice i dlugosc rurek. Mam nadzieje ze we wtorek bede mial cos pozytywnego do opowiedzenia.

 

Mam tez kolektor nierownoleglosciowy do sprzedania, gdyby komus bulgot sie zamarzyl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...