Skocz do zawartości

Pukające amortyzatory???


Wojtas

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Bo tak na prawdę to "zapsikanie" amorów nie wiele da i nie zawszę się sprawdzi. Z tego co widziałem w tej "instrukcji" to najprawdopodobniej ważne jest aby smar dotarł na spód obudowy amora, no i żeby dobrze zacisnać obudowę z samym tłoczyskiem... ale to moje tylko przemyślenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak na prawdę to "zapsikanie" amorów nie wiele da i nie zawszę się sprawdzi. Z tego co widziałem w tej "instrukcji" to najprawdopodobniej ważne jest aby smar dotarł na spód obudowy amora, no i żeby dobrze zacisnać obudowę z samym tłoczyskiem... ale to moje tylko przemyślenia...

 

Auto na podnośnik, amory w dół, "psikanie" po wysuniętej części amora i jazda dalej, Przejechałem ok 650 km i nadal cisza :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
1200km i prawy amorek coś zaczyna "podstukiwac" Powiedzcie tylko podnosicie gumy do góry i psikacie po rurce z amora czy jakaś inna technika :)

 

Najpierw trzeba podnieść auto, żeby maksymalnie rozprostować amorek, a dalej jak piszesz... :)

ja nie podnosilem, wjezdzalem jednym przedni kolem na rampe, kola po przekatnej byly prawie w powietrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A w międzyczasie jeden z moich pukających amortyzatorów wywalił z siebie cały olej i w ten oto sposób poszedłem va banque i kupiłem kompletne mcPhersony od WRX'a...

 

Mam nadzieję, że wszystko będzie pasować, a trakcja się poprawi...

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam podobny problem u siebie, pojawił się niedawno. Stuka prawy przód przy wolnej jeździe na jedynce - szczególnie słychać na nierównościach. To takie wrażenie jakby luzy były w kole. Dzisiaj zamawiam smar, mam nadzieję, że pomoże! :?

 

Update:

Posmarowałem i zdecydowanie wyciszyło stukanie. Ale nie do końca. Czyli patent działa, ale na bardziej zużyte tulejki już nic nie pomoże :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

A ja mam troszkę inne pytanie, ale tez związane ze stukami? Jężdże od jakichś 2 lat (ale przejechane tylko około 15 tys.) na Teinach i oczywiście stuki są ze względu na brak elementów amortyzujących przy mocowaniach. Do tego można się przyzwyczaić. Ostatnio jednak pojawiły się dziwne skrzypienia z tyłu przy praktycznie każdym pokonywaniu jakichkolwiek nierówności (w polsce oznacza to iż dzieje się to non stop), brzmi to trochę jak otwieranie starej szafy. Muszę w weekend pobawić się w mechanika, pozdejmować tylne kółka i to zobaczyć. Ktoś miał coś podobnego w teinach i wie co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...