Skocz do zawartości

Na zimnym silniku gaśnie


dycha

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mankament z którym w sumie nauczyłem się jeździć mianowicie: jak odpale rano samochód chodzi i jest ok zaczynam jechać i na każdym skrzyżowaniu musze lekko gazować żeby nie zgasł. I tak jest za każdym razem kiedy jest zimny trwa to bardzo krótko jakieś 2 KM dlatego nie jest to uciążliwe a nie chce jeździć i wymieniać dobre na dobre. Może jakaś rada który to czujnik ...:) ITak samo na benzynie i na LPG Help :)

 

[ Dodano: Sro Kwi 07, 2010 3:27 pm ]

WAŻNE- zapomniałem jak już zgaśnie tak d..... musze go chechłać długo żeby odpalił albo odczekać ok 60 sek. i wtedy odpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A je się reguluje :D

Oczywiście. Jaki jest rocznik Twojego auta?

ani razu odkad mam :)

I to jest na 99,9% przyczyna Twoich problemów. Przy jeździe na LPG trzeba bardzo często regulować luzy zaworowe (max co 30k km). W zależności od rocznika auta albo się to robi szybko i tanio albo trzeba wyjmować silnik do regulacji co jest automatycznie drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pablonas, Nie strasz mnie mój rocznik to 99' i ma przejechane 215tys a jak kupowałem miał około 178tys.

 

[ Dodano: Nie Kwi 11, 2010 4:30 pm ]

Ale co mają zawory do tego że on gaśnie na zimnym ?

 

Brak sprężania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie strasz mnie mój rocznik to 99' i ma przejechane 215tys a jak kupowałem miał około 178tys.

No to masz luzy regulowane płytkami, a więc :arrow: wyjęcie silnika.

 

Jedź do Marka do Dzierżoniowa i zleć sprawdzenie ciśnienia sprężania. On będzie wiedział co z tym dalej robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojoj toście mnie teraz zlękali lekko

 

[ Dodano: Nie Kwi 11, 2010 8:26 pm ]

Że niby pokrywy zaworów nie zdejme bo niema miejsca tak ? Czy że dojścia niema do zaworów i ich regulacji ?

 

[ Dodano: Nie Kwi 11, 2010 8:27 pm ]

pablonas, Ciśnienie na cylindrach samo? A powiem ci mówisz o zaworach niby w sekwencji klepią zawory od gazu ale na benzynie też cuś poklepuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że niby pokrywy zaworów nie zdejme bo niema miejsca tak ? Czy że dojścia niema do zaworów i ich regulacji ?

Pokrywy zdejmiesz ale do regulacji w tym silniku musisz wyjąć wałki rozrządu. Za ciasno na taką operację. Szybciej/wygodniej jest wyjąć silnik i zrobić regulację na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...