Jump to content

Demontaż/ montaż zderzaka - MY00

Grzegorz
 Share

Recommended Posts

Cześć,

Musiałem rozebrać zderzak do sklejenia/malowania bo niestety żona go przy cofaniu uszkodziła nieco (szczęście lampa i błotnik nienaruszone).

Pytanie - jest jakiś dobry patent na zdejmowanie różnego rodzaju klipsów i kołków plastykowych czy to są jednorazówki i każdorazowo trzeba kupować nowy zestaw ? Myślę, że ponad połowę uszkodziłem w trakcie zdejmowania, pozostałe pokancerowane, zaledwie kilka nienaruszonych. Mistrzostwo świata to są te klipy w które się wkręca wkręty na samej górze zderzaka; chętnie zobaczyłem mistrza który potrafi to wyciągnąć w sposób umożliwiający ponowne wykorzystanie. Przy okazji czy można dobrać dobre zamienniki klipsów/kołków do Subaru w zwykłym motoryzacyjnym czy też pozostaje zapłacić za kawior w serwisie ?

I jeszcze jedno - pod tylnim reflektorem w Foresterze MY00 jest taka krótka blaszka/listwa - trzeba zdejmować lampę żeby ją odkręcić, przerabiał ktoś temat ?

Z tymi klipsami to jest ciekawe. Te mocujące osłony pod silnikiem nawadniałem wpierw WD40 i mam wrażenie, że to trochę je luzowało - tylko jeden mi się rozpadł. Te trzymające plastikową osłonę klapy bagażnika udało mi się tak zdjąć, że wszystkie nadawały się do ponownego montażu - trzeba wyczuć moment pomiędzy rozpadnięciem się, a odpuszczeniem ale to osobniczy talent chyba. Natomiast tych metalowych trzymających plastik / plastiki słupków "A" (od wewnątrz) nie jestem w stanie tak zdemontować by ich nie zniszczyć, a sztuka w tym zakazanym sklepie / serwisie w Piasecznie z turbo w nazwie to 10 zł x 6 sztuk łącznie :sad:.

Odpowiedników od innych marek nie udało mi się znaleźć. Na Allegro też nie trafiłem na sprzedaż specyfikowanych od Subaru - może z jakiegoś demontażu całego auta dało by się. Bardzo chciałbym poznać fachowca z ASO specjalizującego się w demontażu galanterii spinkowej.

Grzegorz, w dużej mierze sa to jednorazówki, czasem przy użyciu fachowego narzędzia do klipsów, których używają m.in. w serwisach blacharskich uda sie większość uratować.

Nie wiem gdzie Ty ciągle go widzisz na podnośniku, a tym bardziej żeby na tym podnośniku ktoś zakładał i zdejmował zderzak :twisted: - także patzrz na etykiety butelki dokładnie

Tak na marginesie to na podnośniku auto raczej wisi :mrgreen: