Skocz do zawartości

Demontaż/ montaż zderzaka - MY00


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Musiałem rozebrać zderzak do sklejenia/malowania bo niestety żona go przy cofaniu uszkodziła nieco (szczęście lampa i błotnik nienaruszone).

Pytanie - jest jakiś dobry patent na zdejmowanie różnego rodzaju klipsów i kołków plastykowych czy to są jednorazówki i każdorazowo trzeba kupować nowy zestaw ? Myślę, że ponad połowę uszkodziłem w trakcie zdejmowania, pozostałe pokancerowane, zaledwie kilka nienaruszonych. Mistrzostwo świata to są te klipy w które się wkręca wkręty na samej górze zderzaka; chętnie zobaczyłem mistrza który potrafi to wyciągnąć w sposób umożliwiający ponowne wykorzystanie. Przy okazji czy można dobrać dobre zamienniki klipsów/kołków do Subaru w zwykłym motoryzacyjnym czy też pozostaje zapłacić za kawior w serwisie ?

I jeszcze jedno - pod tylnim reflektorem w Foresterze MY00 jest taka krótka blaszka/listwa - trzeba zdejmować lampę żeby ją odkręcić, przerabiał ktoś temat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi klipsami to jest ciekawe. Te mocujące osłony pod silnikiem nawadniałem wpierw WD40 i mam wrażenie, że to trochę je luzowało - tylko jeden mi się rozpadł. Te trzymające plastikową osłonę klapy bagażnika udało mi się tak zdjąć, że wszystkie nadawały się do ponownego montażu - trzeba wyczuć moment pomiędzy rozpadnięciem się, a odpuszczeniem ale to osobniczy talent chyba. Natomiast tych metalowych trzymających plastik / plastiki słupków "A" (od wewnątrz) nie jestem w stanie tak zdemontować by ich nie zniszczyć, a sztuka w tym zakazanym sklepie / serwisie w Piasecznie z turbo w nazwie to 10 zł x 6 sztuk łącznie :sad:.

 

Odpowiedników od innych marek nie udało mi się znaleźć. Na Allegro też nie trafiłem na sprzedaż specyfikowanych od Subaru - może z jakiegoś demontażu całego auta dało by się. Bardzo chciałbym poznać fachowca z ASO specjalizującego się w demontażu galanterii spinkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...