Skocz do zawartości

Wilgotne szyby Legacy


Subus

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest to specyfik Subaru, ze po opuszczeniu i wyciagnieciu szyby (ktorejkolwiek) jest zawsze wilgotna? To znaczy, ze w przestrzeni drzwi dochodzi do kondensacji? Ciekawe, to pierwszy samochod, ktory ma tak smiesznie :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subus, szyby ogólnie mogą parować ze względu na różnicę temperatury pomiędzy dłuższym postojem auta a np. warunkami panującymi podczas jazdy. Dla spokoju sprawdź jeszcze drożność otworów odprowadzających wodę z drzwi - choć to mało prawdopodobne, by wszystkie drzwi miały je zatkane, chyba, że ktoś przypadkiem je zaślepił przy zakładaniu instalacji audio itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subus, u mnie są suche, dziś sprawdzałem :) [pogoda bez deszczu ok 10C]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadmierne zaparowywanie szyb zdarzyło mi się kiedyś przy rozszczelnionej nagrzewnicy, widocznie wilgotność w aucie na tyle wzrosła, że nagrzewnica nie była w stanie wysuszyć, ale wtedy widoczne są ubytki płynu chłodzącego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam klopotu z parowaniem! Po prostu nawet w suchy dzien, kiedy opuszcze w dol szybe i zpowrotem wyciagam na gore, to jest ona mokra z podluznymi pasami. Moja zona w Mazdzie 3 tak nie ma nigdy, zawsze suche, w dodatku "jakosc" opuszczania i wyciagania szyb w Mazdzie jest nieporownywalnie lepsza (szybkosc, rownomiernosc, cichosc), w Legacy sa okna jak zarzynana swinia, kwiczy i poci sie. :D to sczegoly, auto jedzi swietnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam !! w czasie deszczu szyby od środka zaparowane

Przy nawiewie włączonym na szybę i ewentualnie klimatyzacji? Może filtr masz zapchany?

 

w Legacy sa okna jak zarzynana swinia, kwiczy i poci sie.

Sprawdziłeś czy woda nie gromadzi Ci się w drzwiach? Być może masz też zasyfione/zużyte dociski prowadzące szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak mam !! w czasie deszczu szyby od środka zaparowane

Przy nawiewie włączonym na szybę i ewentualnie klimatyzacji? Może filtr masz zapchany?

 

 

W wilgotne dni albo jak jest przymrozek to ma takie objawy ,podczas jazdy nie ma problemu ! w środku sucho,filtr czysty :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może za dużo ludzi w aucie siedzi, wszyscy po treningu zziajani i sapią chuchając na szybę ;) A tak na serio, to może za słabo dmucha na szybę na postoju, i dopiero podczas jazdy zwiększa się strumień powietrza? U mnie był taki problem przed przekładką auta (może jakiś kawałek tunelu się rozszczelnił między dmuchawą a rozdzielaczem), teraz po przekładce mam to wszystko na nowo poskładane i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Legacy jest rocznik 2009 i ma przebieg 9000 km. Nie chodzi o parowanie szyb, z tym klopotu nie mam! Chodzi o to, ze szyba po wysunieciu z powrotem z drzwi jest mokra, a jak zjezdzala w dol to byla sucha. I nie koniecznie musi padac deszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Legacy jest rocznik 2009 i ma przebieg 9000 km. Nie chodzi o parowanie szyb, z tym klopotu nie mam! Chodzi o to, ze szyba po wysunieciu z powrotem z drzwi jest mokra, a jak zjezdzala w dol to byla sucha. I nie koniecznie musi padac deszcz.

Nie pamiętam , ale może nawiew klimy masz przez drzwi . Jeśli tak jest to szyba po schowaniu się schładza , a po wyjęciu natychmiast zaparowuje . Rozumiem że po chwili rosa znika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...